Sorum var Mrb kizlar

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Merve Aktaş tarafından oluşturulan Mrb kizlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 353 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Mrb kizlar
Konbuyu başlatan Merve Aktaş
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan AYŞENUR🦋

AYŞENUR🦋

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Bugün hastaneye gittim doktor detaylı ultrason gir dedi zorunlu mu bide niye dedi anlamadım
Zorunlu değil ama detaylıya girersen bir şey kaybetmezsin aksine bebeğinde bir problem var mı yok mu o belli olur bebeğinin ayak parmak uçlarından tutta beynine kadar her şeyine bakılıyor. Ben oğlumda da kızımda da yaptırdım kzıımda iyi ki yaptırmışım diyorum hatta şuan 4 aylık genetiğe kan gönderdik anne karnında bir takım sıkıntılar gözükmüştü doğrulu şuan teyit ediliyor . En azından doğar doğmaz tedavisi var mı diye ordan orqya koşturduk . Onu yaptırmasam belki asla bilemeyecektik çünkü dıştan sorun yok gibi gözüküyor demem o ki yaptır bir sorun varsa bile doğar doğmaz tedavisi olacak bir şeyse önceden bilinmesi hem sen hemde evladının açısınından büyük hayati önem taşıyor

Merve Aktaş

Kayıtlı Üye
rank
Zorunlu değil ama detaylıya girersen bir şey kaybetmezsin aksine bebeğinde bir problem var mı yok mu o belli olur bebeğinin ayak parmak uçlarından tutta beynine kadar her şeyine bakılıyor. Ben oğlumda da kızımda da yaptırdım kzıımda iyi ki yaptırmışım diyorum hatta şuan 4 aylık genetiğe kan gönderdik anne karnında bir takım sıkıntılar gözükmüştü doğrulu şuan teyit ediliyor . En azından doğar doğmaz tedavisi var mı diye ordan orqya koşturduk . Onu yaptırmasam belki asla bilemeyecektik çünkü dıştan sorun yok gibi gözüküyor demem o ki yaptır bir sorun varsa bile doğar doğmaz tedavisi olacak bir şeyse önceden bilinmesi hem sen hemde evladının açısınından büyük hayati önem taşıyor
Bilgi verdiğin için çok saol

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
Nasıl şu an kızın

AYŞENUR🦋

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Nasıl şu an kızın
Genetik sonuçlarını bekliyoruz 4 aylık oldu arka bıngıldağı hala açık 🤦🏻‍♀️. Kemik testleri yapıldı bir ton gaziye 18 kan gitti onlar temiz ama diğer 70 tane bakılan kemik kanları henüz çıkmadı. Genetik sonucu 3 ay sonra çıkacak . Anne karnında fl ve hl kısalığı var diyorlardı 46 cm doğdu şuan 61 cm doktorlar anne karnında cücelikten şüphe etmişler dedi bakalım işte gen testinde ne var ne yok çıkacak . Hayırlısı

Aleyna Yavuz

Kayıtlı Üye
rank
Genetik sonuçlarını bekliyoruz 4 aylık oldu arka bıngıldağı hala açık 🤦🏻‍♀️. Kemik testleri yapıldı bir ton gaziye 18 kan gitti onlar temiz ama diğer 70 tane bakılan kemik kanları henüz çıkmadı. Genetik sonucu 3 ay sonra çıkacak . Anne karnında fl ve hl kısalığı var diyorlardı 46 cm doğdu şuan 61 cm doktorlar anne karnında cücelikten şüphe etmişler dedi bakalım işte gen testinde ne var ne yok çıkacak . Hayırlısı
İnşallah Hayırlı haberler alırsın canım benim sende yoruldun valla 😒🙏

Doğa'm 💜

Kayıtlı Üye
rank
4 ayda geldiği boy uzunluğu bence iyi ya minyondur belki senin yavruş endişe etme ne gelirse de Rabbimden ömrü bahtı güzel olsun inşaAllah uzun sürer mi tüm sonuçların gelmesi

AYŞENUR🦋

Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
İnşallah Hayırlı haberler alırsın canım benim sende yoruldun valla 😒🙏
Sorma aleynam ne yorulma tam 3 ayda ayrayı 20 farklı doktora gösterdim bölümler aynı ama doktor farklı her biri başka bir şey diyor .ortopedi doktoru komple kemiklerine baktı olması gerektiği gibi eksik yada fazla kemik yok her şeyi tam diyor. Çocuk doktoru boyu kısa diyor dedim hocam 46 doğdu abiside 48 doğmuştu ama abiside bir ayda 4 cm uzuyordu buda öyle dedim . Metabolizma gördü hemaotolojiye sevk edildi hematoloji kan değerlerinde nötrofilleri bozuk diye immünolojiye sevl etti immünoloji hala arka bıngıldak kapanmadı diye endokrine sevk etti. Endokrin bu çocuğun bıngıldağu açık ve fl hf kısalığı diyorsun çocuk genetiğe götürmen lazım dediler. Çocuk genetiğe gittim. Kadın ölçtü biçti🤦🏻‍♀️. Kafa arkasında ki bıngıldak için endokrinin değelere bakması lazım dedi. Götürdüm kanı orada temiz çıktı çocuk doktoru magnezyum, kalsiyum bir sürü kan sıraladı 6 aya kadar kapanması lazım bormalde 3 ama sizinki sıkıntılı dedi şimdi 6. Ayına kadar kafa boyutu takip ediliyor 🤦🏻‍♀️ankaradan gelirken her doktordan epikriz aldım. Metabolizma 90 a yakın hastalığa bakıyor 18 kan örneğini ankarada kendim gazi üniversitesi götürdüm e nabızda onlar temiz gözüküyor bütün değerler normal aralıkta yazıyor diğer 77 hastalık için alınan kan örneğinin 27 çıkmış 50 tanesi hala çıkmamış o yüzden sonuç gösteremiyorum 🤦🏻‍♀️. Çocuk pediatriye gittim 3 aylık yapması Yapıyor boyunu filan sordu baya iyi uzamış dediler ama tekrardan sevk yazdılar ortopedi her yıl büyük bir hastanede komple kemik taramasına girmesi lazım dedi . Bakalım zaten genetik sonucu çıkana kadar ayra emekler yada örümceğe bineceği için cücelik var nı yok mu anlaşılacak. Ben sadece emeklemeden yada yürümeden önce ortaya çıksın varsa ona göre çocuğu yürütmem Yürütmeyeceğim içinde kemikleri deforme olmadan tedavisi varsa ki bazılarının boy uzatma ameliyatı filan oluyor onlara sokarım . Gittiği yere kadar yoksa da yapacak bir şey yok başımın taçı ama bu belirsizlik beni mahvediyor 🥺🥺. Sanırım net bir şey diyemedikleri için bu kadar çok yıprandım ve sorun ediyorum
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

4 ayda geldiği boy uzunluğu bence iyi ya minyondur belki senin yavruş endişe etme ne gelirse de Rabbimden ömrü bahtı güzel olsun inşaAllah uzun sürer mi tüm sonuçların gelmesi
Genetik sonucu en uzun sonuç işte 4 ayı bulur dedi doktorumuz . Birde metabolizmanın aldığı var 90 a yakın hastalığa baktı gaziye giden 18 sonuç çıktı ama metabolizmanın kendi aldığı 77 kandan 27 si çıktı 50 ei hala duruyor 1,5 ay oldu hala çıkmadı sonuçları

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar