Kilolu olup normal doğum yapanlar

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Selin.33 tarafından oluşturulan Kilolu olup normal doğum yapanlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,520 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kilolu olup normal doğum yapanlar
Konbuyu başlatan Selin.33
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Melikeee42

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar ben hem kilolu hem kısa boyluyu 8. Aydayım doğum işi kafamı karıştırıyor daha önce hiç ameliyat olmadığım için sezaryen istemiyorum ama hem doktorlar hem çevrem bu kiloyla nasıl doğu yapacaksın diyor çevre özellikle de alt tarafın kilodan dolayı çok yırtılır çok zorlanırsın deyip beni korkutuyor başına gelen oldu mu 100 kiloların üzerindeyken normal doğum yapanlar var mı

Vvvv

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar ben hem kilolu hem kısa boyluyu 8. Aydayım doğum işi kafamı karıştırıyor daha önce hiç ameliyat olmadığım için sezaryen istemiyorum ama hem doktorlar hem çevrem bu kiloyla nasıl doğu yapacaksın diyor çevre özellikle de alt tarafın kilodan dolayı çok yırtılır çok zorlanırsın deyip beni korkutuyor başına gelen oldu mu 100 kiloların üzerindeyken normal doğum yapanlar var mı
Ayy cnm bende bu konuyu cok merak ediyorum cunku bende kiloluyum. Boyum 166 ama suan 111 im. Simdilik doktorum hic bise demedi. Ama nirmal dogum cok istiyorum. Dahada kilo almayim diye dikkat etmeye calisiyorum yediklerime. Bana kimse bu konuda bise demedi ama ben hep kendi kendime stres yapiyorum ya kilomdan dolayi sezeryan derlerse diye. Ama kac tane tanidigim zayif arkadasim var 50,60 kg lar. Sezeryan dogum olmak zorunda kaldilar. Bence nasip isi gibi

Rabia00

Kayıtlı Üye
rank
Boyum 1.74 ilk dogumumda 107 kiloyla doğuma girmiştim normal doğurdum bi sıkıntı olmadi şükür şuan yine o kilolardayim bebek ters gelme durumu söz konusu olmadığı sürece yine normal doğum olacak inşallah .

Çilem ak

Kayıtlı Üye
rank
116 ile doğum yaptım canim sıkıntı yapma herkez çok şey söyler başka Dr da demişti bana düzenli bir Dr un olsun ve güven yapabilirsin normal doğum ben yaptım hemde 3 tane sıkıntı yapma herkesin dediğini 🤗

iki kiz iki oğlan annesi

Kayıtlı Üye
rank
Canim çevrenin değil doktorun dediğine bakcaksin sen ağzı olan konuşur zaten çok bilmisler gibi takma kafana sen boşver onları benim boyum160 kilom ne kadar Bilmiyor um en son 1 ay önce 90 dim iyice agirlastim benim teyzem 100 üzeri di boyu da 165 di normal doğum yaptı yani

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Allahım yardımcın olur kilolu olanlar normal doğum yapamaz diye bişey yok çevreyi kafana takma derler de derler zayıf olana ayrı derler kilolu olana ayrı

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
Valla kilolu olursan yırtılır zayıf yırtılmaz bence yanlış düşünce ilk gebeligimde 45 kg dim ben 55 le doğuma gittim heryerim yırtıldı 40 gün iğne kullandım agrilardan

Ulduz.

Kayıtlı Üye
rank
Ya canim benim konwum 144 kq la bebek dogurdu kafana sokma boyle seyleri ben 44 kq am nasil dogacaqsan deyirler cok zayifsan deyirler hic kafama takmiram

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
Ya canim benim konwum 144 kq la bebek dogurdu kafana sokma boyle seyleri ben 44 kq am nasil dogacaqsan deyirler cok zayifsan deyirler hic kafama takmiram
Hep birşeyler diyorlar zaten sağolsunlar ama nedense hep moral bozmak için konuşuyorlar güzel güzel yaklaşalım dedikleri yok malesef çok da rahat doğurursun inşallah bir solukta 🌸
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Valla kilolu olursan yırtılır zayıf yırtılmaz bence yanlış düşünce ilk gebeligimde 45 kg dim ben 55 le doğuma gittim heryerim yırtıldı 40 gün iğne kullandım agrilardan
Çok geçmiş olsun kilodan dolayı doğum kanalı daralıyormuş katman katman yağ oluyormuş açılma olurken de yırtık çok oluyormuş hatta açılma zor olacağı için kesi atılıyormuş bunlar bana kulaktan dolma söylenenler geceleri uykum kaçıyor Allah büyük inşallah hayırlısıyla sağlıkla doğum olur bebeğimiz kucağımıza gelir 🌺

Son düzenleme:

Ulduz.

Kayıtlı Üye
rank
Hep birşeyler diyorlar zaten sağolsunlar ama nedense hep moral bozmak için konuşuyorlar güzel güzel yaklaşalım dedikleri yok malesef çok da rahat doğurursun inşallah bir solukta 🌸
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Çok geçmiş olsun kilodan dolayı doğum kanalı daralıyormuş katman katman yağ oluyormuş açılma olurken de yırtık çok oluyormuş hatta açılma zor olacağı için kesi atılıyormuş bunlar bana kulaktan dolma söylenenler geceleri uykum kaçıyor Allah büyük inşallah hayırlısıyla sağlıkla doğum olur bebeğimiz kucağımıza gelir 🌺
Tabiki canim😏 teseli vermekden morel pozurlar

Tüm sayfalar yüklendi.