Nst neden istenir Normal doğum

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Esra ercan tarafından oluşturulan Nst neden istenir Normal doğum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,476 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Nst neden istenir Normal doğum
Konbuyu başlatan Esra ercan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mariya🌼

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar bugün kontrolum vardı 35. Haftamdayım normal doğum pozisyonundaymış sancım yok nst istedi neden istedi doktorum bana bişey demedi bende bağlanmadım
32. Haftadan sonra her kontrol öncesi nst ister doktor. Kasılmalar ne durumda girmek için, kasılmaları hissetmiyor olabilirsiniz sanciniz yüksek çıkıyordur ve farkında dahi değilsinizdir. Bu da istenilen bir durum değil erken doğumu tetikler, bebeğin nabzina da bakılır nst de. İstemeleri normal yani herkrsten istenilen birşey bu.

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar bugün kontrolum vardı 35. Haftamdayım normal doğum pozisyonundaymış sancım yok nst istedi neden istedi doktorum bana bişey demedi bende bağlanmadım
Son haftalarda sürekli nst ister Dr neden yaptırmadınız ki tuhaf geliyor zararlı bişey olsa yaptırmadım denir belki bi ihtimal anlayabilirim ama son haftalarda benim ikinci çocuğumun kalbi duracakmış neredeyse nst sayesinde ortaya çıktı hemen yatış yaptılar 2 3 gün tedavi gördüm düzeldi şükür. artı bi para isteniyor sanki 10 dk girip çıkıyorsunuz bebeğinizin sağlığını nasıl böyle saçma fikirlerle riske atabiliyorsunuz hayret ediyorum

Ş

Şirin

Guest
Nst ile bebek kalp atım ritmine, sanciniza ve bebek hareketlerine bakiyorlar bence nst çok önemli atlamamalisiniz.ultradondan bakınca o anki kalp atışına bakılıyor mesela ama nst de en az 20 dk kalp ritmine bakıliyor.hersey sancı degil ki belki de kalp atışından şüphelendi ya da hareketlerini takip etmek istedi

Ftm

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğin genel sağlığını değerlendirmek için istiyor nst yi, kalp atış hızından tutunda fetal ölümü önlemek için takip amaçlı, sadece sancı olarak değerlendirmeniz çok yanlış, ilgili bir doktormuş ki istemiş, kendi kafanıza göre gidicekseniz niye muayeneye gidersiniz anlamam. Bişey demeside gerekmiyor sorsanız söylerdi açıklardı zaten, Tuhafsınız...

Esra ercan

Kayıtlı Üye
rank
Bebeğin genel sağlığını değerlendirmek için istiyor nst yi, kalp atış hızından tutunda fetal ölümü önlemek için takip amaçlı, sadece sancı olarak değerlendirmeniz çok yanlış, ilgili bir doktormuş ki istemiş, kendi kafanıza göre gidicekseniz niye muayeneye gidersiniz anlamam. Bişey demeside gerekmiyor sorsanız söylerdi açıklardı zaten, Tuhafsınız...

Hemen linç etmenize gerek bende bi anneyim tabiki de çocuğumu düşüncem ben daha önceden bağlandım. Nstye kafama göre haraket etmiyorum bilip bilmeden bu şekilde konuşmazsanız eğer sevinirim. Burda ben sadece bilgi edinmek için yazdım ilk gebeliğim böyle soru sordum diye kafama göre haraket etmiş veya bebeğimi düşünmemiş olmuyorum.

Zeynepreyyan88

Kayıtlı Üye
rank
Sancı çıkıp sancini hissetmeyenler var. Kasılma bebek kalp atışı ve bebek hareketleri daha net belli oluyor. Mesela bende nstde sancı çıktığı halde hissetmiyordum

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar