Premature bebek bakımı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Gamze36 tarafından oluşturulan Premature bebek bakımı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,210 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 8 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Premature bebek bakımı
Konbuyu başlatan Gamze36
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hülya12

Gamze36

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba aranıza yeni katıldım. Ben Gamze 23 yaşındayım iki erkek çocuk annesiyim. İkinci oğlum 34 haftalık dünyaya geldi mecburen. Kızlar oğlum çok küçük ve aşırı zayıf. Kilo alması için ne yapabilirim bilginiz var mı? Birde uyguna prematüre Bebek kıyafetleri satan bir yer biliyor musunuz aşırı pahalı durumum yok alacak.

^^ ÖzLem 💜 ^^

💞Oğuz Kağan💞 Yusuf Göktuğ 👶💞 Öykü 💞
rank
Kızlar merhaba aranıza yeni katıldım. Ben Gamze 23 yaşındayım iki erkek çocuk annesiyim. İkinci oğlum 34 haftalık dünyaya geldi mecburen. Kızlar oğlum çok küçük ve aşırı zayıf. Kilo alması için ne yapabilirim bilginiz var mı? Birde uyguna prematüre Bebek kıyafetleri satan bir yer biliyor musunuz aşırı pahalı durumum yok alacak.
Kuzu merhaba günaydın hayırlı olsun Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah 💕 canım benimki de 35+6 da doğdu bol bol emzir sarılık olmasın onlar daha çabuk gelisr korkma misal benimki 2250 doğdu şuan kilosu iyi şükür sık sık emzir ha kıyafete gelince ben normal bebek kıyafeti ayaklarını katlyrk giydirdim ayaksız olanı ayaklı olanı belden iki katldm o yüzden almadım ve de çok pahalı sende öyle yap bence kaç kilo

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Kuzu merhaba günaydın hayırlı olsun Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah 💕 canım benimki de 35+6 da doğdu bol bol emzir sarılık olmasın onlar daha çabuk gelisr korkma misal benimki 2250 doğdu şuan kilosu iyi şükür sık sık emzir ha kıyafete gelince ben normal bebek kıyafeti ayaklarını katlyrk giydirdim ayaksız olanı ayaklı olanı belden iki katldm o yüzden almadım ve de çok pahalı sende öyle yap bence kaç kilo
Katılıyorum ben de zaten hemen büyüdüğü için genelde büyük alıp katlıyorum belini paçasını doğduğundan beri.Yoksa bir ay giyeceği şeye 200-300 neden verelim benim kız 5 aylık olduğundan beri 9-12 aylık aldım onları giydiriyorum.Her şey almış başını gitmiş 🤦🏻‍♀️

Şəfəq

Kayıtlı Üye
rank
Herhaba canım koşgeldin. Bu konuda bilgim yok olanlar mutlaka yazarlar. Benim sana sorum olucak benimde erken gelecek kızım merak ediyorum 34de olduğunda kaç kilo oldu çocuk kuvezse kaldımı?

Canım öncelikle sağlıkla büyütmek nasıl olsun 🤲🏻
prematüre doğup küvöze girmedi mi genelde 2 kilo olunca kuvozden çıkarıyorlar prematüre bebeklerde sarılık ihtimali zamanında doğanlara oranla daha yüksek olduğu için küvöze alıyorlar benimde iki çocuğum var ikiside prematüre doğdu 2. Sini küvöze alacaklardı ben kabul etmedim ilk oğlunda erken doğdu bakimi konusunda bilgim var dedim. Prematüre bebek maması ile besliyorsun canım 3.500 gram olana kadar protein oranı yüksek olup hızlı kilo aldırıyor. Anne sütü alıyorsa süte karıştırılanı da var anne sütü almayan bebeklere Özel mama formuda var Tabi bunu neonatoloji doktorumla görüşürsen o daha etraflıca bilgi verir bebişin durumuna göre gerek olup olmadığını söyler. Kıyafet konusunda da ben normal yeni doğan kıyafetleri giydirdim evet büyük geliyor bebiş içinde kayboluyor ama yenidoğan zaten hızlı büyüyor 1 2 ay sonra dolduruyor içini eğer görüntü seni üzüyorsa müslin örtü ile yarım kundak yap hem daha rahat tutarsın hemde bebisler daha huzurlu oluyorr.

Anne sütü ile besliyorsan kendin pretein oranı yüksek gıdalar yemen lazım ki süte geçsin. Yediklerin sütun kalitesini etkiliyor çünkü

^^ ÖzLem 💜 ^^

rank
Katılıyorum ben de zaten hemen büyüdüğü için genelde büyük alıp katlıyorum belini paçasını doğduğundan beri.Yoksa bir ay giyeceği şeye 200-300 neden verelim benim kız 5 aylık olduğundan beri 9-12 aylık aldım onları giydiriyorum.Her şey almış başını gitmiş 🤦🏻‍♀️
VAlla bence de çok haklısın yeni doğan daha ucuz bir tık büyükleri ve prematüre daha pahalı bende öyle yapıyorum vAlla bir aylık için çok bence ona baksa ihtiyaçlarını alırım bez vs

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
VAlla bence de çok haklısın yeni doğan daha ucuz bir tık büyükleri ve prematüre daha pahalı bende öyle yapıyorum vAlla bir aylık için çok bence ona baksa ihtiyaçlarını alırım bez vs
Ay dün hepsiburada’da ebebek’in bazı zıbınlarında takımlarında indirim varmış.39₺’ya falan düşürmüşler zıbınları, hastane çıkış takımları 112₺ falanmış ama 12’ye kadarmış kaçırdım uyuyakalmışım o ara.Görünce instagramda baktım fiyatları artmış.2-3 stok yapıyorum denk gelince iyi olurdu valla

^^ ÖzLem 💜 ^^

rank
Ay dün hepsiburada’da ebebek’in bazı zıbınlarında takımlarında indirim varmış.39₺’ya falan düşürmüşler zıbınları, hastane çıkış takımları 112₺ falanmış ama 12’ye kadarmış kaçırdım uyuyakalmışım o ara.Görünce instagramda baktım fiyatları artmış.2-3 stok yapıyorum denk gelince iyi olurdu valla
Çok iyi yapıyorsun cnm normal ebebek mağazası da ürünler de indirim yapıyor belli zamanlarda bayağı iyymiş bende maltyda e bebekten civilden ve cimriden alıyorum kuzum ama büyüyünce ne hoşuma giderse ne yakisirsa o marka çokta gerek değil bence oğluma öyle yapıyorum ha marka de var montu falan zara pantolonu LC Waikiki ama pazara gitsem uygun ve hoşuma gideni de alıyorum çocuklar gelişim çağında birdaha ki aya kimi kıyafet zor oluyor

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Çok iyi yapıyorsun cnm normal ebebek mağazası da ürünler de indirim yapıyor belli zamanlarda bayağı iyymiş bende maltyda e bebekten civilden ve cimriden alıyorum kuzum ama büyüyünce ne hoşuma giderse ne yakisirsa o marka çokta gerek değil bence oğluma öyle yapıyorum ha marka de var montu falan zara pantolonu LC Waikiki ama pazara gitsem uygun ve hoşuma gideni de alıyorum çocuklar gelişim çağında birdaha ki aya kimi kıyafet zor oluyor
Bizim buradan otobüs dolmuş çok geçmiyor ee arabayla gitsen benzini eklesen aynı paraya geliyor ben de internetten alıveriyorum kargo bedava olunca.Pazarda bile olmuş 150 takımlar bazen ikinci elden bile alıyorum.Boşuna dememişler çocuğun giydiği haram yediği helal diye.300 liraya büyük alsan da maksimum giyeceği 4 ay 🤷🏻‍♀️

^^ ÖzLem 💜 ^^

rank
Bizim buradan otobüs dolmuş çok geçmiyor ee arabayla gitsen benzini eklesen aynı paraya geliyor ben de internetten alıveriyorum kargo bedava olunca.Pazarda bile olmuş 150 takımlar bazen ikinci elden bile alıyorum.Boşuna dememişler çocuğun giydiği haram yediği helal diye.300 liraya büyük alsan da maksimum giyeceği 4 ay 🤷🏻‍♀️
Aynen öyle çok haklısın canım gerçekten o konu da bir şey diyemem maltya doğa cadde var orada Zeynepbebe diye bir yer açılmıştı atlet ve şort 5 tlydi 3 er tane aldım takım yaptım şortu suan boxer yerine giyiyor yani 5 TL sonuçta aldım vAlla ne yapalım hep pahalı pahalı olmuyor taksi tutsan o bile dünya para geçim zaten başlı başına çok zor dün oğlum burda dükkana gtti aldı bisiler dün büyük marketegtti aldı bisiler şimdide yiyeceğim yok diye geri dedesyle arabyla bime ya da şoka gttiler şimdi

Tüm sayfalar yüklendi.