Normal doğum için çatı muyane si

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde İremdamla66 tarafından oluşturulan Normal doğum için çatı muyane si başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,276 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Normal doğum için çatı muyane si
Konbuyu başlatan İremdamla66
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Husnıyeeee

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Y

Yaa bende eliyle ölçtü.

Canım benim sancım başlamış hiç haberim yok. Doktora gidince muayene gittim çatı için doğum başladı dedi. Çatı muayenesi olması gerekli bence çünkü doğum yapabilir yapamaz diye söylüyor. Seni zorlanıyorlar yani. Normal doğum suni sancı insanı delirtiyor birde boşuna kendini yipratmana gerek yok. Çektiğin acıyla kalıyorsun. 38 haftalıkken yapılıyor zaten. Normal deyip doguramayincada hemen sezaryana geçiş yapıyorlar kanalda havasız kalmasın sorun olmasın bebeğe diye. Doğum başlayınca belli bı süresi var onunda
Zaten herkese suni sancı veriyolar neredeyse hepsimi çatı muayenesi olmamış canım araştır çatı muayenesi diye bişey yok artık bu uygulama doğru değil her kadının yapısı bebeğin iriliğine bağlı çatı dar normal olamaz diye bir karar verilemez

Didem

Kayıtlı Üye
rank
Canım doktor pat diye girdiyse. Sende kasilmissindir normal olarak. Bazı doktorlar senin hazır olmanı bekliyor biraz. Bende doğum esnasından yaşamıştım. Bı doktor olcuyordu kibar davranıyordu acilman var güzel gidiyor dedi. Başka doktor geldi 1 saat sonra o kaba davrandı pat diye soktu elini bende senin gibi kastım kendimi. Bana hiç acilman yok bu gidişle doguramazsin dedi odadan çıkarken. Kibar doktor geldi. Kaba doktor konuştular kapıda açılma yok aynı dedi. Kibar doktorda nasıl yok 20 cm açılması var dedi gayet güzel gidiyor. Biraz nayif davranman lazım odan olcemedin. Kasmis kendini dedi. Doktor çok önemli canım.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Y

Yaa bende eliyle ölçtü.
Ben bunu yaşamadım nasıl bişey bılmyorum ondan korkmyorum doğum esnasnda bebeğn cıkması benı korktyo sadce

Merhaba son haftaya girdik bugün doktora gittim çatı muyanesi yapmak istedi ama ben kendimi çok kastım yapamadı yarında bakacağını söyledi eğer tekrar izin vermezsem sezaryen yapicagin söyledi sizinde böyle bir şey başınıza geldimi
Canım normal doğum sezeryandan iyi oluyor .sezeryanda sancı cekmiyorsun ama sonrası ağrılar çok fazla oluyor normal doğumda sancı çekiyorsun ama bebek çıkınca herşey bütün ağrı sancı bitiyor.bide kendini kasma canım serbest bırak ilişkiye girerken nasılsan öyle serbest bırak kasarsan baksa bile anlayamaz dar gibi gözükür kastigin icin
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Cani
Ben bunu yaşamadım nasıl bişey bılmyorum ondan korkmyorum doğum esnasnda bebeğn cıkması benı korktyo sadce
Canım bebeğin çıktığını sancidan ikinmadan hissetmiyorsun ki 😄 yani ben hissetmedim o an ikinmak ve sancilarla mesguldum 😂çocuk çıktıktan sonra gördüm dogdunu ay oldu mu dedim☺️ eşini bile çıkarken hissetmedim 🤭sadece dikerken uyusturmasina rağmen biraz acı hissettim

Husnıyeeee

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba son haftaya girdik bugün doktora gittim çatı muyanesi yapmak istedi ama ben kendimi çok kastım yapamadı yarında bakacağını söyledi eğer tekrar izin vermezsem sezaryen yapicagin söyledi sizinde böyle bir şey başınıza geldimi
Canım kendini çok kasmışsın kendini rahat bırak normal doğum istiyorsan çatıda rahat olman lazım, bi elle muayne yapar birde ultrason aletle bakar açılman var mı diye buna izin vermezsen doktor anlamayaz açılman olup olmadığını

Tüm sayfalar yüklendi.