otizm çocuklar nasıl davranır

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde simge simge tarafından oluşturulan otizm çocuklar nasıl davranır başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,427 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı otizm çocuklar nasıl davranır
Konbuyu başlatan simge simge
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Elmas
M

Mammarouge

Guest
Otizmde göz teması kuramama, seslenildiginde bakmama ve dönen şeylere ilgi ilk etaptaki tanilar sizin cocugunuz 3 yaşından büyük sanırım çoktan bu tanilara uyan sikayetleriniz olurdu bence de otizm değil de hiperaktivite olabilir. Allah yar ve yardımcınız olsun insAllah tez zamanda hayatı normale döner kuzunuzun🤗🤗♥️♥️🤍🤍

Aysu çelik

Kayıtlı Üye
rank
merhabalar 3 yaşındaki kızımda otizmden şüpheleniyor tedaviye başladık ilk süreç sosyalleşmesi aranızda otizmli tanıdğı veya bu konuyla bilgisi olan var mı ? otizmli çocukların el kol hareketleri nasıldır nedir bilen varmı kızlar ?
Merhaba ben bir dönem otizmli bir kıza öğretmenlik yapmıştım . Sürekli tekrar etmek lazım çok sabır isteyen bir durumdur. Zorla birşeyi yaptırmaktan sakınmak gerek aksi halde ters tepebilir onlara ceza vermemelisiniz . Sürekli ödüllendirmelisiniz . Allah yardımcınız olsun.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Merhaba ben bir dönem otizmli bir kıza öğretmenlik yapmıştım . Sürekli tekrar etmek lazım çok sabır isteyen bir durumdur. Zorla birşeyi yaptırmaktan sakınmak gerek aksi halde ters tepebilir onlara ceza vermemelisiniz . Sürekli ödüllendirmelisiniz . Allah yardımcınız olsun.
Göz teması kuramazlar temas etmek istemeyebilirler . Kendilerini ifade edemedikleri için hırçın agresif olurlar. Özel eğitime erkenden başlatmaniz gerek .
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Göz teması kuramazlar temas etmek istemeyebilirler . Kendilerini ifade edemedikleri için hırçın agresif olurlar. Özel eğitime erkenden başlatmaniz gerek .

Elmas

Kayıtlı Üye
rank
merhabalar 3 yaşındaki kızımda otizmden şüpheleniyor tedaviye başladık ilk süreç sosyalleşmesi aranızda otizmli tanıdğı veya bu konuyla bilgisi olan var mı ? otizmli çocukların el kol hareketleri nasıldır nedir bilen varmı kızlar ?
Öncelikle çok özel bir çocuğa sahip olduğunuz için kendinizi daha çok sevin ve tabi çocuğunuzu da. Benim kuzenimin çocuğuna da teşhis koyuldu A Tipik Otizm. Seneler önce yurt disindan sirf çocukları için kesin dönüş yaptilar. Ellerinde avuçlarında ne varsa istanbulda bir doktora harcayarak çocuğun daha iyi ilerlemesini sağladılar. Tabi bu imkan meselesi. Kendileri de çok ilgilendiler. Sürekli konuşarak sosyallestirerek.. Ev islerini akrabaları bir kenara birakarak sadece onunla ilgilendiler. Okul zamanina kadar o kadar ilerleme kaydetti ki doktor anne babayi tebrik etti. Çok zeki oldugu için insanların gözüne bakip bos konuşmaktan hoşlanmayan vir cocuktu. Okulda bile özel egitimlilerle degil normal okula gitti. Çünkü baya ilerleme sarfetti. Erken teşhis de çok önemli anne farkındalığı. Şuan sanirim 5. Sinifa gidiyor sadece çok heyecanlandiginda sallanıyor o kadar. Görseniz çok da güzel bir çocuk. Masmavi sarışın.. İlk once çok üzülüyorduk ama onun çok zeki ve izel bir çocuk olduğunu farkettikce bu durum değişti. Benden size tavsiye sürekli sosyallik sürekli ilgi alaka ce iyi bir doktor. Emin olun ucuz bes seneye bambaşka biri oluyorlar

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar