Kesisiz doğum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Mery tarafından oluşturulan Kesisiz doğum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,759 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kesisiz doğum
Konbuyu başlatan Mery
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ra tu

Dilem1

Kayıtlı Üye
rank
Kızımı 39.6 haftada nisanım geldiği için dr gittim suyumu patlatıp sunni şancı verdiler.1.5 gün hastahanede yatarak bekledim en son kesi atıp üstünde temizlik görevlisi karnıma basarak bebeği itti ve aldılar.Bu bebe itme den dolayı midem de hasar kaldı bu yüzden ebe ile doğum yapmak istiyorum hastahane hazır fakat ilk doğumu yapan dr çatın çok dar keşke sezeryan olsaydın dedi. Ama muayenede öyle birşey demişlerdi.Kesisiz doğum yapan var mi aramızda nasil bir süreç bilgi verir ise sevinirim.
Valla kuzu senınkı çok yanlış nişan gelse dahi kanama olmadan çoöuk tehlıkeye düşmeden 39da acelesı neymiş dogumun, ben 41.5te bebek oynamıyor dıye kontrole gıttıgımde hastanede suyum geldı kesisisiz epiduralle dogum yaptım ve 4 cm açıklığa kadar da suyun içindeydim sonrası da bekleyerek nefes egzersizlerıyle, sguatla dogum gerçekleşti ve asla biri karnıma baskı uygulamadıı, senın bebegın iyice aşşagı bile inmemiş, inşallah bebegin de sende saglıklısınızdır

Mery

Kayıtlı Üye
rank
Valla kuzu senınkı çok yanlış nişan gelse dahi kanama olmadan çoöuk tehlıkeye düşmeden 39da acelesı neymiş dogumun, ben 41.5te bebek oynamıyor dıye kontrole gıttıgımde hastanede suyum geldı kesisisiz epiduralle dogum yaptım ve 4 cm açıklığa kadar da suyun içindeydim sonrası da bekleyerek nefes egzersizlerıyle, sguatla dogum gerçekleşti ve asla biri karnıma baskı uygulamadıı, senın bebegın iyice aşşagı bile inmemiş, inşallah bebegin de sende saglıklısınızdır
Kalbi durmuştu doğduğunda fakat çok şükür hemen müdahale edip dü
Bebeğin kalbi durdu ama çok şükür erken müdahale ile çok kısa sürdü mide ağrıları haricinde ıyiyiz çok şükür
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben dogum yapalı 3 hafta oldu , ben pelvis masajı ve kegel egzersizi ile kesisiz dogum yaptım. Doğuma gittiğimde dahi yanimda zeytinyağı götürdüm hastane de bile pelvis masajı yaptım . Ne kesi vardı ne sıyrık çok şükür mükemmel bir doğumdu
Faydalandığıniz bir site falan varmıydı bu konuda bunu daha önce de duydum sanki

Ra tu

Kayıtlı Üye
rank
Kalbi durmuştu doğduğunda fakat çok şükür hemen müdahale edip dü

Bebeğin kalbi durdu ama çok şükür erken müdahale ile çok kısa sürdü mide ağrıları haricinde ıyiyiz çok şükür
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Faydalandığıniz bir site falan varmıydı bu konuda bunu daha önce de duydum sanki
Site değil, direk YouTube dan videoları yazıp izledim uyguladım

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar