Sezaryan günü

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğuma Hazırlık kategorisinde Zümree 👸 tarafından oluşturulan Sezaryan günü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,393 kez görüntülenmiş, 45 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğuma Hazırlık
Konu Başlığı Sezaryan günü
Konbuyu başlatan Zümree 👸
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ozlem003

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
İkinci doğumum olcak ama korkma belden aşşağını uyuştrulıncada hiçbir şey anlamıyorsun bebeğin doğduğu anı görüyorsun bu çok güzel zaten sana doğum yapmadan sakinleştirici iğne yapıyorlar kafam Leyla gibi oluyor o anda 😄😄kul gibi oluyor vücudun korkma dua ederek gir ameliyata bak bende pazartesi doğuma gircem bana güven ☺️
Tamam canim güvendim sana😁😁 sakinleştirici yapsınlar ben soylicem belki unuturlar sağlıkla gelsin bebeklerimiz ozaman❤

Ozlem003

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar ben yarin 40 haftalik oluyorum bugün kontrolum vardı doktor bebegin başı büyük normal doğuramasan zorlanırsın karar ver dedi vajinamus geçmişliginde var ıkınamassan bebek tehlikeye girer dedi Kilosuda biraz yüksek pazartesi gününe gün verdi yani sezaryan oluyorum malasef gittigim 3 doktorda sancıyla gelirsen bile bebegin başından dolayı sezaryan hazırlıklı ol dedi bu sefer de sezaryanda korkuyorum😁
Hiç korkma kasma kendini nasıl iyileştin anlamıyorsun bile 2 kez oldum 3. Ye hamileyim 🤗

Busra90

Kayıtlı Üye
rank
Kizlar ben yarin 40 haftalik oluyorum bugün kontrolum vardı doktor bebegin başı büyük normal doğuramasan zorlanırsın karar ver dedi vajinamus geçmişliginde var ıkınamassan bebek tehlikeye girer dedi Kilosuda biraz yüksek pazartesi gününe gün verdi yani sezaryan oluyorum malasef gittigim 3 doktorda sancıyla gelirsen bile bebegin başından dolayı sezaryan hazırlıklı ol dedi bu sefer de sezaryanda korkuyorum😁
Hayırlısı olsun sezeryan olan biri olarak söylüyorum korkulacak hiç bir şey yok giriyorsun tek nefeste misler gibi uyuyorsun 15 dakika sonra bebeğin kucağında 3 gün de de toparlarsın hiç korkma hayırla kucağına al inşallah 🥰

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
Hayırlısı olsun sezeryan olan biri olarak söylüyorum korkulacak hiç bir şey yok giriyorsun tek nefeste misler gibi uyuyorsun 15 dakika sonra bebeğin kucağında 3 gün de de toparlarsın hiç korkma hayırla kucağına al inşallah 🥰
Ay canim sezaryan okadar kısa mi sürüyor canim bebek hareket ediyorsa o esnada bebeğe zarar gelmiyor dime

Suntayi merak etme senin belden aşağın uyusturduktan sonra takılıyor cikariken de hiç bir acı hissetmiyorsun güven bana 😘. Yemek konusunda mümkünse doktorlar 12 saat önceden yemek yeme diyor ama sen bu saati 14 15 e çıkar ama bol bol su iç. Tamam mi bol bol su son. Bak ben doğuma aniden girdim doktorlar bana yemek yeme dedi sabah 8 gibi tamam dedim akşam 21.20 de doğum oldu o saate kadar ben sadece su içtim doktorlar içme demesine rağmen içtim belki de doğum ondan çok kolay geçti bol bol su iç son 5 6 saat kalana kadar. Ben suyun çok faydasını gördüm . Doğumdan sonra uyuşukluk gider gitmez direk ayağa kalkıp yürümeye calis ve suyu ve kayısı suyunu bolca iç gaz çıkarma yardımcı olacak gaz çıkarmadan yemek de yiyemezsin 😂😂. Ama gaz çıkarmaya bol su ve yürüyüş iyi geliyor.
Ya ben Sezeryan sonrası gaz sorununu ne güzel unutmuşum şimdi sen yazınca hatırladım ve o anı tekrar yaşadım şuanda karnımda sancı var sayende 😃😃😃

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank

Bebeğin Tahmini Doğum Tarihi: 2024-04-30
Gebeliğinizin 38. Haftasındasınız.
Bebeğin organları tamamen gelişti. artık dışarı hayata hazırız. Bundan sonraki
en büyük sıkıntımız beklemek. bütün anne adayları hemen doğum yapacağını düşünür. Ayak bileklerindeki şişlikler iyice artar. preeklampsiye tekrar dikkat.
Bebeğinizin boyu yaklaşık 48 cm ağırlıgı 2950 gr :)
İmza alanınıza hesaplama eklemek için tıklayınız

Zümree 👸

Kayıtlı Üye
rank
Ya ben Sezeryan sonrası gaz sorununu ne güzel unutmuşum şimdi sen yazınca hatırladım ve o anı tekrar yaşadım şuanda karnımda sancı var sayende 😃😃😃
Peki sezaryan sonrası neden gaz oluyorki acaba
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Mesajımı görme görme unut 😂😂
Canim peki sezaryan sonrası niye hemn gaz oluyorki
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Mesajımı görme görme unut 😂😂
Canim peki sezaryan sonrası niye hemn gaz oluyorki

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar