"SERKLAJ"

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelik kategorisinde Hülya12 tarafından oluşturulan \"SERKLAJ\" başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,053 kez görüntülenmiş, 60 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelik
Konu Başlığı \"SERKLAJ\"
Konbuyu başlatan Hülya12
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hülya12

^^ ÖzLem 💜 ^^

💞Oğuz Kağan💞 Yusuf Göktuğ 👶💞 Öykü 💞
rank
Merhaba Kızlar Serklaj Nasıl Bir işlem Nasıl Yapılıyor ? Hiç Olan Varmı Acaba?
Merhba canim benim de hiç bir fikrim yok vAlla hiç görmedim de yakınımda duymadım da
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Tek bildiğim gebelik süresinin uzatılması

Merhba canim benim de hiç bir fikrim yok vAlla hiç görmedim de yakınımda duymadım da

Nadiren doğumsal anomaliler de servikal yetmezliğin altında yatan neden olabilir. Servikal yetmezliğin tedavisi cerrahidir. Serklaj (cerclage) adı verilen bir işlem ile rahim ağzı gebelik sonuna kadar kapalı tutulabilir. Burada rahim ağzını çevreleyen bir dikiş geçilerek bağlanır ve serviks torba ağzı gibi büzülür.

Hülya12

𝟐𝟏.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐂𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭 𝐊𝐮ş𝐮𝐦🕊️
Yönetici
Mod
rank

Nadiren doğumsal anomaliler de servikal yetmezliğin altında yatan neden olabilir. Servikal yetmezliğin tedavisi cerrahidir. Serklaj (cerclage) adı verilen bir işlem ile rahim ağzı gebelik sonuna kadar kapalı tutulabilir. Burada rahim ağzını çevreleyen bir dikiş geçilerek bağlanır ve serviks torba ağzı gibi büzülür.
O da çok riskli dedi kafayı yiyeceğim artik

nisabr

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba canım açılma ihtimali ile bebek küçükse dusmeside kolay oluyor o yüzden bu ameliyat gerekiyor benim ablam iki düşük yaptı sonra yina hamile kaldı ilk gebeliginde aynen düşme riski çok yuksekti beş aylıkken çocuğa zarar gelmeside çok yüksekti o yüzden serklaj oldu o da alttan rahime dikiş atılıyor ablama bir tane tek dikiş atıldı o dikişle doğuma kadar hiç bir şey yapmıyordu yerinden kalkamadı . Şimdi yine beş aylık hamile ve yine o ameliyat gerekiyor

Hülya12

𝟐𝟏.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐂𝐞𝐧𝐧𝐞𝐭 𝐊𝐮ş𝐮𝐦🕊️
Yönetici
Mod
rank
Merhaba canım açılma ihtimali ile bebek küçükse dusmeside kolay oluyor o yüzden bu ameliyat gerekiyor benim ablam iki düşük yaptı sonra yina hamile kaldı ilk gebeliginde aynen düşme riski çok yuksekti beş aylıkken çocuğa zarar gelmeside çok yüksekti o yüzden serklaj oldu o da alttan rahime dikiş atılıyor ablama bir tane tek dikiş atıldı o dikişle doğuma kadar hiç bir şey yapmıyordu yerinden kalkamadı . Şimdi yine beş aylık hamile ve yine o ameliyat gerekiyor
Kuzum ikiz diye riskli dediler riski kabul ediyonmu dediler ağlıyorum artik

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar