Kürtaj

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde HTgoncaa tarafından oluşturulan Kürtaj başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,441 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Kürtaj
Konbuyu başlatan HTgoncaa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zeynepreyyan88
Ş

Şirin

Guest
Ben vakumlu kürtaj olmuştum bebeğimin kalbi durduğu için bedenen pek bir ağrı olmuyo biraz sızlama oluyor.ruhen atlatmasi çok zor

Kizlar arkadasim kurtaj olucak ilk defa kurtaj olucak 1 sezeryan dogum yapti agri falan olurmu nasil bir islem diye soruyor
Bende kürtaj oldum benim bebeğimin kalbi durmuştu 1 hafta olmuştu bana gece 12 den sonra bişey yemeyin dedi bide tamamen uyutuldum fazla uzun sürmedi hastanede de 2 saat beklettiler bi skıntı olmasın diye kürtajdan 1 hafta sonra kontrole çağırıyor doktor

Zeynepreyyan88

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar arkadasim kurtaj olucak ilk defa kurtaj olucak 1 sezeryan dogum yapti agri falan olurmu nasil bir islem diye soruyor
Canım mutlaka anestezi alsın. Ben 8 haftalık gelişimi durdu diye kürtaj oldum ama çok Zor geçti. En iyisi anestezi almak. Doktor bana 5 dakika sürecek zaten anestezi alma karaciğerine yazık dedi ama keşke yinede anestezi alsaydım. Üzerinden 12 sene geçti ama hala unutamadım. İnsan çok etkileniyor
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Doğum gibi değil canım ağrı sancısı olmaz pek fazla, uzun da sürmez yarım saati bulmaz bile geçmiş olsun
Normalde canım kolay kolay yanmaz ama bebeğimin gelişimi durdu ve kanamam da vardı. 5 dakikalık kürtaj işlemi 5 saat gibi geldi aşırı derecede canım yandı. 12 sene oldu hala unutmadım. 10 sefer daha spinal sezeryan olurum ama bir sefer daha anestezi olmadan kürtaj olamam. Çok kötüydü. İki sezeryan oldum mesela birinde 4. Gün diğerinde 3. Gün kendi işlerimi yapmaya başladım aynı gün kendi kendime yardım almadan oturup yatıp kalktım ama kürtaj en zoruydu benim için

Doğum gibi değil canım ağrı sancısı olmaz pek fazla, uzun da sürmez yarım saati bulmaz bile geçmiş olsun
Normalde canım kolay kolay yanmaz ama bebeğimin gelişimi durdu ve kanamam da vardı. 5 dakikalık kürtaj işlemi 5 saat gibi geldi aşırı derecede canım yandı. 12 sene oldu hala unutmadım. 10 sefer daha spinal sezeryan olurum ama bir sefer daha anestezi olmadan kürtaj olamam. Çok kötüydü. İki sezeryan oldum mesela birinde 4. Gün diğerinde 3. Gün kendi işlerimi yapmaya başladım aynı gün kendi kendime yardım almadan oturup yatıp kalktım ama kürtaj en zoruydu benim için

Son düzenleme:

HTgoncaa

Kayıtlı Üye
rank
Canım mutlaka anestezi alsın. Ben 8 haftalık gelişimi durdu diye kürtaj oldum ama çok Zor geçti. En iyisi anestezi almak. Doktor bana 5 dakika sürecek zaten anestezi alma karaciğerine yazık dedi ama keşke yinede anestezi alsaydım. Üzerinden 12 sene geçti ama hala unutamadım. İnsan çok etkileniyor

Cok gecmis olsun Rabbim bidaha yasatmasin ayni aciyi simdi anestezi olarak yapiyolar zatne galiba canim anestezisiz cok zor olur Rabbim kimselere yasatmasin o aciyi

Tesekkurler canim

Bende kürtaj oldum benim bebeğimin kalbi durmuştu 1 hafta olmuştu bana gece 12 den sonra bişey yemeyin dedi bide tamamen uyutuldum fazla uzun sürmedi hastanede de 2 saat beklettiler bi skıntı olmasın diye kürtajdan 1 hafta sonra kontrole çağırıyor doktor
Agri sizi vs oldumu cnm basin saolsun seninde kac haftalikti bebegin

Ftmbll

Kayıtlı Üye
rank
Yok canim zorunlu kurtaj olucak melesef cok uzgun cok istiyodu 😔
Bebegi küçükse yani ilk haftalardaysa ayni adet agrisi gibi agri cekiyor işlem sirasinda onun haricinde 20 25 gun fln kanamasi yada pihti seklinde olucak vajinal duş almasin zaten 10 gun sonra kontrole gidecek cok zor değil yani o kadar buyutulecek birdurum yok

T

Tgcekk

Guest
Pskolojik destek almasi gerekiyormus zaten pek iyi deil durumu arkadasimin bebegin gelisimi durmus 1 haftadir hicbir ilerleme yok gelisiminde kalp atisida yokmus
Benimkide aynı öyleydi gelişimi durdu kalbi atmadi kurtaj oldum bana gelisimi 6 haftada kaldığı icin uyusturucu igne vurmadılar ben cok ağrı çektim arkadaşının neden gelişimi durmuş belli bi sebebi varmi

Cok gecmis olsun Rabbim bidaha yasatmasin ayni aciyi simdi anestezi olarak yapiyolar zatne galiba canim anestezisiz cok zor olur Rabbim kimselere yasatmasin o aciyi

Tesekkurler canim

Saol canım ağrı hissetmedim çünkü tamamen uyutuldum bebeğim 8 haftalıktı 7 haftalıkken kalbi durmuştu

Zeynepreyyan88

Kayıtlı Üye
rank

Tesekkurler canim

Amin inşallah canım. Çok zordu gerçekten. Ben önce anestezili istedim doktor 8 saat aç olman gerekiyor bir de 5 dakika işlem boşuna anestezi alma karaciğerine yazık dedi ama pişman oldum . Hem insanın canı çok yanıyor hemde psikolojik olarak çok etkileniyorsun . Hiç unutamıyorsun böyle bazı durumlarda o günü hatırlıyorsun hep yeni olmuş gibi gözünün önüne geliyor

Tüm sayfalar yüklendi.