Korona aşısı olmalımıyım

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Yeter tarafından oluşturulan Korona aşısı olmalımıyım başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,043 kez görüntülenmiş, 44 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Korona aşısı olmalımıyım
Konbuyu başlatan Yeter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Neslihaççk

Narin_

Kayıtlı Üye
rank
Ası olup olmamak konusunda çok düşündüm. Bebeğimin gelişimine bir etkisi olur mu diye. Geçen yıl hamile olan bir arkadaşım yakalandı corona ya. O süreci anlatırken ağladı, çok etkilendim. Eğer gebelikte yakalanırsak aşıdan daha kötüsünü bekliyor olabiliriz. Çalışan bir anne adayı olarak günde yüzlerce kişi ile temas ettiğimi biliyorum. Virüsün kimde olduğu belli değil, çünkü aşılı insanlar belirti göstermeden atlatırken maalesef taşıyıcı olarak etraflarına bulaştırıyorlar bu da bizler için büyük bir tehlike.
Ben de 16. Haftada ilk dozumu sinovac ile oldum. Kendimde hissettiğim hiç bi belirti olmadı. Zaten ölü bir aşı tıpkı tetanoz veya grip aşısı gibi hastalığa yakalanınca koruyucu oluyor.
2 hafta sonra 2. Dozumu da olacağım.
Bence keşke dememek için aşı olmalıyız.
Yine de aşı kişinin tercihine bağlı umarım kimse yakalanmaz.

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Kesin korumuyor ki bilmediğim bir aşıyı olmaktansa o zaman kendimi korurum dikkat ederim bize deseler aşıyı olan kapmayacak gidip hepimiz olalım o zaman ama kesin koruyuculuğu bile olmayan şeyi nasıl yaptırabilirim ki herkesin kendi düşüncesi ama ben bebeğim varken bu riski hiç almam
Canım aşıyı olup olmamak sana kalmış ama aşılar zaten hasta olmamak için değil daha hafif atlatman için vuruluyor. Zamanında su çiçeği kızamık da ölümcül hastalıklardı şimdi aşılarını oluyoruz çoğumuz geçiriyoruz ama çok hafif atlatıyoruz artık su çiçeğinden vs hastalıktan ölen kimseyi duyuyor musun aşıyı oldum hasta olmam diye beklemek yanlış yani

iyiki varsiniz cocuklarim

Kayıtlı Üye
rank
Kesin korumuyor ki bilmediğim bir aşıyı olmaktansa o zaman kendimi korurum dikkat ederim bize deseler aşıyı olan kapmayacak gidip hepimiz olalım o zaman ama kesin koruyuculuğu bile olmayan şeyi nasıl yaptırabilirim ki herkesin kendi düşüncesi ama ben bebeğim varken bu riski hiç almam
canm benim bende zaten ol yada olma demiyorum bende aşı olmadim kendini korumaktan bahsediyorum hastalik kimde oldugu belli degil onun icin kimseyle temas etme demek istedim yanliş anladin beni sen benim doktorumda onay vermedi aşiya zaten 2 defa kovit oldugum icin erken dogumu tetiklemis dedi doktorum ama aşiyi hamile bayanlara önermiyorum dedi doktorum

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
canm benim bende zaten ol yada olma demiyorum bende aşı olmadim kendini korumaktan bahsediyorum hastalik kimde oldugu belli degil onun icin kimseyle temas etme demek istedim yanliş anladin beni sen benim doktorumda onay vermedi aşiya zaten 2 defa kovit oldugum icin erken dogumu tetiklemis dedi doktorum ama aşiyi hamile bayanlara önermiyorum dedi doktorum
Yok canım yanlış anlamadım söylediklerini destekleyen. De çok ben onun için yazdım kusura bakma lütfen yanlış anlatmışsam 🙏
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım aşıyı olup olmamak sana kalmış ama aşılar zaten hasta olmamak için değil daha hafif atlatman için vuruluyor. Zamanında su çiçeği kızamık da ölümcül hastalıklardı şimdi aşılarını oluyoruz çoğumuz geçiriyoruz ama çok hafif atlatıyoruz artık su çiçeğinden vs hastalıktan ölen kimseyi duyuyor musun aşıyı oldum hasta olmam diye beklemek yanlış yani
Biliyorum canım bende onu demek istiyorum yani bazıları şey zannediyor aşı olayım bir defa hastalanmam o beni korur zannediyorlar ona sinir oluyorum yani öyle birşey olsa biz niye olmayalım keşke öyle birşey olsaydı

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar