Sancı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik kategorisinde Nur123 tarafından oluşturulan Sancı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,139 kez görüntülenmiş, 62 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik
Konu Başlığı Sancı
Konbuyu başlatan Nur123
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nur123

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Doğum sancısı düzenlidir, süre tutman gerekiyor ayni dakika araliklarinda yavas yavas kisalan ve siddetini arttiran sancilar gercek dogum sancisidir. yalancı sancı düzensiz olur. Bide gercek dogum sancisinin acisi baska oluyor ya onu hissettiginde zaten anliyorsun bu zamana kadar hep yalanci sanci cekmisim diyebiliyorsun. Yani bende oyleydi...
Yalancı sancı olabilir mi bu bahsettiklerim yani doğum için çok erken zaten ama sancılar bu kadar erken başlar mı ilkinde 37 de nst de sancım çıkmıştı oda hiç hissetmiyordum ayırt edemiyorum o yüzden
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Evet canım tedirgin olmamak elde degil. az kaldı sezeryanımıza benim 8 haftam var inşAllah sag salim zamanında alırız kucagımıza
İnşAllah canjm artık çok yoruldum gerçekten sağlıkla gelsin vaktinde başka birşey istemiyorum 🤲🤲

Muhammed'in Annesi

Oğullarım 👬
Mod
rank
Yalancı sancı olabilir mi bu bahsettiklerim yani doğum için çok erken zaten ama sancılar bu kadar erken başlar mı ilkinde 37 de nst de sancım çıkmıştı oda hiç hissetmiyordum ayırt edemiyorum o yüzden

İnşAllah canjm artık çok yoruldum gerçekten sağlıkla gelsin vaktinde başka birşey istemiyorum 🤲🤲
Aminn canım🤲

Tuğba06

Kayıtlı Üye
rank
Sancı nasıl vurur nasıl anlarız yada sancımız olduğunu bugün tüm gün kasıklarımda hissettim ağrım da vardı kontrolüm perşembe günüydü ama yarına aldırdım sancı çıkabilir diyorlar 31 hafta 🥺
Bu haftalarda sancı,kasılmaların olması rahim doğuma hazırlık yapıyor demektir. Ufak sancıların girip çıkması,kasılmaların olması,bel ağrısı,kasık ağrısı normal. doğum sancısı ile ayırt etmenin tek yolu takip etmek. Sancı gelince sayaç başlat ne kadar sürede bir şancı gelip gidiyor ve şiddeti ne. Her süreyi yaz ve şiddeti de 1 ile 5 arası puanlayarak yapabilirsin. Doğum sancısı zamanla sıklığı ve şiddeti artar. Sancıyı evimde cekmek isterim dersen 10 dk 1 şancı gelene kadar evinde kal. Ben öyle yaptım hastaneye gittikten 1.30 saat sonra doğum yaptım. Allah kolaylık versin.

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Bu haftalarda sancı,kasılmaların olması rahim doğuma hazırlık yapıyor demektir. Ufak sancıların girip çıkması,kasılmaların olması,bel ağrısı,kasık ağrısı normal. doğum sancısı ile ayırt etmenin tek yolu takip etmek. Sancı gelince sayaç başlat ne kadar sürede bir şancı gelip gidiyor ve şiddeti ne. Her süreyi yaz ve şiddeti de 1 ile 5 arası puanlayarak yapabilirsin. Doğum sancısı zamanla sıklığı ve şiddeti artar. Sancıyı evimde cekmek isterim dersen 10 dk 1 şancı gelene kadar evinde kal. Ben öyle yaptım hastaneye gittikten 1.30 saat sonra doğum yaptım. Allah kolaylık versin.
Amin canım teşekkür ederim haftası erken olduğu için korktum açıkçası ilk başta

Mama

Kayıtlı Üye
rank
Yalancı sancı olabilir mi bu bahsettiklerim yani doğum için çok erken zaten ama sancılar bu kadar erken başlar mı ilkinde 37 de nst de sancım çıkmıştı oda hiç hissetmiyordum ayırt edemiyorum o yüzden.

Canım ikinci bebek biraz daha erken gelebilir ona göre hazırlıklı ol, kasılmaların erken başlamış, belki bebek karnında doğum pozisyonunu almaya başlamıştır o sebeptendir bu sancılarında ama gercek doğum sancısı olduğunu düşünmüyorum, tecrubende varmis kendini sen daha iyi bilirsin. Ama bu kadar erken basladiysa kasilman 37-38'de bebişin gelebilir. Herşeye hazirlikli ol, mumkun oldugunca uzan dinlen cok fazla hareket etme ki biraz daha erteleyebilesin. Ama doktora tabiki git erteleme, biz uzman degiliz sonucta doktor daha farkli bir seyde soyleyebilir. Dilegim vaktinde dogmasi, hayirla saglikla kucagina alman dilegiyle...

Asya01

Kayıtlı Üye
rank
Ağrı acı çok mu olmuştu si

Çok fazla değildi ama yinede ara ara canımi yaktı bide aynı adet sancısı gibi bacağıma vuruyordu

Çok fazla değildi ama yinede ara ara canımi yaktı bide aynı adet sancısı gibi bacağıma vuruyordu

Efsane1999

Kayıtlı Üye
rank

İnşAllah kuzum benim.gitdinmi kontrole ?nasıl bebiş ?

...

Moderator
Mod
rank
Sancı nasıl vurur nasıl anlarız yada sancımız olduğunu bugün tüm gün kasıklarımda hissettim ağrım da vardı kontrolüm perşembe günüydü ama yarına aldırdım sancı çıkabilir diyorlar 31 hafta 🥺
Canım kaç gündür benimde kasıklarım sancılanıyor.sonra kesiliyor.Yalancı sancıdır.33+ 3 haftalığım.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar