Rota virüsü aşısı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Yazgülü(semra) tarafından oluşturulan Rota virüsü aşısı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,505 kez görüntülenmiş, 31 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Rota virüsü aşısı
Konbuyu başlatan Yazgülü(semra)
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Yazgülü(semra)

Selda mas

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar üçüncü ay ve dördüncü ay olmak üzere iki doz rota virüsü aşısı yapılıyor doktorumuz yapilmadindan yana bende yarın götürmeyi düşünüyorum birde burdan fikrinizi alayım dedim yaptıran varmı herhangi bir sıkıntı olmaz degilmi
Ben yaptırdım cnm oğlumda da yaptırmıştım çok önemli bi asi şimdi kızımda da yaptırdım 2. Ve 4. Ay da yapiliyor

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
Bu ay yaptırdım 495₺ aldık mutlaka yaptırmanı tavsiye ederim ama 3 ve 4 değil 3. Ayda ilk doz 5. Ayda 2. Doz yapılıyor bana öyle dedi ebe
Ayrıca hiçbir yan etkisi olmadı sadece şuna dikkat etmeni öneririm bebeğini aç karınla götür çünkü ağızdan verildiği için kusma ihtimali var benimki yarısını kustu yarısını yuttu baya zorlandık Allahtan ebe damla damla yavaşça verdi kusunca bekledik 10 dk sonra tekrar yavaş yavaş verdi yoksa hepsi çöp olacaktı nerdeyse 🙏🏻
Cnm doktor kussa BİLe canlı aşı olduğu için organizmaların hemen yayıldığını söyledi boşa gitmemiştir korkma

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
Yaptır canım bende yaptıracağım kısmetse zamanı gelsin
Sağol canım
Ben yaptırdım cnm oğlumda da yaptırmıştım çok önemli bi asi şimdi kızımda da yaptırdım 2. Ve 4. Ay da yapiliyor
Biz 2 ay 22 günlük olduk doktor tamam dedi şimdi yaptırın bir dozda bir ay sonra peki bu aşı herhangi bir ağrı ateş yapiyormu
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

İlk dozu yaptırdım ikinci dozumuz yapılmadı henüz çevremde yaptıran herkes memnun diş dönenimde bile ishal yaşamayanlar var

Maddi olarak sıkıntılı olabilir ama Allah korusun hastalığı alınca zaten daha fazla ücret ödüyoruz üstüne hem bebek hem kendimiz eziyet cekiyoruz
Çok haklısın canım Allahım maddi konuda da herkesin yardımcısı olsun kimseyi darda koymasin

İlk dozu yaptırdım ikinci dozumuz yapılmadı henüz çevremde yaptıran herkes memnun diş dönenimde bile ishal yaşamayanlar var

Maddi olarak sıkıntılı olabilir ama Allah korusun hastalığı alınca zaten daha fazla ücret ödüyoruz üstüne hem bebek hem kendimiz eziyet cekiyoruz
Çok haklısın canım Allahım maddi konuda da herkesin yardımcısı olsun kimseyi darda koymasin
Yarın 30 günlük olacağız inşallah canım

Yarın 30 günlük olacağız canım
Oy kuzum sağlıklı ömrü olsun

Gebe23

Kayıtlı Üye
rank
Bence mutlaka yaptırın cok önemli en azından geıcırırse cocuk hastanede yatmazsınız kanlı ıshalden ölen bebekler cocuklar oluyor aşısız oldukları ıcın

Kızlar üçüncü ay ve dördüncü ay olmak üzere iki doz rota virüsü aşısı yapılıyor doktorumuz yapilmadindan yana bende yarın götürmeyi düşünüyorum birde burdan fikrinizi alayım dedim yaptıran varmı herhangi bir sıkıntı olmaz degilmi
1 dozu Ben yaptırdım kuzum Nisan'da 2. Doz yaptircam sadece ilk gün az ateş yaptı bide bikac saat biraz halsizdi başka bı yan etkisi olmadı bizde

Cnm bende daha yeni geldim bugün sağlık ocakları kapalı iş hakkimi neymiş bende yaptıracaktim birde sadece 1 doz yeterli diyorlar benim eltimde yaptırdı 1 doz onun cocuguda zehirli ishal oldu bana dedi ki kesinlikle tavsiye ederim dedi yaptirdiginiz zmn kusma ishal halsizlik olabilirmiş Allah korusun zehirli ishal olursa tedaviside kolay olmuyormuş eltimin kızı ne serum taktırmış ilacı da almamış yani önlemimizi alalım gerisi takdiri ilahi 🙏🏻😊(Allah'ım korusun bebislerimizi)

Canım yaptır hiç bir sakıncası yok aksine özellikle okul zamanı çok çabuk bulaşan bir hastalık yoksa antibiyotik igne ve serum vermeden geçmeyen bir ağır geçen bir hastalık türü bende yaptırıcam
Hiç bir ilaç teshir etmiyor 15 gün mecbur cekiyo cocuklar ve durmadan kusarak serum sayesnde durabliyo yaşamayan bilemez vlla

Hiç bir ilaç teshir etmiyor 15 gün mecbur cekiyo cocuklar ve durmadan kusarak serum sayesnde durabliyo yaşamayan bilemez vlla
Kuzenimin çocuğu da olmuştu canım 1 hafta hastanede yattı kuzumun damar yolunu da bulamadılar çocuk olduğundan delik deşik ettiler en son anestezi uzmanı amaliyathanede boynundan taktılar serumu kuzenim ağlaya ağlaya ben korkudan yaptırdım ya çok yiyene kadar birkaç ay kendimi sıkarım parası felan hicbirsey bebeğimden önemli değil bı ateşi çıkıyor da sabaha uyuyamiyoruz ya yükselirse diye rabbim hepimizin evlatlarını korusun inşallah🤲❣️

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar