Sorum var Özel soru

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Miniğimin Annesi tarafından oluşturulan Özel soru başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,661 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Özel soru
Konbuyu başlatan Miniğimin Annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Alyaa🌷🌷

Miniğimin Annesi

Kayıtlı Üye
rank
İster normal ister Sezeryan olsun 40 gün ara tatil gerekiyor bence hem kadınlar olarak bizde biraz dinlenelim bir daha nerde böyle fırsat bulacağız diye düşünüyorum ben 😅😅 dini açıdan da ben 40 günün dolmasını bekledim hem Vücut kendini toparlasin hemde bir sorun yaşamak istemedim.
Aynen kuzum haklısın ben 40 gün dolunca da cesaret edebilirmiyim bilmiyorum korku var içimde hatta ağda bile yapalilirmiyim bilmiyorum baya Bi korktum 😒

Aynen kuzum haklısın ben 40 gün dolunca da cesaret edebilirmiyim bilmiyorum korku var içimde hatta ağda bile yapalilirmiyim bilmiyorum baya Bi korktum 😒
Agdayi biraz geciktirdim ben kuzum ne olursa olsun birşey yapıştırıp hızla çekiyorsun zararı olabilir belki.
Birlikteliği de sanki ilk tecrübe gibi korka korka yaşıyorsun zaten 😅😅

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank
Agdayi biraz geciktirdim ben kuzum ne olursa olsun birşey yapıştırıp hızla çekiyorsun zararı olabilir belki.
Hiç bişey eskisi gibi olmuyor sanki🙊🙈birliktelik doğumdan öncesi gibi deil aşırı kötü oliyo insan sanki yada benmi öyle oldum anlamadım

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
İlk gebeliğinse canım nifas'ın 40 gün kadar sürebilir yani belki erken de kesilir ama belli olmaz gelip gelmeyeceği sen 40 gün bekle. Ama eğer ikinci ya da 3 doğumun ise ilk doğumundaki nifas'ın baz alınır onun üstü özür hükmünde olur yani cinsi münasebette serbest olur. Mesela ilk gebeliğinde nifasin 38 gün sürdüyse gebelikte de 38 gün kadar nifas üstü özür sayılır o günlerde cinsi münasebe serbest olur
Oooo benimki 53 gün sürdü 2. De 53 sayılacak dimi 😂 allahım nasıl biliyor benim nasıl bir insan olduğumu
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Aynen öyle korkumdan 70 gün bekledim ben

Ravza

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar kırklıyken eşine yaklaşmak günah mı ben günah diye biliyorum ama bugün bir yerden kanama gelmediği sürece ilişki olabilir diye duydum sizce doğru mu
Dinen lohusa kanı bitince beklemeye gerek yoktur ilişki dahil namaz feln da kılınması gerekir ama sağlık açısından beklemek daha doğru diye düşünüyorum

Hiç bişey eskisi gibi olmuyor sanki🙊🙈birliktelik doğumdan öncesi gibi deil aşırı kötü oliyo insan sanki yada benmi öyle oldum anlamadım
Psikolojik olarak öyle oluyor ben kendimi beğenmemiştim mesele doğumdan sonra bebiş 6 aylıkken tüm kiloları vermiştim ama yinede aynaya bakmak istemiyordum. Lohusalık 40 gün sürsede psikolojik etkileri daha uzun sürüyor.
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Anladım kuzum Bi süre ağda kullanmamalıyım yani
Bence kullanmasan iyi olur birkaç ay geçsin derim ben. Jilet kullan bir süre sonra tekrar agdaya devam edersin

Tüm sayfalar yüklendi.