Kızlar doğurdum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Linaninannesi tarafından oluşturulan Kızlar doğurdum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,280 kez görüntülenmiş, 41 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kızlar doğurdum
Konbuyu başlatan Linaninannesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gizemrüya

Kevser55

Kayıtlı Üye
rank
Dün geldim hastabeye bebek hareketleri için geldim de az mı diye kontrol amaçlı yine yatıralım dedi. Allttan açıklık baktı ebe yok dedi sonra doktor iki kez baktı bir anda kanamam başladı ama durmadı adet olur gbi oldu iki cm oldu dedi hemen dogumhaneye indirdi beni.Dün aksamdan beri sürekli sancı verdiler taki bugün öğlen ikiye kadar.2 cm hiç degismedi daha sonra tampon tarzında ve serum şeklinde yine suni sancı başladılar.Felaket geçti çok zorlandım saatlerce Ikındım sezeryan için yalvardım kabul etmediler sonra aniden acilmam oldu suyumu patlatıp dogurttular.Dikişlerim çok fazlaydı bebeğimle beraber normal odaya geçtik alttan yeniden muayeneye geldiler kanamamın olmadığını görüp el muayenesi yaptılar hemotom oluşmuş doktor yeniden dikecek masada denildi.Onlar çıkınca kanamam başladı tansiyonum düşmüş bayılmışım kansizligimda vardı çünkü.Hemen ameliyathaneye almislar bebeği de annemlere vermisler 3 saat boyunca dikmişler.Çok zorlandigim için içerden yirtilmiş rahmim 18.00 da girdim 21 küsürde çıktım hemen kendime geldim kapıda.İki ünite kan verdiler.Yeni yeni kendime geldim gerçekten Rabbim herkrse sabır versin ve hayırlı doğumlar nasip etsin.Nerdeyse iç kanama geçiriyordum.
Canım hem gözünaydın hem çok geçmiş olsun İnşallah en kısa sürede iyileşirsin 🤲🏻🌹

iyiki varsiniz cocuklarim

Kayıtlı Üye
rank
Dün geldim hastabeye bebek hareketleri için geldim de az mı diye kontrol amaçlı yine yatıralım dedi. Allttan açıklık baktı ebe yok dedi sonra doktor iki kez baktı bir anda kanamam başladı ama durmadı adet olur gbi oldu iki cm oldu dedi hemen dogumhaneye indirdi beni.Dün aksamdan beri sürekli sancı verdiler taki bugün öğlen ikiye kadar.2 cm hiç degismedi daha sonra tampon tarzında ve serum şeklinde yine suni sancı başladılar.Felaket geçti çok zorlandım saatlerce Ikındım sezeryan için yalvardım kabul etmediler sonra aniden acilmam oldu suyumu patlatıp dogurttular.Dikişlerim çok fazlaydı bebeğimle beraber normal odaya geçtik alttan yeniden muayeneye geldiler kanamamın olmadığını görüp el muayenesi yaptılar hemotom oluşmuş doktor yeniden dikecek masada denildi.Onlar çıkınca kanamam başladı tansiyonum düşmüş bayılmışım kansizligimda vardı çünkü.Hemen ameliyathaneye almislar bebeği de annemlere vermisler 3 saat boyunca dikmişler.Çok zorlandigim için içerden yirtilmiş rahmim 18.00 da girdim 21 küsürde çıktım hemen kendime geldim kapıda.İki ünite kan verdiler.Yeni yeni kendime geldim gerçekten Rabbim herkrse sabır versin ve hayırlı doğumlar nasip etsin.Nerdeyse iç kanama geçiriyordum.
bilmeyen doktorlar insani mahfediyo ölduruyo resmen benim ilkkinde öyleydi bebegin kordonu yerine benim damari kestiler kan kaybindan öluyodum resmen dogumumdan sonra 4 tane uzman doktor girdi dogumhanede amelyat yapildi bana cok kotuydu bana 3 ünite kan verdiler kan bulamadilar sonra izmirden istanbula eşimin dayisi geldi o verdi kan bana cok kötuydu o zamanlar allah sana yardim etsin cok zor bişey seni cok iyi anliyorum gulum doktor secimin yanliş olmuş ayni benim gibi işallah biran önce toparlanirsin bolbol dinlen dikkat et kendine bebegine tammmi gulum 🖤🤲🤲🤲

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Teşekkürler 💖Gerçekten bana denk gelen ebeler iyiydi dün gece doguranlari gördükçe fenalık geçirdim.Kadin ikinamiyor diye götürdü yatağına bıraktı bağırdılar kendin doğur diye.Benimkiler çok ilgiliydi ama doktor sezeryana alamam dediği için ellerinden bir şey gelmedi.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Gerçekten

Ben de bir hevesle normal doğurup kurtulurum dedim ama gerçekten ölüm gbi bir şeydi.Ben bebeğimi ardımda bırakırken bir daha gelemem diye bile düşündüm.Cunku çeşmefen akar gbi geliyordu kan.O an fenalastim zaten.Herkeste olmaz bunlar.Benim şanssizligim doktorun istediğim gibi gelmemesiydi.Bulundugum şehirde özel hastane yok olsa asla devleti düşünmezdim.

Gerçekten

Ben de bir hevesle normal doğurup kurtulurum dedim ama gerçekten ölüm gbi bir şeydi.Ben bebeğimi ardımda bırakırken bir daha gelemem diye bile düşündüm.Cunku çeşmefen akar gbi geliyordu kan.O an fenalastim zaten.Herkeste olmaz bunlar.Benim şanssizligim doktorun istediğim gibi gelmemesiydi.Bulundugum şehirde özel hastane yok olsa asla devleti düşünmezdim.

Uğraşmak istemedi ama ameliyata bir sürü doktor çağırmak zorunda kaldı.Hepsinden laf işitti.Ben de yarın gidip başhekimlikte gerekli şikayetimi ileticem.Bu kadar zalim olunmaz ki.Fayansin üzerinde kıvrım kıvrım kivrandim ama kadın güldü gitti ya

Gerçekten

Uğraşmak istemedi ama ameliyata bir sürü doktor çağırmak zorunda kaldı.Hepsinden laf işitti.Ben de yarın gidip başhekimlikte gerekli şikayetimi ileticem.Bu kadar zalim olunmaz ki.Fayansin üzerinde kıvrım kıvrım kivrandim ama kadın güldü gitti ya

Amin canım benim Allah razı olsun.Dikiş bir şey değil de bebeğimle istediğim gibi ilgilenemedim sarılık olacak diye ödüm kopuyor
Canım sarılık ikka okuyır geneli bebeklerin. Rezeneye kaynattuktandan sonra seker at ver emzik vereceksen bal pekmez felan sür ver bak şekerli seyler cocugu doyuruyor diye sarılık geciyo ben 3ündede böle yaptım ve 3üde küvezde kalacak kadar sarılıklı dogmuslardı. Doktor istedi küveze vermedim ewde 10 gğnde iyileştirdim mama yazdı kullanmadım el kadar yavruma o pis mamaları vermem dedim ama tabş mecbur kalanlar veriyo. Ben hep rezene kimyon kaynattım hem uyudu gaz problemi olmadı hemde sekerli ye doydu tabi sürekli saat sürmüyodu emziriyordum heöen toparlandılar şükür. Sende jendine dikkat et cbm zaten zor olmus doğumun dikişkerini de enfeksiyon kaptırma. Zatrn 2 hafta dikkat etsen toparlanırsın. Enfeksiyon kaparsa kötü işte o zaman bebekle ilgilenmezsin. O doktoru da bashekimlipe değil cimer e yada 184 saglık bakanlıgına şikayet et bashekimlik üzerini kapatır açık vermez yada cok cok disiplin verir o kadar.

Helin212

Kayıtlı Üye
rank
Bende 6 gün önce doğum yaptım devlete aynı senin gibi oldu bilincim kapanıyordu sabah 11den gece 2 ye kadar suni sanciyla acı çektim açılmam 1 santimdi hep mahvettiler beni Allah kimseyi öyle pis doktorlarla karsilastirmasin

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Açılma bakılması nasıl oluyor elleyse ondan kanatıyorlar sonra suni sancıyla canını alıyprlar insanın doğal döngüye bıraksa bir iki güne normal şekilde doğumun olurdu🤔

Linaninannesi

Kayıtlı Üye
rank
Gelmiş geçmiş olsun canım çok üzüldüm sanki ben yaşamışım gibi hissettim sen bol bol emzir bebeğini gerekirse mama da ver sarılık olmaz Allah ın izniyle Rabbim yar ve yardımcın olsun
Çok şükür sütüm erken geldi bol bol emziriyorum.Sagol canım benim 🥰

Bende 6 gün önce doğum yaptım devlete aynı senin gibi oldu bilincim kapanıyordu sabah 11den gece 2 ye kadar suni sanciyla acı çektim açılmam 1 santimdi hep mahvettiler beni Allah kimseyi öyle pis doktorlarla karsilastirmasin
Amin amin.Ya bir iki cm ile yatış verilir mi ya kabus gbi.Ben odaya geldim hepsinin 4 5 cm açıklığı var suları gelmiş sancı çekiyorlar.Benim bir şeyim yokken zorla dogurttular

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Kaçınvı haftaydı zaten açılma azmış az bekleseler bir iki gün suni sancısız olmazmıydı yani

Linaninannesi

Kayıtlı Üye
rank
Amin amin.Ya bir iki cm ile yatış verilir mi ya kabus gbi.Ben odaya geldim hepsinin 4 5 cm açıklığı var suları gelmiş sancı çekiyorlar.Benim bir şeyim yokken zorla dogurttular
Açılma bakılması nasıl oluyor elleyse ondan kanatıyorlar sonra suni sancıyla canını alıyprlar insanın doğal döngüye bıraksa bir iki güne normal şekilde doğumun olurdu🤔
Kesinlikle öyle insanı bir bıraksalar evinde yavaş yavaş sancı çekip suyumuz gelince de hastaneye geliriz.Ne gerek var bir iki cm ile yatış vermeye

Ra tu

Kayıtlı Üye
rank
Katılıyorum size .. azıcık açılma varsa hemen süreci hızlandırmak için böyle suni sancılar başlıyor. .. sürece bırakmıyorlar bazı doktorlar maalesef

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank

Kesinlikle öyle insanı bir bıraksalar evinde yavaş yavaş sancı çekip suyumuz gelince de hastaneye geliriz.Ne gerek var bir iki cm ile yatış vermeye
Çok geçmiş olsun ya doğumunuza sahip çıkın diyorlar yapmayacaksın her dediklerini böyle hikayeler duydukça evde doğurmayı düşünüyorum ama ebeler özel hastanelerden pahalı fiyatı yanlız doğursam olmazmı ki

Tüm sayfalar yüklendi.