Sorum var Kızlar bana acil cevap lazım lütfen kafam çok karışık

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde evamia tarafından oluşturulan Kızlar bana acil cevap lazım lütfen kafam çok karışık başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 365 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kızlar bana acil cevap lazım lütfen kafam çok karışık
Konbuyu başlatan evamia
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Defnenin annesi Ayşem

evamia

Kayıtlı Üye
rank
Şimdi ben 28 haftalık hamileyim bir doz tetanoz aşısı olmuştum 5 hafta önce bugün sağlık ocağı bir hafta içinde 2. Sini yapman gerekiyor dedi toplam 5 doz gerekliymiş neyse bende bundan iki gün önce parmağımı zeytin kutusundan kestim teneke olanlar varya kesik biraz derin kesti netten baktım küçük kesiklerden de tetanoz bulaşabilirmiş şüphe düştü içime siz yaptınız mı tüm aşınızı böyle bişey mümkün mü ya da bulaşmış olabilir mi bişey uzun olsu kusura bakmayın cevaplar için teşekkür ederim

Kaçak 🤩

Kayıtlı Üye
rank
Bu kesiklerde vs sorun olusmasin diye gebelikte tetanos aşısı onemli bacim. Sonucta antibiyotik kullanamazsin. Daha once vuruldugun tetanos aşısı Allah'ın izniyle korumustur seni. Yeniden olman gerekiyorsa ol bacim. Ben gebeligimde 2 doz tetanoa aşısı vurulmustum ve icim rahat bir gebelik gecirdim çok şükür

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Şimdi ben 28 haftalık hamileyim bir doz tetanoz aşısı olmuştum 5 hafta önce bugün sağlık ocağı bir hafta içinde 2. Sini yapman gerekiyor dedi toplam 5 doz gerekliymiş neyse bende bundan iki gün önce parmağımı zeytin kutusundan kestim teneke olanlar varya kesik biraz derin kesti netten baktım küçük kesiklerden de tetanoz bulaşabilirmiş şüphe düştü içime siz yaptınız mı tüm aşınızı böyle bişey mümkün mü ya da bulaşmış olabilir mi bişey uzun olsu kusura bakmayın cevaplar için teşekkür ederim
Canım ben iki gebeliğimde de ikisini de vurundum yani bir zararı olduğunu sanmıyorum tam tersi daha çok koruyor olası bir şeye bence vurun yani kötü bir şey değil

Defnenin annesi Ayşem

Kayıtlı Üye
rank
Söz konusu karnındaki bebekse doktorlar ne derse o bence canm ben korona aşılarimi tetanoz aşılarimi vuruldum son ay şeker çıktı ağzıma tek lokma koymadım titredim ama şeker içeren karbonhidrat içeren ne varsa kaçtım doktor bile bu kadarda yapma dedi ama karnımdaki can söz konusu ondan ben sorumluydum vicdanende rahat olmak için gereken neyse yap derim tedbir bizden takdir Allah'tan

Tüm sayfalar yüklendi.