Kilolu olup normal doğum yapanlar

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Selin.33 tarafından oluşturulan Kilolu olup normal doğum yapanlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,542 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kilolu olup normal doğum yapanlar
Konbuyu başlatan Selin.33
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Melikeee42

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar ben hem kilolu hem kısa boyluyu 8. Aydayım doğum işi kafamı karıştırıyor daha önce hiç ameliyat olmadığım için sezaryen istemiyorum ama hem doktorlar hem çevrem bu kiloyla nasıl doğu yapacaksın diyor çevre özellikle de alt tarafın kilodan dolayı çok yırtılır çok zorlanırsın deyip beni korkutuyor başına gelen oldu mu 100 kiloların üzerindeyken normal doğum yapanlar var mı
115 kiloyla doğuma girdim canım 4 kiloydu bide oğlum

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Maşallah sağlıklı güzel ömrü olsun inşallah darısı da bizim başımıza en çok zorlandığınız şey ne oldu doğumda
Açılmam hızlı olmadı çok sürdü açıkçası Karın çevresi çok genişti oğlumun o yüzden sezeryan mı normal mi arada gidip geldiler sonuç olarak epizyotomi dikişi atıldı tabiki çok geç iyileşti bide 15 gün otururken sıkıntı yaşadım korkutmak gibi olmasın tabi de ger doğum kendine has oluyor

Melikeee42

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba kızlar ben hem kilolu hem kısa boyluyu 8. Aydayım doğum işi kafamı karıştırıyor daha önce hiç ameliyat olmadığım için sezaryen istemiyorum ama hem doktorlar hem çevrem bu kiloyla nasıl doğu yapacaksın diyor çevre özellikle de alt tarafın kilodan dolayı çok yırtılır çok zorlanırsın deyip beni korkutuyor başına gelen oldu mu 100 kiloların üzerindeyken normal doğum yapanlar va
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Merhaba kızlar ben hem kilolu hem kısa boyluyu 8. Aydayım doğum işi kafamı karıştırıyor daha önce hiç ameliyat olmadığım için sezaryen istemiyorum ama hem doktorlar hem çevrem bu kiloyla nasıl doğu yapacaksın diyor çevre özellikle de alt tarafın kilodan dolayı çok yırtılır çok zorlanırsın deyip beni korkutuyor başına gelen oldu mu 100 kiloların üzerindeyken normal doğum yapanlar var mı
Evet var canm bende ilk doğumda yakşalık 110 kiloya yakınım Bi sıkntı olmadı normal doğum yaptım şimdi ikinciye hamileyim inşallah buda normal doğum olur 🤲

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
Açılmam hızlı olmadı çok sürdü açıkçası Karın çevresi çok genişti oğlumun o yüzden sezeryan mı normal mi arada gidip geldiler sonuç olarak epizyotomi dikişi atıldı tabiki çok geç iyileşti bide 15 gün otururken sıkıntı yaşadım korkutmak gibi olmasın tabi de ger doğum kendine has oluyor
Aşağı yukarı aynı şeyleri duydum bende sonuçta sezayende direk ameliyat oluyoruz yine nerden baksanız 1 ay aynı şekilde zorlanılıyor en azından normal doğumda kalıcı bir iz kalmıyor tekrardan çok geçmiş olsun teşekkür ederim 🌺

Evet var canm bende ilk doğumda yakşalık 110 kiloya yakınım Bi sıkntı olmadı normal doğum yaptım şimdi ikinciye hamileyim inşallah buda normal doğum olur 🤲
İnşallah rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin ilk tecrübenizden aklınızda kalan doğumda şu da bana kolaylık oldu ya da zorluk oldu diyebileceğiniz birşey var mı 🌸

Allahım yardımcın olur kilolu olanlar normal doğum yapamaz diye bişey yok çevreyi kafana takma derler de derler zayıf olana ayrı derler kilolu olana ayrı
Aynen öyle başından geçenler yol gösterici olsa keşke 😔

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Aşağı yukarı aynı şeyleri duydum bende sonuçta sezayende direk ameliyat oluyoruz yine nerden baksanız 1 ay aynı şekilde zorlanılıyor en azından normal doğumda kalıcı bir iz kalmıyor tekrardan çok geçmiş olsun teşekkür ederim 🌺

Teşekkür ederim umarım tahminlerinden çok daha çabuk ve kolay geçer doğumun

Melikeee42

Kayıtlı Üye
rank

İnşallah rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin ilk tecrübenizden aklınızda kalan doğumda şu da bana kolaylık oldu ya da zorluk oldu diyebileceğiniz birşey var mı 🌸

Aynen öyle başından geçenler yol gösterici olsa keşke 😔
Ben gebe okuluna Gitmişitm 2 günlük bir eğitimde ağrı çekerken yapılması gereken hareketler nefes egzersizleri bunları öğrenmiştim ağrı çekerken uyguladım hem doğumumu hızlandırdı hemde ağrıyı birazda olsa hafifletti, en çok etki eden şey ağrı çekerken duşa girmiştim sıcak suyla karnıma tuttuğumda ağrı neredeyse yarı yarı düşmüştü buda çok etkili

Tüm sayfalar yüklendi.