Kızlar yardımcı olun lütfen bilgim yok

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Gül çetin tarafından oluşturulan Kızlar yardımcı olun lütfen bilgim yok başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,075 kez görüntülenmiş, 51 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kızlar yardımcı olun lütfen bilgim yok
Konbuyu başlatan Gül çetin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ecrin Su prensesim

Tuğba06

Kayıtlı Üye
rank
Ben 21. Haftadan 37. Haftaya kadar fitil kullandım canım. Progestan çok etkili Bi ilaç zaten. Doktor 34. Haftaları görmemiz bile mucize dedi. Kasıktaydı kızım bide rahmim sıkıntılıydı benim ne vardı bilmiyorum sormadım hiç doktora bide kafama takarım diye :) bak şimdi fitili bıraktık gelmiyor inan ki kasma kendini birşey olcagı varsa oluyor tam tersi rahat ol ben çok rahattım Allahıma sıgındım birşey olmadı canım. Benim kız da 3.060 gr ama doktorum dogdugu zaman daha az olucak dedi. Ölçümler fazla çıkıyor genelde dedi. Saglıklı olsunlar da kuzucuklar :)
Bilgi için teşekkürler. Hemen hemen aynı süreçten geçip,doktordan aynı tavsiyeleri almışız. Yalnız olmadığımı bilmek güzel. Birde 37.haftayı duymak daha da güzel. Umarım herşey güzel olur sizin içinde kızınız içinde.

Derya izm

Kayıtlı Üye
rank
Bilgi için teşekkürler. Hemen hemen aynı süreçten geçip,doktordan aynı tavsiyeleri almışız. Yalnız olmadığımı bilmek güzel. Birde 37.haftayı duymak daha da güzel. Umarım herşey güzel olur sizin içinde kızınız içinde.
Hiiiç korkma canım gerçekten. Arkadaşlarım benim senin gibi riskli hamşileligim olucak yerimden kalkmam dedi. Ben kalktım iş yaptım. Ama sürekli de uzandıgımda ayaklarımı kaldırıp uzandım. Bi arkadaşım şuan 27+1 de 23.haftalarda rahim sertleşmesi vardı oglunu dışarı atmaya çalışıyormuş doktor öyle demiş. Baya sıkıntılı Bi durumdu sancısı flan aşırı çoktu. İgnelerle serumlarla tuttular. Düşün şuan çok çok iyi çocugunun odasının duvarını boyuyor bide 2 yaşında çocugu var onunla ilgileniyor. Yani demem o ki Allahım yardım ediyor canım. Sen bol bol su tüket uzandıgın zaman Ayaklarını yukarı kaldırıp uzanmaya çalış Allahın İzniyle birşey olmaz. Bak ben gelsin artık diye hurma yiyorum sürekli rahmi açıyormuş ama yık yok 😄

Aydanin_annesi_ilkay

Kayıtlı Üye
rank
Hiç korkma kilosu iyidir. Ben 36. Haftada doğurdum. 3.150gr dı

Kilosu iyidir endişe etme canım. Ben ilk doğumumu 36.Haftada yaptım. İkinci doğumum 37.
Bende 35 haftaligim ama Dr 3 hafta önden gidiyo dedi 3100 Gr ilk kızım normaldi 2300 doğdu 35 haftada kuveze girmedi buda haftasına göre büyük bı sorun olurmu normal doğumdan korkyrm bu alttan muayene yüzünden 6 sene önce kızımda canımı çıkarmışlardı ellerini soka soka şimdi buda iri olunca çok korkuyorum boyum da 1.50 sezeryan aklımdan gecmiyo değil😔😔😔

Tuğba06

Kayıtlı Üye
rank
Bende 35 haftaligim ama Dr 3 hafta önden gidiyo dedi 3100 Gr ilk kızım normaldi 2300 doğdu 35 haftada kuveze girmedi buda haftasına göre büyük bı sorun olurmu normal doğumdan korkyrm bu alttan muayene yüzünden 6 sene önce kızımda canımı çıkarmışlardı ellerini soka soka şimdi buda iri olunca çok korkuyorum boyum da 1.50 sezeryan aklımdan gecmiyo değil😔😔😔
Çok iri olursa zaten dr lar riske atmaz illa normal olsun diye. Ben 4kilo doğurdum. Ha biraz zor oldu evet. Ama şimdikinide normal doğurmak istiyorum. Düşün yani acısı hafızamda kalmamış😄😄 . Alttan muayenede ilk aşamalarda can acıtıyo açılma oldukça zorlanması azalıyo.

Aydanin_annesi_ilkay

Kayıtlı Üye
rank
Çok iri olursa zaten dr lar riske atmaz illa normal olsun diye. Ben 4kilo doğurdum. Ha biraz zor oldu evet. Ama şimdikinide normal doğurmak istiyorum. Düşün yani acısı hafızamda kalmamış😄😄 . Alttan muayenede ilk aşamalarda can acıtıyo açılma oldukça zorlanması azalıyo.
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun benimkisi de dönmüş kafası aşağıda hissediyorum ama korkyrmda sancidann değilde alttan muayeneden korkyrm😄

Tuğba06

Kayıtlı Üye
rank
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun benimkisi de dönmüş kafası aşağıda hissediyorum ama korkyrmda sancidann değilde insan kendini çok aciz hissediyor o an.

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun benimkisi de dönmüş kafası aşağıda hissediyorum ama korkyrmda sancidann değilde alttan muayeneden korkyrm😄
Evet alttan muayenede tuşe yapan kişinin el yapısıda çok önemli aslında. İmce elli uzun parmaklıklar rahim ağzına daha Kolay ulaşabiliyor. Tombul el ve kısa parmaklı olunca zorluyorlar ölçüm yapabilmek için. Ebe bi arkadaşım demişti hastalar benim tuşe yapmamı istemiyor canları acıyor demişti. Allah kerimdir. Dış edelim herşey kolay ve yolunda gitsin inşallah

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar