Kızlar aklıma takılan bir konu var bakar mısınız

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde zeynep.p tarafından oluşturulan Kızlar aklıma takılan bir konu var bakar mısınız başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 520 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kızlar aklıma takılan bir konu var bakar mısınız
Konbuyu başlatan zeynep.p
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zeynep23

zeynep.p

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 11 aylık bebeğim var otizm olup olmayacağından korkuyorum açıkçası adına bazen bakıyor bazen de 2-3 kere ardı ardına söyleyince bakıyor alkış yapıyor el sallıyor anne baba filan diyor çok da hareketli sizce otizm olabilir mi korkuyorum açıkçası şimdiden teşekkürler

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar 11 aylık bebeğim var otizm olup olmayacağından korkuyorum açıkçası adına bazen bakıyor bazen de 2-3 kere ardı ardına söyleyince bakıyor alkış yapıyor el sallıyor anne baba filan diyor çok da hareketli sizce otizm olabilir mi korkuyorum açıkçası şimdiden teşekkürler
Doktora götürdün mü adını henüz bilmiyor olabilir hareketli olması da normal gelişiminde bir sıkıntı yok bence 14 aylık olup hala anne demeyen bir bebek var yakınımda böyle düşünmenin sebebi nedir

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Otizm Belirtileri Nelerdir?
  • Göz teması ya yoktur yada kısıtlıdır.
  • Adı ile seslenince tepki vermezler.
  • Aşırı hareketli veya hareketsiz olabilirler.
  • Çevreleri ile ilgilenmezler.
  • Sarılma ve öpme gibi fiziksel temastan hoşlanmazlar.
  • Konuşmada gecikme vardır.
  • İnsanlarla iletişim yerine cansız varlıklarla ilgilenirler.
Benim bildiğim en çok belli eden göz teması kurmaması adına tepki vermemesi de var belirtilerde ama ama o ayda belki etrafını keşfederken dalıp tepki vermiyor da olabilir

zeynep.p

Kayıtlı Üye
rank
Doktora götürdün mü adını henüz bilmiyor olabilir hareketli olması da normal gelişiminde bir sıkıntı yok bence 14 aylık olup hala anne demeyen bir bebek var yakınımda böyle düşünmenin sebebi nedir
Otizmli bebek Hareketli olurlar diyordu bir yerde gördüğümde bir de adına her seslendiğimde tepki vermiyor ek gıda yemek istemez diyorlardı sürekli mama istiyor canı istediğinde yiyor arada sıra da aklıma çok takıldı valla kızlar 😔

^^ ÖzLem 💜 ^^

💞Oğuz Kağan💞 Yusuf Göktuğ 👶💞 Öykü 💞
rank
Canım otizm de misal oyuncakları sıra sıra düzer tehlikeyi farketmez ismini söyleyince bakmaz bunlar vsr mı ? Bnce normal çocuğun yaptığı şeyler yarın götür doktora baktır
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Otizm Belirtileri Nelerdir?
  • Göz teması ya yoktur yada kısıtlıdır.
  • Adı ile seslenince tepki vermezler.
  • Aşırı hareketli veya hareketsiz olabilirler.
  • Çevreleri ile ilgilenmezler.
  • Sarılma ve öpme gibi fiziksel temastan hoşlanmazlar.
  • Konuşmada gecikme vardır.
  • İnsanlarla iletişim yerine cansız varlıklarla ilgilenirler.
Benim bildiğim en çok belli eden göz teması kurmaması adına tepki vermemesi de var belirtilerde ama ama o ayda belki etrafını keşfederken dalıp tepki vermiyor da olabilir
Katılıyorum 👏

zeynep.p

Kayıtlı Üye
rank
Canım otizm de misal oyuncakları sıra sıra düzer tehlikeyi farketmez ismini söyleyince bakmaz bunlar vsr mı ? Bnce normal çocuğun yaptığı şeyler yarın götür doktora baktır

Katılıyorum 👏
Oyuncakları sıra sıra dizdiğini görmedim burdaki doktorlar da pek ilgili değil açıkçası normal demi kızlar yaptığı ya kaç gündür uyuyamıyorum hareketinde filan hiç sorun yok şükürler olsun bir şey ver dediğimde veriyor alkış yap dediğimde alkışlıyor el salla dediğimde el sallıyor

Katılıyorum 👏
Bir de sarılmayı ve öpmeyi sevmiyor ama gel sarılalim dediğimde bazen sarılıyor keyfine bağlı bir şey yani

Hülya12

Moderator
Yönetici
Mod
rank
Kuzum doktora getir inşallah sorun yoktur üzme kendini

Burcu34

Kayıtlı Üye
rank
Bunlr bna otizm belirtisi gbi gelmedi cnm ya pk bnm kızmda aşırı hareketli şöyle diyim durdugu tek yer uyku onn dışında hp ayakta Bi hareket halinde enerjik bnmkide aynı şkl alkş ypr by by yp dynce el sallar aynı şkl baba der ailede böyle durum flnmı vr yda risk fln

^^ ÖzLem 💜 ^^

💞Oğuz Kağan💞 Yusuf Göktuğ 👶💞 Öykü 💞
rank
Oyuncakları sıra sıra dizdiğini görmedim burdaki doktorlar da pek ilgili değil açıkçası normal demi kızlar yaptığı ya kaç gündür uyuyamıyorum hareketinde filan hiç sorun yok şükürler olsun bir şey ver dediğimde veriyor alkış yap dediğimde alkışlıyor el salla dediğimde el sallıyor

Bir de sarılmayı ve öpmeyi sevmiyor ama gel sarılalim dediğimde bazen sarılıyor keyfine bağlı bir şey yani
Anladım canim iyi doktor araştır bir götür istersen ama bence yok üzülme lütfen canım teyzemin oğlu otizi bakışı fln değişik konuşma yok varda anlaşılmiyor oda doğduğunda yoktu sonradan çıktı fiziksel olarak otizmli çocuklara benzemiyor çok güzel 13 yaşına girdi kiyamazsn bakmaya ellerini sürekli çırpıyor çok hareketli sinirli

zeynep.p

Kayıtlı Üye
rank
Bunlr bna otizm belirtisi gbi gelmedi cnm ya pk bnm kızmda aşırı hareketli şöyle diyim durdugu tek yer uyku onn dışında hp ayakta Bi hareket halinde enerjik bnmkide aynı şkl alkş ypr by by yp dynce el sallar aynı şkl baba der ailede böyle durum flnmı vr yda risk fln
Ailede kimse yok bundan önceki çocuklarımda da şükür sorun yok

Anladım canim iyi doktor araştır bir götür istersen ama bence yok üzülme lütfen canım teyzemin oğlu otizi bakışı fln değişik konuşma yok varda anlaşılmiyor oda doğduğunda yoktu sonradan çıktı fiziksel olarak otizmli çocuklara benzemiyor çok güzel 13 yaşına girdi kiyamazsn bakmaya ellerini sürekli çırpıyor çok hareketli sinirli
Anladım beni şey şüphelendirdi adina her seslendirme cevap vermiyor bazen veriyor sarılmak ve öpmek den de hoşlanmiyor bunlar şüphe uyandırdı bende

Anladım beni şey şüphelendirdi adina her seslendiğimde cevap vermiyor bazen veriyor sarılmak ve öpmek den de hoşlanmiyor bunlar şüphe uyandırdı bende

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar