Normal doğummu sezeryanmı sizce hangisi iyi

• Konbuyu başlatan Cəmilə
  • Toplam 42 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Cəmilə tarafından oluşturulan Normal doğummu sezeryanmı sizce hangisi iyi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,469 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 7 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Normal doğummu sezeryanmı sizce hangisi iyi
Konbuyu başlatan Cəmilə
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zanazarina

Arasın annesi

Kayıtlı Üye
rank
Merhabalar bilemiyorum normal doğummu iyi sezeryanmı daha iyi ilk gebeliyim ailem normal doğum yapmamı istiyor ama ben korkuyorum ya çok acırsa diye
En güzeli normal doğum canım ağrısı var ama dogum dn sonra bütün ağrılar gidiyor ben 17 yaşımda normal doğum yaptım ve 3 thne normal doğum yaptım şuan 22 yaşındayım ve 4 cüye gene normal doğum yapacam gene senin fikrin

Defne

Kayıtlı Üye
rank
Merhabalar bilemiyorum normal doğummu iyi sezeryanmı daha iyi ilk gebeliyim ailem normal doğum yapmamı istiyor ama ben korkuyorum ya çok acırsa diye
Cnm normal dogum kadar sagliklisi yok ordan cikarken pisligi atiyor ordaki sivi bağışıklık kazandiriyor ve sende saglikli oluyorsun cevremde sezeryan olanlar hem kendisi sagligindan oldu hemde cocuklar 7 24 hasta ömürluk bir mutluluk icin 5 dkk aciya katlanacagiz anneyiz biz evletlarimiz için

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Her zaman normal sezeryana göre iyidir ama bu demek değil ki sezeryan çok kötü normal doğum sancısı çekip sezeryan oldum hem önce doğum sancısı cektim hem sezeryan sonrası agrı Doğumdan önce korkuyorsun endişe ediyorsun çok düşünüyorsun ama o anlık gelişen bi olay o bebegi kucağına alınca hiç bişey kalmıyo unutup gidiyorsun ben o kadar sancıdan sonra sezeryan oldum eşime dönüp ben her gün doğarım demiştim

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Ben şahsen normale hazırlıyorum kendimi egzersiz hareket falan inşallah şartlar elverirde normal olur. Doktoru bile ona göre seçtim gerekmedikçe sezeryana mecbur bırakmıcana güvrnebildiğim bir doktor. Allahın takdiri tabi inşallah herşey kolay olur hepimiz için ve doğal olur 🤗

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
En iyisini doktorunla konuşarak bilebilir sin canim bende İlk gebeligimde normal doğum yapicam diye hazirlamistim kendimi ama acil sezeryanla doğum yaptım kiminede suni sancı veriyorlar acilma olmazsa sezeryanla akiyorlar birazda bebegin nasil gelmek istedigine bağlı ikinciue hamileyim simdi 31+5 bende ikinci sezeryandan korkuyorum biraz daha agir geçiyor diyorlar iki çocuk la o kadar uzun sure yatamam allah herkesin yar ve yardimcisi olsun sag salim gelsinler dünyaya bebislerimiz 🥰

Sabriye

Kayıtlı Üye
rank
Canım ben ilk doğumumu normal yaptım çok memnunum hemen bebeyi emziriyosun kalkıp yürüyorsun doğum bittikten sonra hiç bir ağrın kalmıyor zaten doğuma kdr olan sürede su gibi akıp gidiyor çok rahat hareket edip bebeğimle çok güzel ilgilenebiliyosun doğum anında güzel ıkınırsan hemen doğuyo ve bebeğin çıktığını hissediyosun o an ağrı kalmıyo korkma bence ablam sezeryan oldu karnı yamuk çok ağrısı oldu bebeği hemen emziremedi hemen yemek yiyemedi ( normalde hemen yiyosun) ablam doğrulamıyodu çocuğu dikiş olduğu için tutamıyordu 3 4 hafta gülüp doğru düzgün konuşamıyordu sezeryanda doğumda bile hissetmesende doğumdan sonra çok kötü oluyor normalde doğum biter bitmez sıkıntıların bitiyor

Sybm

Guest
rank
Sezaryan da ağrı oluyor canım ama sezaryan da eskisi gibi değil ilk doğumumda sezaryan sonrası hemen ayaklanıp evimde temizlik bile yaptım kendim baktım çocuğuma ikinci sezaryan biraz zor geçti 6 günün sonunda toparladım ama oda normal çünkü aynı yerden kesi atıldığı için normal doğumda da artık kolaylık var epidural olabiliyor doktorunla bir konuş istersen ama ikisinde de illa ki ağrın olacaktır 🙂
Nurum bende senin gibiydim ilk dogurdum bir hafta sonra dügüne gittim ve hiç durmadan oynadım ama bu sezeryan öldüm agrıdam karnıma resmen çamaşır suyu tızruhu döktüler sandım bitti artık ocuk yapmıyacam 🍼🍼
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım ben ilk doğumumu normal yaptım çok memnunum hemen bebeyi emziriyosun kalkıp yürüyorsun doğum bittikten sonra hiç bir ağrın kalmıyor zaten doğuma kdr olan sürede su gibi akıp gidiyor çok rahat hareket edip bebeğimle çok güzel ilgilenebiliyosun doğum anında güzel ıkınırsan hemen doğuyo ve bebeğin çıktığını hissediyosun o an ağrı kalmıyo korkma bence ablam sezeryan oldu karnı yamuk çok ağrısı oldu bebeği hemen emziremedi hemen yemek yiyemedi ( normalde hemen yiyosun) ablam doğrulamıyodu çocuğu dikiş olduğu için tutamıyordu 3 4 hafta gülüp doğru düzgün konuşamıyordu sezeryanda doğumda bile hissetmesende doğumdan sonra çok kötü oluyor normalde doğum biter bitmez sıkıntıların bitiyor
Aynen kuzum katılıyorum dogumdan 6 saat sonra yemek yedim oda ayran pirinç lapası daima kahvaltı bile yasaktı bende gizlice lahmacun mercimek çorbası sipariş verdim doyunca yedim
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Aynen kuzum katılıyorum dogumdan 6 saat sonra yemek yedim oda ayran pirinç lapası daima kahvaltı bile yasaktı bende gizlice lahmacun mercimek çorbası sipariş verdim doyunca yedim

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar