Sorum var Kızlar sizce bu doğru mu?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ebuşşş tarafından oluşturulan Kızlar sizce bu doğru mu? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,425 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kızlar sizce bu doğru mu?
Konbuyu başlatan Ebuşşş
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Beren’in Annesi 🧚♀️

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Henüz 40'kımız çıkmadı ve bebeğimle akşam dışarı çıktım büyük oğlumu parka götürdüm öğünden sonra bebeğim hiç durmamaya başladı çok huysuzlanıyor, mırıldanıp duruyor annemde bugün dediki kırkı çıkmadığı için karışmış olabilirler dedi biraz korkmaya başladım gerçekten böyle birşey olabilir mi hergün dua okuyorum müsait olduğum zamanlarda kuran dinletiyorum ama yinede durmuyor daha ne yapmam lazım sizce?
Kuzum bebeğin kırkı çıkmadan mecburiyet dışında dışarı çıkmasaydin keşke

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Kuzum o kırk çıkarmak falan filan eskidenmiş inanma böyle şeylere. Nazar ayetleri falan oku bebeğine ne yani bebeğin kırkı çıkmadan hasta olunca bebek dışarı çıkmaz diye hastaneye götürmeyecekmiyiz ?
Kız zaten o kırk çıkarma bebeğin değil 🤦🏻‍♀️ kadın regl olduğu için eskiden insanlar ayıp olmasın diye eşinğn regl bitmedi mi yada lohusalık bitmedi mi diye sormak yerine onun daha uygun şekilde bebeğin kırkı çıkmadı mı dşye sorarlarmış ama aslında orda ki mana kadının kırkı o da kanma durumu nasıl konuyu ordan bebeğe kadar getirmişler onu düşünüyorum 😂😂

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Kız zaten o kırk çıkarma bebeğin değil 🤦🏻‍♀️ kadın regl olduğu için eskiden insanlar ayıp olmasın diye eşinğn regl bitmedi mi yada lohusalık bitmedi mi diye sormak yerine onun daha uygun şekilde bebeğin kırkı çıkmadı mı dşye sorarlarmış ama aslında orda ki mana kadının kırkı o da kanma durumu nasıl konuyu ordan bebeğe kadar getirmişler onu düşünüyorum 😂😂
Eee konu kadının kanamasıysa biz regl kende çıkmayacaz, kırk gün boyunca çocuğa bişey olunca biz götürmeyecez hadi onu geçtim daha kırk çıkmadan bebek görmeye giden var 😂 o görmeye gidenlere sorsan %90 ı kırkı çıkmadan çocuğu çıkarma derler 😂

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Henüz 40'kımız çıkmadı ve bebeğimle akşam dışarı çıktım büyük oğlumu parka götürdüm öğünden sonra bebeğim hiç durmamaya başladı çok huysuzlanıyor, mırıldanıp duruyor annemde bugün dediki kırkı çıkmadığı için karışmış olabilirler dedi biraz korkmaya başladım gerçekten böyle birşey olabilir mi hergün dua okuyorum müsait olduğum zamanlarda kuran dinletiyorum ama yinede durmuyor daha ne yapmam lazım sizce?
Onunla alakası yok canım ben 15 günlükken çıktım ve haftada 3 kez çıktım. Yastıgının altına Kuran makas flan koy canımm. Bide kızım 1 hafta 10 gün sonra gaz sancısı yaşadı doktorumuz kolik oldugunu söyledi. Dogumdan sonra 1 hafta 15 gün sonra da olabiliyormuş. Çocugun sancıları oluyor sizde sancı varken huzurlu olabilirmisiniz olamazsınız kızınızda huzursuz mız mız olucak Bi süre dedi. Gaz damlası verdi sab simplex bu çok iyi geldi şuan 2.5 aylık kullanmadığım zaman yine huysuz oluyor. Belki senin bebişinin de gaz sıkıntısı vardır canım. İnşallah düzelir kısa sürede 🤲
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Eee konu kadının kanamasıysa biz regl kende çıkmayacaz, kırk gün boyunca çocuğa bişey olunca biz götürmeyecez hadi onu geçtim daha kırk çıkmadan bebek görmeye giden var 😂 o görmeye gidenlere sorsan %90 ı kırkı çıkmadan çocuğu çıkarma derler 😂
Ben 5 günlük dogum yapmıştım görümcem kaynanam görümcemin 5 yaşındaki kızı geldiler. Hatta saatlerce oturup görümcemin kızı kızımı rahat bırakmadı delirtti beni. Lohusalı oldugum halde duygusalım aaaa ellesin çocuk pinpirik olma sende çok bekledi aryayı sevcek tabi dedi. HERŞEYİ geçtim yemege kadar kaldılar yemek yediler bide 😄 bizde bayan da olsa lohusalı kişinin evine hemen gidilmez gidildi diyelim yemek yapılır götürülür kısa süre durup hemen kalkılır. Artık eski adetlere uyan çok az kişi var malesef 😄

Şeydoşş

Kayıtlı Üye
rank
Yok canım böyle şeylerle meşgul edip kendini de korkutma beyninide yorma hiç alakası yok gazı oluyordur yada bir sıkıntısı vardır melek o daha sen onu güzelce bi banyo yaptır masaj yaparak yağ sür pişik kremini sür başını ov seçlarını okşa al memene güzelce uyur rahatlar

Melisa Doğan

Kayıtlı Üye
rank
Bence bu durumun dışarı çıkarmakla ilgisi yoktur baska bır sebebı olmalı illaki düzelir merak etmeyın😘😘

Bende sürekli çıkarıyorum canım rabbime şükürler olsun bişey olmadı

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar