Sorum var Sarilik acil

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Asi tarafından oluşturulan Sarilik acil başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 931 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 4 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Sarilik acil
Konbuyu başlatan Asi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Geçmiş olsun şekerli su der susarım hemşire önerisi ve çok iyi geliyo takdir sizin iki üc çay jasigi azar azar verebilirsiniz
Uzamış sarılıkta fayda etmiyor. Yenidoğan sarılığı için çözüm olabilir ama uzamış sarılık için değil

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
Uzamış sarılıkta fayda etmiyor. Yenidoğan sarılığı için çözüm olabilir ama uzamış sarılık için değil
Canim benim bebegimde sarılık çok az di sonra sütüm yetmiyormuş kontrole gittiğimde sarlik 14 olmuştu hastanede yattık tedavi gördük 12.7 hastaneden çıktık bugün kontrole gittim 12.2 benim ki uzamış sarılık mi oluyor yeni dogan sarılığı mi daha 23 günlüğüz

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Canim benim bebegimde sarılık çok az di sonra sütüm yetmiyormuş kontrole gittiğimde sarlik 14 olmuştu hastanede yattık tedavi gördük 12.7 hastaneden çıktık bugün kontrole gittim 12.2 benim ki uzamış sarılık mi oluyor yeni dogan sarılığı mi daha 23 günlüğüz
Henüz yenidoğan sarılığı canım uzamış sarılık olmao için bebek 30 günlük olduğu halde sarılık değerinin 10. Un üstünde olması lazım eğer 10 ve üstü ise uzamış sarılık ama 10 un altında ise yenidoğan sarılığı olur sen şimdi bunj düşünüp stres yapma 1.5 saatte bir emzir ve mama ver sık sık emzir zaten uzamış sarılık ise emzirmen yada mama vermem yada vermemen sarılığı etkilemez. Tecrübe ile sabit nem 3 sy yaşadım oğlumda her gün hastanexeydim arkadaşlar bilir. Bir sorun olursa çekinmeden sor bana cevap veririm 🥰❤️

❤ 3 çocuklu 1 Anne ⚘

Kayıtlı Üye
rank
Evet bazıları anne sütüne karşı sarılık olabiliyor ama buna rağmen doktorlar emmehi bıraktırmıyor canım. Buda önemli ama doktorlar bunu bir hastalık olarak görmüyor. Eget anti cmv ,iye, tiroid, kansızlık anemsi, b12 eksikliği var ise tedavi ediliyor ki anti cmvnn tedavisi yok kendi kendine geçmesini bekliuprşar bizde öyle oldu mesela anti cmv vardı oğlumda 82 günlük iken atlattı rabbim şafi ismi ile şifa versin 🤲🏻
Evet emmeyi bıraktirmiyorlar ama devamlı emzir düzelir demek yanlış
Evet bazıları anne sütüne karşı sarılık olabiliyor ama buna rağmen doktorlar emmehi bıraktırmıyor canım. Buda önemli ama doktorlar bunu bir hastalık olarak görmüyor. Eget anti cmv ,iye, tiroid, kansızlık anemsi, b12 eksikliği var ise tedavi ediliyor ki anti cmvnn tedavisi yok kendi kendine geçmesini bekliuprşar bizde öyle oldu mesela anti cmv vardı oğlumda 82 günlük iken atlattı rabbim şafi ismi ile şifa versin 🤲🏻
Emzirmeyi biraktirmiyorlar ama sık emzir düzelir demek yanlış olur

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
Henüz yenidoğan sarılığı canım uzamış sarılık olmao için bebek 30 günlük olduğu halde sarılık değerinin 10. Un üstünde olması lazım eğer 10 ve üstü ise uzamış sarılık ama 10 un altında ise yenidoğan sarılığı olur sen şimdi bunj düşünüp stres yapma 1.5 saatte bir emzir ve mama ver sık sık emzir zaten uzamış sarılık ise emzirmen yada mama vermem yada vermemen sarılığı etkilemez. Tecrübe ile sabit nem 3 sy yaşadım oğlumda her gün hastanexeydim arkadaşlar bilir. Bir sorun olursa çekinmeden sor bana cevap veririm 🥰❤️
Valla canim artik sen benim googlemsın😘♥️sana soruyorum ayrıntılı cevap veriyorsun 🤗sütüm az olduğu içinde mama veriyorum ilk önce emziriyorum sonra mama veriyorum canim insaALLAH sütüm çoğalır 🤲🏻

bir melek annesi 🧚

Kayıtlı Üye
rank
Bence fayda eder çünkü sarilik kan sekerine bağlı yani karnı doymuyor sa olabilir 40 günlüğe kadar dikkat etmek lazım denemekte fayda var şekerli sudan sonra bir çay kaşığı da şu ferahlatir

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar