Ne yapmaliyim ?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Kendimce tarafından oluşturulan Ne yapmaliyim ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,225 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Ne yapmaliyim ?
Konbuyu başlatan Kendimce
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kendimce

Zeynoo

Kayıtlı Üye
rank
Bugun agriyla acile gittim. Dogumhaneye aldilar muayne icin. Ilk defa vajinal muayne oldum çok zorlandim hatta vajinal ultrasonu reddettim. En son istemiyorum diye çiglik atiyordum 😥 neden bu kadar zorlandigimi bilmiyorum. Kendi doktorum yoktu izinliymis baska bir doktor muayne etti ve bana sen doguramazsin sana sòyliyim dedi. Esimle de konustu esin doguramaz muayneye dayanamiyor doguma nasil dayanacak dedi. Bir de bana gelme biz fena kapisiriz senle dedi. Çok panik oldum dogru soyluyor aslinda muayneye dayanamadim nasil dogum yapacagim. Ne yapayim ya psikolojimi doguma hazirladigimi saniyordum ama dogumhaneye girer girmez panik korku basladi. Muayne ise tam bir cesaret kirici oldu. Ne önerirsiniz bana ne yapabilirim ?
Hastaneyi değiştir muayeneden öncede doktora korkularindan bahset bir de sandığın kadar korkunç olsa kimse doğuramaz muayne sırasında o anı dusunme bebeğine odaklan onu kucağına nasıl alacagini felan düşün

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Bugun agriyla acile gittim. Dogumhaneye aldilar muayne icin. Ilk defa vajinal muayne oldum çok zorlandim hatta vajinal ultrasonu reddettim. En son istemiyorum diye çiglik atiyordum 😥 neden bu kadar zorlandigimi bilmiyorum. Kendi doktorum yoktu izinliymis baska bir doktor muayne etti ve bana sen doguramazsin sana sòyliyim dedi. Esimle de konustu esin doguramaz muayneye dayanamiyor doguma nasil dayanacak dedi. Bir de bana gelme biz fena kapisiriz senle dedi. Çok panik oldum dogru soyluyor aslinda muayneye dayanamadim nasil dogum yapacagim. Ne yapayim ya psikolojimi doguma hazirladigimi saniyordum ama dogumhaneye girer girmez panik korku basladi. Muayne ise tam bir cesaret kirici oldu. Ne önerirsiniz bana ne yapabilirim ?
Canım ilk defa girmişsin doğumhaneye panik olman korkman normal. Bide kötü bi dra denk gelmişsin o iyice germiş seni ne demek bana denk gelme falan. Sıkma canını hiç takma kafana onu. İlki tecrübe olmuş olur en azından öyle düşün. Alttan muayene de kendini ne kadar serbest bırakırsan o kadar rahat geçer ona odaklanma düşünme rahat ol hissetmezsin bile. Kimler kimler normal doğum yapıyor sen mi yapamayacaksın o Dr mu karar verecekmiş buna boşver sen onu

Omerin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bugun agriyla acile gittim. Dogumhaneye aldilar muayne icin. Ilk defa vajinal muayne oldum çok zorlandim hatta vajinal ultrasonu reddettim. En son istemiyorum diye çiglik atiyordum 😥 neden bu kadar zorlandigimi bilmiyorum. Kendi doktorum yoktu izinliymis baska bir doktor muayne etti ve bana sen doguramazsin sana sòyliyim dedi. Esimle ddayanamiyor doguma nasil dayanacak dedi. Bir de bana gelme biz fena kapisiriz senle dedi. Çok panik oldum dogru soyluyor aslinda muayneye dayanamadim nasil dogum yapacagim. Ne yapayim ya psikolojimi doguma hazirladigimi saniyordum ama dogumhaneye girer girmez panik korku basladi. Muayne ise tam bir cesaret kirici oldu. Ne önerirsiniz bana ne yapabilirim ?
Bnde 36 haflaligim 2 normal dogum yapmama ragmen dogumdan cok korkuyorum ve dogumhaneye girmekten icini ferah tut bir gunluk iki gunluk aci sonrasi sefa

Kendimce

Kayıtlı Üye
rank
Hastaneyi değiştir muayeneden öncede doktora korkularindan bahset bir de sandığın kadar korkunç olsa kimse doğuramaz muayne sırasında o anı dusunme bebeğine odaklan onu kucağına nasıl alacagini felan düşün
Hastane mi doktor mu anormal olan acaba ? Benim doktorum baska izinli oldugu icin bu doktor bakti. Kendi doktorumu cok aradim telefonu kapali ulasamadim. Haftaya randevum var bahsedecegim bunlardan.

Omerin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bnde 36 haflaligim 2 normal dogum yapmama ragmen dogumdan cok korkuyorum ve dogumhaneye girmekten icini ferah tut bir gunluk iki gunluk aci sonrasi sefa
Dok
Bebegim hakkinda neler soylediler suan kendi cekecegim aciyi biraktim.sadece onun saglikli dogmasini istiyorum

Kendimce

Kayıtlı Üye
rank
Canım ilk defa girmişsin doğumhaneye panik olman korkman normal. Bide kötü bi dra denk gelmişsin o iyice germiş seni ne demek bana denk gelme falan. Sıkma canını hiç takma kafana onu. İlki tecrübe olmuş olur en azından öyle düşün. Alttan muayene de kendini ne kadar serbest bırakırsan o kadar rahat geçer ona odaklanma düşünme rahat ol hissetmezsin bile. Kimler kimler normal doğum yapıyor sen mi yapamayacaksın o Dr mu karar verecekmiş buna boşver sen onu
Ona denk gelmem zaten doguma kendi doktorum girecek insallah bir aksilik olmazsa. Evet ya ilk gebelik ilk muayne belirttim de ama yine de çok anlayissizdi. Kendimi serbest birakmaya calisayim haftaya kendi doktorum çati muaynemi yapacak ondan da korkmaya basladim
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Insallah canim dogum sonrasi sefa olur .

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Ona denk gelmem zaten doguma kendi doktorum girecek insallah bir aksilik olmazsa. Evet ya ilk gebelik ilk muayne belirttim de ama yine de çok anlayissizdi. Kendimi serbest birakmaya calisayim haftaya kendi doktorum çati muaynemi yapacak ondan da korkmaya basladim
Şansına öylesi denk gelmiş canım neyse sıkma canını sen. En azından haftaya giderken daha bilinçli şekilde gideceksin daha rahat geçer merak etme

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Insallah canim. Bir de karin ultrasonunda bir sorun gormedi bebegin gayet iyi dedi. Nts de sanci da cikmadi niye vajinal ultrasonda israr etti anlamadim.
Ağrım var diye gittiğin için bakılmak zorunda canım açılma vs olduğunda sadece alttan muayene ile anlaşılıyor sancısı bile olmadan açılması olan da çok oluyor bakmak zorunda yani

Kendimce

Kayıtlı Üye
rank
Ağrım var diye gittiğin için bakılmak zorunda canım açılma vs olduğunda sadece alttan muayene ile anlaşılıyor sancısı bile olmadan açılması olan da çok oluyor bakmak zorunda yani
Canim ben bacak agrisi için gittim sancim yoktu ki. Doktora da söyledim ben yuruyemiyorum bacak agrisi var bu muayneyi niye yapiyorsunuz diye. Bacaklarimda agri var bir aydir yuruyemiyorum artik. Kemik agrisiymis.

Tüm sayfalar yüklendi.