Sorum var Kolik bebeği olanlar

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Doğa'nın Annesi🐞❤️🧿 tarafından oluşturulan Kolik bebeği olanlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 358 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kolik bebeği olanlar
Konbuyu başlatan Doğa'nın Annesi🐞❤️🧿
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Dilaraaa'

Baharrr

Kayıtlı Üye
rank
Nasıl teşhis kondu ve süreci nasıl atlatıyorsunuz neler yapıyorsunuz kolik olduğu nasıl anlaşılır ne bu durum ne zaman son bulacak
Benim kızım kolikti geceleri başlardı ağlamaya sabah 5 6 ya kadar susmazdı bi şekilde uyutup beşiğine koysam hemen uyanır başlardı yine gündüz çok güzel uyurdu tam 3 ay sürdü bu böyle sonra bitti karnına hafif vurunca bebeğin içi boş havayla doluymuş gibi ses çıkarıyorsa aşırı gazı vardır

Küb®a

Kayıtlı Üye
rank
Benim de bebeğim kolik Di şükür olsun 3.ayın sonuna doğru bitti sabah saati ve akşam üstü bir başlıyordu ağlamaya asla susmuyordu emmek istemiyordu o saatlerde taki ben çözümü bulana kadar şükürler olsun 1 hafta çektim o ağlamaları her bebek de işe yarar mı bilmem ama ben yaptıklarımı anlatayım bebeği çok hızlı birşekilde ağlarken hemen yarım kundak yapıyorum beyaz gürültü açıyorum makine sesi fön sesi araba sesi hiç farketmez kucağıma alıyorum dik pozisyonda plates topunun üstünde hafif hafif zıplıyorum sakinleşene kadar bu arada teşhis konulmadı doktora anlattım o direk kolik belirtileri dedi bebeğinin kusması sıksa reflü olup olmadığına da baktırabilirsin belki de ondan ağlıyordur keşke dillerinden anlasak inşallah en büyük dertleri bunlar olsun rabbim başka dert vermesin.

Gökçem💕

"minik kızım"
rank
Ay bu benlik post Gökçe kolik bebek. Doktor ağır atlatıyor karnının içi gaz dolu dedi. Ağladıkça gezdirin dedi. Maflor damla var probiyotik onu aldık kolik önleyici yazıyor üstünde. Hala ağlamalar devam haftaya 3 aylık olacağız inşallah. Rezene çayı içiyorum sütümden geçsin diye uyutuyor gökçeyi biraz sakinlik veriyor. Uyuması ağlama krizinden iyidir. Ebemiz günde 1 fincan iç dedi. Dışarı çıkacağım zaman içiyorum ağlama krizine girmesin sokaklarda diye. Evdeyken gerek duymuyorum ağlasa da baş edebiliyorız evdeyken. Akşam 7 gibi bi başlıyor ağlamaya 9 a kadar sürüyor. Beyaz gürültü ile yarıyor canım onu dinletiyorum
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Kolik ilk doğduğunda mı oluyo yoksa sonradan mı oluyo
Bizde 40. Gün başladı ağlama krizleri

❤ 3 çocuklu 1 Anne ⚘

Kayıtlı Üye
rank
Nasıl teşhis kondu ve süreci nasıl atlatıyorsunuz neler yapıyorsunuz kolik olduğu nasıl anlaşılır ne bu durum ne zaman son bulacak
Allah yardımcın olsun diyorum 5 ayından önce yoluna girmiyor 3 çocuğumun ikiside ilk oğlumda bağırsak düzenleyici vermişlerdi kızımda dr bunu 6 aya kadar idare edeceksiniz dedi gaz damlası yanıda probiyotik damla verdi yinede zor geçti 6 ayını doldurdu

Dilaraaa'

Kayıtlı Üye
rank
Canım kolik bebekler genellikle akşam üstü akşama doğru krizler tutar. Sallama yontemi deneme hiç sonra zorlanirsin. 3 ay sonra azalıyor geçiyor. Dışarı çıkarma yürüyüş ve pis pis sesi birde anne kucağı sakinlestiriyor. Sen birde Yemen'e dikkat et ayaklarına corab giy üşütme sütten geçer acı gazlı şeyler yeme bebeğe rahatsız eder onlardır. Kolik olması için her zaman olması gerekiyor huzursuzluğun aradaysa muhtemelen senin yemen icmenden kaynaklıdır. Uykusunu alamamıştır yada uykuya geçiş zor oluyordur.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar