Kızlar çok acil bakar mısınız kafam çok karıştı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Selin.33 tarafından oluşturulan Kızlar çok acil bakar mısınız kafam çok karıştı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 645 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kızlar çok acil bakar mısınız kafam çok karıştı
Konbuyu başlatan Selin.33
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Selin.33

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
Selam kızlar 40 ıncı haftayı bugün bitirdik ultrasona göre 41 olduk. Ama benim hamilelik tarihleri biraz sıkıntılı. Son adet tarihi 8 mart ona göre 39+4 olduk. Hamileliğimi adetimde gecikmeler olduğu için geç öğrenmiştim 22 nisanda test yaptırdım beta hgc 22,5 çıkmıştı o tarihe göre de 36+5 haftalığız. Son kontrole gittiğimde doktora sordum ultrason ölçümüne göre takibini yapacaksın dediler. Ama kafam çok karışık hergün doğum beklentisiyle kalkıyorum. Birde arayıp hergün doğum oldu mu diye soranlar var günde 15 defa telefon çalıyor iyice geriliyorum. Sizce hangi tarih doğru doğum tarihini verir

AnneEbru

Kayıtlı Üye
rank
Doktorlar son adet tarihine göre diyorlar ama ben ilk doğumumu son adet tarihine göre değil ilk çıkan beta hcg değerine göre yaptım o yüzden hep bi karışık:)

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
Doktorlar son adet tarihine göre diyorlar ama ben ilk doğumumu son adet tarihine göre değil ilk çıkan beta hcg değerine göre yaptım o yüzden hep bi karışık:)
Umarım beta hgcye göre değildir ki en mantıklısı da beta hgcye göre olması çünkü bebeğin oluşumu gerçekleşmiş ve ne kadarlık olduğunu bildiren bir ölçüm yapılmış. Ama öyleyse bizim daha 1 buçuk ay falan oluyor ki annemler doğum yakın diye kalktı geldi ben desen artık beyin ve vücut olarak 40 haftaya adapte oldum iyice hayırlısıyla sağlıkla ama tez zamanda doğsun istiyorum artık ağırlaştım iyice 😔

Mama

Kayıtlı Üye
rank
Selam kızlar 40 ıncı haftayı bugün bitirdik ultrasona göre 41 olduk. Ama benim hamilelik tarihleri biraz sıkıntılı. Son adet tarihi 8 mart ona göre 39+4 olduk. Hamileliğimi adetimde gecikmeler olduğu için geç öğrenmiştim 22 nisanda test yaptırdım beta hgc 22,5 çıkmıştı o tarihe göre de 36+5 haftalığız. Son kontrole gittiğimde doktora sordum ultrason ölçümüne göre takibini yapacaksın dediler. Ama kafam çok karışık hergün doğum beklentisiyle kalkıyorum. Birde arayıp hergün doğum oldu mu diye soranlar var günde 15 defa telefon çalıyor iyice geriliyorum. Sizce hangi tarih doğru doğum tarihini verir
Geç döllenme olmuştur belki. Ya bende şu olayı anlamıyorum zaten ben niye ultrasona bakıyorum, ya sen yanlış ölçtüysen ey doktor... Seninki oğlan mı erkek çocuğu 43 e kadar keyif yapar derler. Ki benim arkadasimda oğlunu 43 te normal dogumla dunyaya getirdi

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
Geç döllenme olmuştur belki. Ya bende şu olayı anlamıyorum zaten ben niye ultrasona bakıyorum, ya sen yanlış ölçtüysen ey doktor... Seninki oğlan mı erkek çocuğu 43 e kadar keyif yapar derler. Ki benim arkadasimda oğlunu 43 te normal dogumla dunyaya getirdi
Yok canım kız 6 aya kadar oğlan dediler sonra kız dediler 3 ayrı hastaneye gittik öyle olunca hepsi kız dedi hadi onu öyle hallettik ama özele gittiğimde de bana devletteki ultrason ölçümüne yakın tarih söylüyorlar halbuki beta hgcye göre 3 haftalık bir fark var. Hatta bundan 1 ay önce devlette bana bebek 3 hafta önde dediler sonra iş bu noktaya geldi. Diyet yapıp şeker takibi yaptılar. İki hafta sonra gittik bebek aynı yerinde sayıyordu bende 2 kilo vermiştim düzene girdi dediler. O zamandan beri o tarihi takip ediyorum 41 e girdik bugün hiç belirti yok sadece kalçam ağrıyor otururken yürürken bacaklarım ağrıyor ağırlaştık artık

AnneEbru

Kayıtlı Üye
rank
Yok canım kız 6 aya kadar oğlan dediler sonra kız dediler 3 ayrı hastaneye gittik öyle olunca hepsi kız dedi hadi onu öyle hallettik ama özele gittiğimde de bana devletteki ultrason ölçümüne yakın tarih söylüyorlar halbuki beta hgcye göre 3 haftalık bir fark var. Hatta bundan 1 ay önce devlette bana bebek 3 hafta önde dediler sonra iş bu noktaya geldi. Diyet yapıp şeker takibi yaptılar. İki hafta sonra gittik bebek aynı yerinde sayıyordu bende 2 kilo vermiştim düzene girdi dediler. O zamandan beri o tarihi takip ediyorum 41 e girdik bugün hiç belirti yok sadece kalçam ağrıyor otururken yürürken bacaklarım ağrıyor ağırlaştık artık
Ama ben ilk ogrendigimde özele gittim.doktor bana geç döllenme oldugu icin beta hcg değerine göre bi tarih soyledi ben her gittiğim hastaneye onu soyledim hic adet tarihim karıştırmadim ve tamda o tarihte doğdu beta hcg tarihine göre 2 3 haftalikti şu tarihte doğacak sen adet tarihin su tarih gibi soyle dedi iyi ki demis dogru cikti. Ama simdi bende son adet tarihine göre takip ediyorum 2. Gebeligim ultrasonda 1 hafta önden gidiyor bakalım.nasil olacak. Doktorlar zaten 42 haftaya kadar müsaade ediyor son adet tarihine göre bakacaksın mecbur :)

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
Ama ben ilk ogrendigimde özele gittim.doktor bana geç döllenme oldugu icin beta hcg değerine göre bi tarih soyledi ben her gittiğim hastaneye onu soyledim hic adet tarihim karıştırmadim ve tamda o tarihte doğdu beta hcg tarihine göre 2 3 haftalikti şu tarihte doğacak sen adet tarihin su tarih gibi soyle dedi iyi ki demis dogru cikti. Ama simdi bende son adet tarihine göre takip ediyorum 2. Gebeligim ultrasonda 1 hafta önden gidiyor bakalım.nasil olacak. Doktorlar zaten 42 haftaya kadar müsaade ediyor son adet tarihine göre bakacaksın mecbur :)
Canım bana önceden tecrübesi olanlar ilk dönemlerde bebek son haftalarda gelişimini son adet tarihine göre ayarlıyor demişlerdi bende o zaman saçma bulmuştum beta hgc daha küçük gösteriyor adet tarihi büyük nasıl olacak bu iş dedim şimdi aynen dedikleri gibi adet tarihiyle ultrason uyumlu gidiyor belki de çok da mantık aramamak lazım her işin bir usulü vardır

Gökçe Gökçek 🤰

Kayıtlı Üye
rank
Valla benim bile kafam karıştı seni düşünemiyorum 😂😂

Egebaby

Kayıtlı Üye
rank
Bu kadar karistirma kafani testi vs unut son regl tarihini ele al oyle hesapla seni arayanlara gelincede onlar aramadan toplu mesaj yolla daha dogurmadim dogurunca haberiniz olur bir sekilde yaz . Dusuncesiz insanlar ne cok hayatimizda sen zaten hop oturup hop kalkiyosun seni daha cok geriyolar

Selin.33

Kayıtlı Üye
rank
Valla benim bile kafam karıştı seni düşünemiyorum 😂😂
Bugün karışıklığa son noktayı koyduk 40+2 olmuşuz adet tarihine göre takip yapılıyormuş bence çok önemli bir bilgi en baştan sorduğumuzda söyleseler 😀 ikinciyi düşünürsek o zaman da lazım olacak bu bilgi tabi birinciyi doğurabilirsem 😀
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bu kadar karistirma kafani testi vs unut son regl tarihini ele al oyle hesapla seni arayanlara gelincede onlar aramadan toplu mesaj yolla daha dogurmadim dogurunca haberiniz olur bir sekilde yaz . Dusuncesiz insanlar ne cok hayatimizda sen zaten hop oturup hop kalkiyosun seni daha cok geriyolar
Ne güzel söylemişsin çoğunu açmıyorum günlük aranır mı ya ben utanırım şahsen ha birde 1 ay olacak annem geldi beni aramıyorlar artık annemi arıyorlar ona ulaşamazlarsa beni arıyorlar Allah vere de ikimiz de açmayalım o zaman birbirlerini arayıp doğum olmuş herhalde diye haber veriyorlar. Bilmiyorum herkesinki mi böyle beni çok mu düşünüyorlar yoksa ellerindeki tek malzeme ben miyim konuşacak doğum olmadı deyince bu sefer bebek çıkmaya niyetli değil herhalde küstürdün mü amma gecikti falan filan eskiden lafımı söyler geçerdim kırılan kırılsın derdim şimdi bi mülayimlik çöktü bana da annelik hormonları mıdır nedir 😏😄

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar