Moralim 0

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde 🐣AseL'in AnnEsi🤰 tarafından oluşturulan Moralim 0 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,624 kez görüntülenmiş, 36 yorum ve 9 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Moralim 0
Konbuyu başlatan 🐣AseL'in AnnEsi🤰
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ayshe❣️
M

Mürşide

Guest
Kızlar ya bugün doktora gittim uyuz etti beni rencide etti 23 haftalık 5 gunluksun 9 kilo almışsın çok fazla ben kizlarimda bu kdr almadım böle giderse işimiz var senle karnın idrar kesen sarkar bebek gelişemez kiloların yüzünden karnında zarar gelir bebek vitamin alamaz filan dedi canım sıkıldı günde 6 öğün ye ve 1 saat yürü dedi eee zaten gün içinde evde iş bitmiyo hareket ediyorum ayrıca bir kahvaltı yaparım birde akşam yemeği yerim eşim gelince sabah geç uyaniyorum uykuyu seviyorum sizce napmam lazım ya ekmek yemiyom bile bir lokma tmm sabahları akşam ise hiç ağzıma almam 6 öğün az az yicekmisim eee yedim diyelim o zmn daha çok alırım ama kilo deil mi nolur bana akıl verin 😢😢ben bebeğime bişey olsun istemiyorum
Tiroidlerine baktir benim de bu ay kilo fazla alinca dr sekerden şüphelendi kan tahlilinde tiroidlere de bakalim dedim doktora sonuc tsh degerim yuksek cikti ilac kullaniyordum dozunu yukseltti
Senin de ayarsiz gelen bir degerin olabilir mi baktir istersen

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar ya bugün doktora gittim uyuz etti beni rencide etti 23 haftalık 5 gunluksun 9 kilo almışsın çok fazla ben kizlarimda bu kdr almadım böle giderse işimiz var senle karnın idrar kesen sarkar bebek gelişemez kiloların yüzünden karnında zarar gelir bebek vitamin alamaz filan dedi canım sıkıldı günde 6 öğün ye ve 1 saat yürü dedi eee zaten gün içinde evde iş bitmiyo hareket ediyorum ayrıca bir kahvaltı yaparım birde akşam yemeği yerim eşim gelince sabah geç uyaniyorum uykuyu seviyorum sizce napmam lazım ya ekmek yemiyom bile bir lokma tmm sabahları akşam ise hiç ağzıma almam 6 öğün az az yicekmisim eee yedim diyelim o zmn daha çok alırım ama kilo deil mi nolur bana akıl verin 😢😢ben bebeğime bişey olsun istemiyorum
Düzensiz yemek yemek kilo aldırır saatler belirle az az ve sık sık ye stabil kalır kilon

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Kuzum öncelikle Allah yardımcın olsun sen takma doktoru herhalde birine kızmış sinirini senden çıkarmış gebelik boyunca 25 kilo bile alan insanlar gördüm etrafımda ve hepside sağlıklı bir şekilde doğum yaptılar bu normal bişey ve bazı insanlarin bünyesinde var su bile içseler yarıyor bazı insanlar da dünyayı yeseler doymazlar bünye ile alakalı ve bunu geçtim sen hamile bir bayansin içinde can taşıyorsun tabi ki yiceksin kuzum bol bol yürüyüş yap her gün ikisaat Allah'ın izni ile bişey olmaz dikkat et sende kendine🥰

Ay_ışığım

Kayıtlı Üye
rank
Felaket tellalı doktoru galiba kendisi.. Doktor hanım bu nasıl bir üslûbdur kendinize gelin deseydin . Ne demek işimiz var ? Git 6 öğünü kendin ye beyinsiz belki kafan çalışır biraz diye deseydinnn.... Ayy ne sinir doktormuş ya.. İnsan psikolojisi diye bir şey var. Böylemi konuşulur hasta ile biz mi öğreteceğiz canım aaaa🙄
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yemek konusunda gelince okadar öğün yemek daha çok kilo aldırır.. sabah akşam yeterlidir.. salata ağırlıklı çorba çeşitleri ızgara birsürü bir şey var seçenek abur cuburun varsa azaltirsin ne olacak sanki kaç kilosun ki . Veririsn doğumdan sonra yürüyüş yaparsın bebetoyla ...bundan sonra alma yeter boşver ne takacaksin

Mnengizek

Kayıtlı Üye
rank
Düzenli ve az beslenmek sık beslenmek kilo aldirmaz düzensiz ve çok yemek kilo aldirir doktorun cok net söylemiş herşeyi zaten dikkat ederseniz olmaz bir sey ben gebelik sekeri sebebi ile diyet yapiyorum 10 kilo aldim son aydayim bebekte gayet iyi masallah duzenli uyuyun beslenin evde iş yapma gün içinde evde temizlik yapmak yürüyüş sayilmaz ne kadar sabahtan aksama ev temizlesende düzenli ve tempolu yürümenin sana çok faydası olur.

Özlem tam

Kayıtlı Üye
rank
Felaket tellalı doktoru galiba kendisi.. Doktor hanım bu nasıl bir üslûbdur kendinize gelin deseydin . Ne demek işimiz var ? Git 6 öğünü kendin ye beyinsiz belki kafan çalışır biraz diye deseydinnn.... Ayy ne sinir doktormuş ya.. İnsan psikolojisi diye bir şey var. Böylemi konuşulur hasta ile biz mi öğreteceğiz canım aaaa🙄
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Yemek konusunda gelince okadar öğün yemek daha çok kilo aldırır.. sabah akşam yeterlidir.. salata ağırlıklı çorba çeşitleri ızgara birsürü bir şey var seçenek abur cuburun varsa azaltirsin ne olacak sanki kaç kilosun ki . Veririsn doğumdan sonra yürüyüş yaparsın bebetoyla ...bundan sonra alma yeter boşver ne takacaksin
Vallah öyle doktorlara hakkımı helal aslaaa etmiyorum ben şahsen ilk oğlumda o kadar pislik bu şekilde konuştu ki benle ailmbir ben tek oldum onda asla dogmamdedim devlete acile gittim o gün beni yatırdılar su eksikliği yüzünden devlette dogum yapmak zorunda kaldim ve orda bin misti gene acımasız insanlara denk geldim ben hic birine ölsem hakkım helal degil özele dünya para verdim son gün devlete düştüm ikisi bir birinden beter di şimdiki doktoruma anlattım sen geçen dogumlarinda tiranvayaşamışsın diyo şimdi bunda ödüm kopuyo ne yapsam sakinlesemiyorum olmuyor açıklık 4 cm suyum gitmeye başlamış nişanım bir hafta geldi bitti ama sanci yok stresten hep o pislikler yüzünden gene suni sanci verecekler eminim

Ay_ışığım

Kayıtlı Üye
rank
Vallah öyle doktorlara hakkımı helal aslaaa etmiyorum ben şahsen ilk oğlumda o kadar pislik bu şekilde konuştu ki benle ailmbir ben tek oldum onda asla dogmamdedim devlete acile gittim o gün beni yatırdılar su eksikliği yüzünden devlette dogum yapmak zorunda kaldim ve orda bin misti gene acımasız insanlara denk geldim ben hic birine ölsem hakkım helal degil özele dünya para verdim son gün devlete düştüm ikisi bir birinden beter di şimdiki doktoruma anlattım sen geçen dogumlarinda tiranvayaşamışsın diyo şimdi bunda ödüm kopuyo ne yapsam sakinlesemiyorum olmuyor açıklık 4 cm suyum gitmeye başlamış nişanım bir hafta geldi bitti ama sanci yok stresten hep o pislikler yüzünden gene suni sanci verecekler eminim

Ayy çok geçmiş olsun canım... kasma kendini herkes aynı değil sonuçta bu sefer İnşaAllah güzel geçer herşey...

İşte moral vereceklerine birde azarlarlar.. sanki kedi doğurtuyorlar ki kedilere bile böyle davranilmaz onların da anlayışa ihtiyacı var.. hayvan kadar olamıyorlar ya...

Fatma kahraman

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar ya bugün doktora gittim uyuz etti beni rencide etti 23 haftalık 5 gunluksun 9 kilo almışsın çok fazla ben kizlarimda bu kdr almadım böle giderse işimiz var senle karnın idrar kesen sarkar bebek gelişemez kiloların yüzünden karnında zarar gelir bebek vitamin alamaz filan dedi canım sıkıldı günde 6 öğün ye ve 1 saat yürü dedi eee zaten gün içinde evde iş bitmiyo hareket ediyorum ayrıca bir kahvaltı yaparım birde akşam yemeği yerim eşim gelince sabah geç uyaniyorum uykuyu seviyorum sizce napmam lazım ya ekmek yemiyom bile bir lokma tmm sabahları akşam ise hiç ağzıma almam 6 öğün az az yicekmisim eee yedim diyelim o zmn daha çok alırım ama kilo deil mi nolur bana akıl verin 😢😢ben b
Canim
Hıc sıkma canını kuzum bebeğine bişey olmaz onun dediklerine bakma sen sadece sen tuzdan ve çok uykudan uzak durmaya çalıs bendede aynı oldu bende hastanede rencide edildim odadan atıldım sadece kızımın durumunu öğrenmek istemiştim aklım almıyor böyle doktorları tek diyeceğim söz şu okumuşlar ama cahiller doktor olmuş ama adam olamamış maalesef sen kimsenin senin motivasyonunu bozmasına izin verme🥰

Busra90

Kayıtlı Üye
rank
Boşver be bende 6 kilo aldım bana da aynısını dedi çok almışsın bu ne böyle 1 2 kilo alman lazımdı diyor lan çocuk zaten içimde yarım kilo suyu kesi osu busu nasıl 1 kilo alabilirim işi varmış var tabi işin mecbur uğraşacaksın işin o senin hamile insana şu söylenir mi hiç takma normal beslenemene devam Et zaten az yiyormuşsunn. onlar a kalırsa aç gezmemiz lazım 🙄😤

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Bu kadın hamile ne düşünür ne eder diye hiç düşünen yok. Bende 23+5 teyim ve 7 kilo aldım doktorum sürekli gayet normal tam ortadasın diyor. Annenin kilosu bebeğin gelişimini etkilemez. Sen ilaçlarını kullanıp düzenli beslendiğin taktirde Rabbimin izniyle bebişte sağlıklı olur merak etme

Tüm sayfalar yüklendi.