Kızlar sezaryen konusuna açıklık getireyim

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Merve_berkk tarafından oluşturulan Kızlar sezaryen konusuna açıklık getireyim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,348 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 12 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kızlar sezaryen konusuna açıklık getireyim
Konbuyu başlatan Merve_berkk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan İki prenses annesiyim🥰🥰

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Haaa şöyle ya gülşenin kara böcükler şarkısını aç dinle armağan et Bi de kızzz dur şaka ettim gece gece eşin diyecek ne oluyor 😂
Allah seni ne güldüm gece gece Allah'ta seni güldürsün ne diyeyim 😂 yokki benim adam canım şehir dışında yine iki erkeğim var yanımda onlarla yatıyorum onlar kalkar anne delirdin herhalde diye 😂😂

Heyecanlı anne

Kayıtlı Üye
rank
Allah seni ne güldüm gece gece Allah'ta seni güldürsün ne diyeyim 😂 yokki benim adam canım şehir dışında yine iki erkeğim var yanımda onlarla yatıyorum onlar kalkar anne delirdin herhalde diye 😂😂
Amin amin hepimiz gülelim ki bebeler de içerse huzurlu olsun inş. Allah onları da eşini de başından eksik etmesin kuzum. O zaman sarılda yat oğluşlara.

Mustafamin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Ben kimseye illa şöyle doğur diye bişey demedim demem de buranın amacı bilgi ve fikir paylaşımı. Ve beni bilenler zaten genel tavrımı bilir biz burada sadece tahmin olasılık üzerine yorum yapıyoruz yada bildiğimiz kadar yardımcı oluyoruz ben herşeyin en iyisini bilirim gibi bi tavrım yok asla da olmadı. Ve her zaman da eklerim herkesin gebeliği belirtileri bir olmaz bende bu oldu diye herkeste aynı şey olacak diye kesin asla konuşmam. Bazı arkadaşlar tuhaf bi kafaya girmiş anlayamadım neymiş sezaryen yapanı normal doğum yapanlar küçük görüyormuş, yok heves kırıyormuşum vs vs.. Arkadaşım neyin kafası sizdeki?? Mecburi şekilde sezaryen olmuş insanlar var tamam araştırıp istiyor olabilirler buraya yazdıkların da ben bildiğimi ve fikrimi beyan ederim haliyle ve bence çok riskli. En yakın örneğim annem çatısı dar olduğundan dolayı normal doğum yapamazmış normalde manyak bi dr tutturmuş ben seni normal doğurturum diye doğumda neredeyse annemde bende ölüyormuşuz Dr vakumla çekmiş en son beni yaşadığıma dua etmişler engelli kalma riskim bile varmış o yüzden beynim dışarı çıkmış neredeyse değer mi yani öncesinde ağrı çekeyim sonra çekmeyelim diye bunu yaşamaya? Ben bunu diyorum bi sıkıntı yoksa elbette normal doğum yapsın herkes tavsiye ederim. Şunu da her zaman söylerim kolay doğum yok sezaryen olanlar normal doğumu güllük gülistanlık geçiyor sanıyor galiba sezaryen sonrası çektiğin ağrının belki 10 katını öncesinde bi anda çekiyorsun. Birinde önce birinde sonra illa bi acı ağrı yaşıyorsun kimse kimseye neden böyle doğum yaptın diye küçümseyerek bakamaz zaten. Biraz akıllı mantıklı cevap yazın insanlara ve bide ben burada insanlara yorum yaparken seçici olmaya, kırıcı konuşmamaya özen gösteriyorum herkes aynı olsun mümkünse olmayanda bana cevap vermesin arkadaşım kimse kimsenin tavrını tribini çekmek zorunda değil!!
Sen insnlara bakarsan asla kendink begendiremezsnnn hep bi kusr ararlarr .hic caninj skma byle knular icnnn herkesn akli varr mantgi varrr .ve ayrica ben norml dgm yaptm arkadslarm benmle dlga gctilerr yazik dglmi sna kendine onca agri cektirionnn dlga gevenlerde sezeryan olmslarr ..

Fadimana

Kayıtlı Üye
rank
Yani canım illa olacağım diyene ben hayır olamazsın demem sonuçta herkesin kendi bebeği kendi kararı, yararı da zararı da bana değil uzman görüş almak isteyen buraya yazmasın zaten drlar doçentler profesörler yok burada. Fikrimi söyledim diye topa tutuldum. Çoğu Dr bile o riski alıp yapmıyor ben görüşümü söylerim ister dinler ister dinlemez beni alakadar etmez ☺️
Aynen öyle kimi de zora gelemediği için sezeryan istiyor etrafımda var öyle olanlar

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Sen insnlara bakarsan asla kendink begendiremezsnnn hep bi kusr ararlarr .hic caninj skma byle knular icnnn herkesn akli varr mantgi varrr .ve ayrica ben norml dgm yaptm arkadslarm benmle dlga gctilerr yazik dglmi sna kendine onca agri cektirionnn dlga gevenlerde sezeryan olmslarr ..
Canım kimseye kendimi beğendirmek gibi bi derdim yok zaten normal doğum sonrası sezaryen riskli dedim diye çıktı muhabbet gereksiz laf sokma çabasına girenlere sinir oluyorum. Doğum tabikide herkesin kendi seçimi zaruri durumlar dışında. Benim 3 ödüm kopuyor ama yine normal istiyorum 😂
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Aynen öyle kimi de zora gelemediği için sezeryan istiyor etrafımda var öyle olanlar
Öyle kuzum benim iki kuzenim de normalden korktuğu için sezaryen oldular biri 2.yi doğurdu biri de 3.ye hamile

Dilara 33

Kayıtlı Üye
rank
Ben kimseye illa şöyle doğur diye bişey demedim demem de buranın amacı bilgi ve fikir paylaşımı. Ve beni bilenler zaten genel tavrımı bilir biz burada sadece tahmin olasılık üzerine yorum yapıyoruz yada bildiğimiz kadar yardımcı oluyoruz ben herşeyin en iyisini bilirim gibi bi tavrım yok asla da olmadı. Ve her zaman da eklerim herkesin gebeliği belirtileri bir olmaz bende bu oldu diye herkeste aynı şey olacak diye kesin asla konuşmam. Bazı arkadaşlar tuhaf bi kafaya girmiş anlayamadım neymiş sezaryen yapanı normal doğum yapanlar küçük görüyormuş, yok heves kırıyormuşum vs vs.. Arkadaşım neyin kafası sizdeki?? Mecburi şekilde sezaryen olmuş insanlar var tamam araştırıp istiyor olabilirler buraya yazdıkların da ben bildiğimi ve fikrimi beyan ederim haliyle ve bence çok riskli. En yakın örneğim annem çatısı dar olduğundan dolayı normal doğum yapamazmış normalde manyak bi dr tutturmuş ben seni normal doğurturum diye doğumda neredeyse annemde bende ölüyormuşuz Dr vakumla çekmiş en son beni yaşadığıma dua etmişler engelli kalma riskim bile varmış o yüzden beynim dışarı çıkmış neredeyse değer mi yani öncesinde ağrı çekeyim sonra çekmeyelim diye bunu yaşamaya? Ben bunu diyorum bi sıkıntı yoksa elbette normal doğum yapsın herkes tavsiye ederim. Şunu da her zaman söylerim kolay doğum yok sezaryen olanlar normal doğumu güllük gülistanlık geçiyor sanıyor galiba sezaryen sonrası çektiğin ağrının belki 10 katını öncesinde bi anda çekiyorsun. Birinde önce birinde sonra illa bi acı ağrı yaşıyorsun kimse kimseye neden böyle doğum yaptın diye küçümseyerek bakamaz zaten. Biraz akıllı mantıklı cevap yazın insanlara ve bide ben burada insanlara yorum yaparken seçici olmaya, kırıcı konuşmamaya özen gösteriyorum herkes aynı olsun mümkünse olmayanda bana cevap vermesin arkadaşım kimse kimsenin tavrını tribini çekmek zorunda değil!!
Canım ben seni çok beğeniyorum tavrını cvb larını herkese kırıcı olmadan güzel cvb veriyorsun ALLAH senden razı olsun sen içini rahat tut kaprisli insanlar için değmez tatlım seni seviyorum allaha emanet ol

S

Sumeyyeee

Guest
Çok şaşırdım bu düşünce de olmalarına ben ilk kızımda isteyerek sezeryan oldum şimdi 2.gebeligim tekrar sezeryan olurum Allah izin verirse bence bu kişinin kendi kararı sonuçta ne şekilde olursa olsun ağrıyı çekecek biziz bir başkası değil

R

Rabiya keleş

Guest
Sizden çok güzel fikirler alıyorum iyiki varsınız

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar