Meme başı çatlaklarından nasil kurtuldunuz

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Fatoş🌹şeyma tarafından oluşturulan Meme başı çatlaklarından nasil kurtuldunuz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,420 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Meme başı çatlaklarından nasil kurtuldunuz
Konbuyu başlatan Fatoş🌹şeyma
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MrymCetinkaya

Fatoş🌹şeyma

Kayıtlı Üye
rank
Kizim doğduğunda meme basim çöküktü ve çok derin çatlaklar oluşmuştu emzirmek benim için işkence olmuştu resmen ağlayarak emzriyordum bu yüzden kizimi sadece 3 ay emzirebildim sora kaynanam bebek ac kalıyor diye mama aldi tabi mamayida biberonla içince göğsümu rahat kavrayamadigi için göğsümu artik emmedi çok üzüldüm suanda 31+2 haftalik hamileyim bunu en az 2 yasina kadar emzirmeyi düşünüyorum o çatlaklardan nasil kurtulurum lutfen yardimci olursaniz çok sevinirim ❤❤❤⚘🌹

elifsu♡ ecrin ada

Kayıtlı Üye
rank
Kizim doğduğunda meme basim çöküktü ve çok derin çatlaklar oluşmuştu emzirmek benim için işkence olmuştu resmen ağlayarak emzriyordum bu yüzden kizimi sadece 3 ay emzirebildim sora kaynanam bebek ac kalıyor diye mama aldi tabi mamayida biberonla içince göğsümu rahat kavrayamadigi için göğsümu artik emmedi çok üzüldüm suanda 31+2 haftalik hamileyim bunu en az 2 yasina kadar emzirmeyi düşünüyorum o çatlaklardan nasil kurtulurum lutfen yardimci olursaniz çok sevinirim ❤❤❤⚘🌹
Ayva çekirdeğini suya koy jel oluyo canm onu sür çok işe yarıyo

Sedef

Kayıtlı Üye
rank
Kizim doğduğunda meme basim çöküktü ve çok derin çatlaklar oluşmuştu emzirmek benim için işkence olmuştu resmen ağlayarak emzriyordum bu yüzden kizimi sadece 3 ay emzirebildim sora kaynanam bebek ac kalıyor diye mama aldi tabi mamayida biberonla içince göğsümu rahat kavrayamadigi için göğsümu artik emmedi çok üzüldüm suanda 31+2 haftalik hamileyim bunu en az 2 yasina kadar emzirmeyi düşünüyorum o çatlaklardan nasil kurtulurum lutfen yardimci olursaniz çok sevini
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

İlk oğlumda sağ gogsumu anca 3 ay emzirebildim acidan sizidan😔 hatta gogsumun ucunu yemişti okadar çok ağrıyordu yani derin catlakliklar açılmıştı 6 ay sürdü o acı sonrasında doktor tuzsuz el yapımı tereyağ önerdi her emzirdikten sonra hemen sürdüm bebek emecekken sildim ihsal yapmasın diye. Sende dene faydasını görürsün inşallah

Fatoş🌹şeyma

Kayıtlı Üye
rank
Ayva çekirdeğini suya koy jel oluyo canm onu sür çok işe yarıyo
Tskr ederim mutlaka deneyeceğim⚘👍

İlk oğlumda sağ gogsumu anca 3 ay emzirebildim acidan sizidan😔 hatta gogsumun ucunu yemişti okadar çok ağrıyordu yani derin catlakliklar açılmıştı 6 ay sürdü o acı sonrasında doktor tuzsuz el yapımı tereyağ önerdi her emzirdikten sonra hemen sürdüm bebek emecekken sildim ihsal yapmasın diye. Sende dene faydasını görürsün inşallah
Bir anne için bebeğinin karnini doyuramiyor olmasi çok kötü bide lohusasin kizim agladikca bende ağlıyordum 😞😞👍tavsiyen içinde tskr ederim bulabilirsem denerim mutlaka❤❤

Son düzenleme:

elifsu♡ ecrin ada

Kayıtlı Üye
rank
Tskr ederim mutlaka deneyeceğim⚘👍

Bir anne için bebeğinin karnini doyuramiyor olmasi çok kötü bide lohusasin kizim agladikca bende ağlıyordum 😞😞👍tavsiyen içinde tskr ederim bulabilirsem denerim mutlaka❤❤
Aynn rica ederim cnm

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Meme ucunun çatlamasının nedene sadece meme ucunu emmesi eğer kahverengi halkayla BIRLIKTE tutarsa meme ucun çatlak yada yara olmaz.

S

Sumyra

Guest
Doğuma gitmeden önce soğan bağlayın birde tahinin yüzüne biriken yağı emzirdikten sonra surun

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Canım emzirme şekline dikkat edeceksin, memen çok doluyken gergin olur ucu ve bebek memeyi tam kavrayamaz, meme ucuna asılır bu de memende çatlaklara neden olur. Yine de tahriş olacaktır elbet ama en aza indirmek için, memen çok doluyken önden biraz pompa ile sağıp memeni yumuşatıp meme ucu ve meme halkasının yarısı bebeğin ağzına girecek şekilde verip emzirmelisin. Birde emzirdikten sonra ve emzirmeden öne muhakkak once sütünle nemlendir memeyi. Kaynanan bu sefer müdahale etmesin karışmasın mümkünse, uzak tutun 2. 3. İnsanları. Allah kolaylık ve sabır versin. Meme catlagindan bende çok çektim ama emzirmekten vazgeçmeyecek sin.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar