Koruyucu aile

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündemdeki Konular & Haberler kategorisinde Mervercan tarafından oluşturulan Koruyucu aile başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,893 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 14 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündemdeki Konular & Haberler
Konu Başlığı Koruyucu aile
Konbuyu başlatan Mervercan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Asena.ase
Bu koruyucu aile meselesi pek mantıklı gelmiyor bana evlat edinme daha sağlam sabit çocuğun gelişimi pskolojisi açısından da daha sağlıklı bence.
Yani şöyle düşün diyelim ki zor durumdasın ve çocuğunun başka bir ailede geçici bir süre yaşamasını istedin diyelim buna kendin rıza gösterdin ama ise birde o çocuğun pskolojik durumunu bir düşün tamam iyi niyetli yapılan bir işlem ama bence çocuk gelişimi açısından pek sağlıklı değil bu benim şahsi görüşüm

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Yani şöyle düşün diyelim ki zor durumdasın ve çocuğunun başka bir ailede geçici bir süre yaşamasını istedin diyelim buna kendin rıza gösterdin ama ise birde o çocuğun pskolojik durumunu bir düşün tamam iyi niyetli yapılan bir işlem ama bence çocuk gelişimi açısından pek sağlıklı değil bu benim şahsi görüşüm
Sonunun ne olacağını bilemezsin belki koruyucu ailelikten evlat edinmeye kadar gidecek durum. Bu kişiye kalmış birşey tabiki senin düşüncene de saygı duyarım ama çocuğun mutlu geçirdiği 1 gün dünyalara bedel
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Aaa mervem benim yaşım tutmuyor 🥺🥺25 yai üstü alabiliyormuş 🥺🥺
Evet bitanem

cok guzel bi şey yapiyosun allah gönlunuze göre verir inşallah ama sorumluluk cok buyuk bunun altindan kalkabilirsen ne mutluki sana gulum kendi adima söylim ben yapamazdim galiba tabi mecbur kalinca insan yapiyo ama bi mecburiyet olmadan isteginle ALLAH rızası icin yapmak cok buyuk bişey vallahi tebrik ediyorum seni
Şahsen ben kendime güvenmesem asla bu yola girmezdim. Tamam çocuk ve benim açımdan zorlu bir süreç olabilir ama hepsi geçici birbirimize alışana kadar. Alıştıktan sonra asla zorlanacağımı düşünmem sonuçta Allah rızası için yapılan birşey. Öksüz yetime bakmanın sevabı çok büyük Rabbim isteyen herkese nasip etsin. O çocuğu öz çocuğumdan ayıracağımı hiç sanmıyorum

Sonunun ne olacağını bilemezsin belki koruyucu ailelikten evlat edinmeye kadar gidecek durum. Bu kişiye kalmış birşey tabiki senin düşüncene de saygı duyarım ama çocuğun mutlu geçirdiği 1 gün dünyalara bedel
[
Tam olarak bundan bahsediyorum işte çocuk koruyucu aileye alışacak ailede keza ona htta biyolojik çocuğun bile kardeş olarak görecek ama daha sonra çocuğun asıl anne babası çocuğu geri almak istediğinde herkez için tam bir yıkım olacak en çokta korunmya muhtaç olan çocuk için. Kaldı ki koruyucu ailelerin en başta bilmesi gereken şey ileride evlat edinirim mantığıyla bu işe baslamamaları diye özellikle belirtiliyor. Koruyucu olan aile çocuk biyolojik ailesine teslim edildikten sonra hayatına devam edebilir belki ama o çocuğun psikolojisi bence herşeyden daha önemli . Koruyucu aile yanında olduğu süreçte biyolojik aileninde görme hakkı var biliyorsun ki buda çocuk fikri için karmaşaya yol açıyor zaten koruyucusu olduğun çocukla ilgili pek bir söz hakkın bulunmuyor istersen yıllarca bakmış artık bir bütün olmuş ol biyolojik aile gelip çocuğu almak istediğini söylediğinde koruyucu ailenin çocuğa vermiş olduğu herşey elimden aliniyor çocuk alışmış olduğu ortamdan çıkıp kan bağı olan ailenin yanında yaşamaya başladığında herşeye sıfırdan başlıyor biz koca insanlr bile güvenli alanımızı terk etmeye el verisli değiliz öyle bir durum olduğunda afallıyoruz birde bu konuya çocuklar açısından bakmak lazım. Çok basit bir örnek vereceğim Misal sene ortasinda bulunduğun şehirden başka bir yere taşın ve çocuğun okulu değişsin o zaman bile çocuktaki değişikleri gözle görülür bir şekilde fark edebileceksin. Ne demek istediğimi çok net anlayacaksin. Bence önemli olan güzel geçirilen birkaç gün değil bir ömür. Dediğim gibi ben koruyucu aile olunmasını mantıklı bilmiyorum özellikle bekar bireyler bile koruyucu aile olabiliyor bence bu konu tamamen düzenlenmesi gereken bir konu ama evlat edinme tüm haklarını üzerine aldığın evlat edindiği çocuğun üzerinde Hk sahibi oldugun ve hatt mirasçıın bile olduğu için çok daha sağlıklı mantıklı. BU yazdıklarımı şahsi algılama lütfen tamamen farkındalık adına yazıyorum yani bu konuda hevesli olan birçok kişi var güzel yanları olduğu gibi yıkımla sonuçlanacak yanlarida çok fazla ilk heycanla o anki annelik iç güdüsüyle düşündüğümüz herşeyin sonu istediğimiz gibi sonuşlanmaya bilir başvuru yapacak olan aileler bunlarında göz önünde bulundursunlar.

Araştırma yaparken farklı taraflarını göreceğimiz bir yazıyla karşılaşamiyoruz bir nevi bilgilendirme düşünmeye teşvik etme. İyice düşünülüp alınması gereken bir karar çünkü 😊💕

iyiki varsiniz cocuklarim

Kayıtlı Üye
rank

Evet bitanem

Şahsen ben kendime güvenmesem asla bu yola girmezdim. Tamam çocuk ve benim açımdan zorlu bir süreç olabilir ama hepsi geçici birbirimize alışana kadar. Alıştıktan sonra asla zorlanacağımı düşünmem sonuçta Allah rızası için yapılan birşey. Öksüz yetime bakmanın sevabı çok büyük Rabbim isteyen herkese nasip etsin. O çocuğu öz çocuğumdan ayıracağımı hiç sanmıyorum
gulum ben sana kendine guveniyosan yap yada yapamassin demedimki yaparsin hemde en iyisini yaparsin ama sorumluluklari cok fazla onu demek istedim ben kwndi adima söylim ben kendime bu konuda güvenmiyorum bu sorumlugu alacak kadar haa bakarim bir gun beş gun on gun daha fazlasi beni aşar cünki yeri geliyo kendi öz cocuguma kiziyorum sinirlerime hakim olamayip bağiriyorum o yetime öksüze bağirdigim zaman yada kızdığım zaman bunun hesabini ben allaha veremem onun icin sorumluluğu cok buyuk yinede söyluyorum kendine güvenip bu sorumlulugu uslendiysen ne mutluki sana allah razi olsun

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Hakkınızda hayırlısı olsun bitanem sen belirtiyorsun zaten emmek isteyen 0-3 yaş bebek istiyorum diye eğer emen varsa verirler zaten😍

E devletten başvuruluyor bitanem arama kısmına koruyucu aile yazın çıkıyor
Inşallah kuzum bakalim lareni dahi emmeden kesicem eger olursa bakalim insallah rabbim nasip eder🤲🥰

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar