Sezeryan mi normal mi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Yazgülü(semra) tarafından oluşturulan Sezeryan mi normal mi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,903 kez görüntülenmiş, 30 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Sezeryan mi normal mi
Konbuyu başlatan Yazgülü(semra)
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nazlııı

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
Ben ilk doğumu mecburen sezeryan oldum aradan 10 yıl sonra ikinci hamileliğimde görüşmediğim doktor kalmadı normal doğum yapmak istiyorum diye hem özel de hem devlette maalesef kimse risk almak istemedi avrupa da oluyor ama türkiye de kabul edilmiyor şimdi 3. Gebelik 6 yıl sonra bunda da mecburen sezeryan keşke öyle bir şansım olsaydı normal tercih ederdim sen çok şanslısın kıymetini bil sonra çok pişman oljrsun bir kere doğumdan en az 15 gün senin yanında biri olmalı yoksa çok zor bir de dış yapıştırma ama iç dikişleri en az 6 ay en fazla 1 sene de iyileşiyor o da kendini korursan üşütmez enfeksiyon kapmazsan iyi düşün canım biraz uzun oldu kusura bakma😊
Teşekkür ederim canim Allahım sağlıkla buyutmenizi nasip etsin çocuklarınızı 🥰

Gizemrüya

Kayıtlı Üye
rank
Doğru söylüyorsun canım biraz da doktorla alakalı sezeryani iyi yaptıysa doktorun şanslısın 😇
Sezaryan önceden bahsedildiği gibi değil canım 😊 Sezaryan sonrası hemen ayaklandım ve sezaryan olan çok tanıdığım var yatmadılar bile normal doğum yapanlar daha çok yatıyor benim çevremde gördüğüm duyduğum elbette çok zor geçiyorsa ağrın sızın çok oluyorsa bir doktoruna danış derim 🙂🙏

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Üçüncü hamileliğim ikisi normal fakat çok dikişli oldu bunda sezeryan istiyorum sizce normal mi sezeryan mi aynı durumu yaşayan varmı hanımlar çok tedirginim epidural ne gibi kolaylıkları var Allahım kimseyi bu yolda koymasın herkesin sağlıkla bebekleriyle beraber eve gelmesini nasip etsin
Benimde 3. Canım diğer ikisi normal olmuştu bunda da normal istiyorum 38 haftadayız geçen hafta gittiğimde bebek daha doğum pozisyonu almamış kanala girmemiş dönmezse sezaryen dedi Dr ben inşallah döner de normal olur diye dua ediyorum sezaryen kesinlikle istemiyorum. Epidural bu gebeliğim de duydum ilk başta uzun süre hep aynı dra gittim o drum kesinlikle önermiyorum epidurali şöyle riskli böyle sıkıntılı vs bir sürü şey anlattı ondan da vazgeçtim. Epidural ile normal doğum yapan memnun kalan çok insan var ama düşünüyorsan bi araştır istersen ben o drum yüzünden vazgeçtim. Normal şansın olursa sezaryen düşünme bence

Gül 1313

Kayıtlı Üye
rank
Üçüncü hamileliğim ikisi normal fakat çok dikişli oldu bunda sezeryan istiyorum sizce normal mi sezeryan mi aynı durumu yaşayan varmı hanımlar çok tedirginim epidural ne gibi kolaylıkları var Allahım kimseyi bu yolda koymasın herkesin sağlıkla bebekleriyle beraber eve gelmesini nasip etsinik

Üçüncü hamileliğim ikisi normal fakat çok dikişli oldu bunda sezeryan istiyorum sizce normal mi sezeryan mi aynı durumu yaşayan varmı hanımlar çok tedirginim epidural ne gibi kolaylıkları var Allahım kimseyi bu yolda koymasın herkesin sağlıkla bebekleriyle beraber eve gelmesini nasip etsin
Benimde ilk normal.oldu ikinci korktuğum için sezeryen oldum ve üçüncüye hamile.kaldim. Üç gün önce yine sezeryen oldum. İnan bana. Normal doğumun değerini okadar anladimki sen sen ol sakın o hatayı yapma. Şuan yerlerde sürünüyorum.

seçilll

Kayıtlı Üye
rank
Epudural serum gibi birsey oluyor hem omurilikten iğne yapılıyor hem de elimden damardan ilac vermıslerdi. Serum nasıl takıyorlar aynen öyle. Rahatca gezinebiliyorsun hastanenn odasınn icinde hic sancı cekmıyorsun. İsterse 10 15 saat bekle acılman ne zaman olursa. Ama 9 cm oldugunda dogum anında epudurali elimden cakırttılar.Doktorum doğum basladıgı anda demisti hazırsan epudurali çakartıyorum suan sancın cok arttı sakin olmalısın sancın geldıkce ıkınacaksın demıstı. Tamam hazırım dedim doktor bi cıkarttı resmen yerimden fırladım sancım cok artmstı. Epudural olmasaydı bu sancıya nasıl katlanırdım dedim. Epuduralin farkı bu doğum başlamadan önce sancı hissetmıyorsun rahatca dinlenebiliyorsun sen farkında olmadan bi taraftan da acılman olmaya devam ediyor. Sadece dogum basladıgı an epudurali cıkarıyorlar. Cunku sancıyı hissetmen lazım sancıyla birlikte ıkınacagın icin. En azından dogum öncesin de yıpranmıyorsun

Yazgülü(semra)

Kayıtlı Üye
rank
Benimde ilk normal.oldu ikinci korktuğum için sezeryen oldum ve üçüncüye hamile.kaldim. Üç gün önce yine sezeryen oldum. İnan bana. Normal doğumun değerini okadar anladimki sen sen ol sakın o hatayı yapma. Şuan yerlerde sürünüyorum.
Çok geçmiş olsun sağlıkla büyüt bebeğini 🥰canım haklısın

Tüm sayfalar yüklendi.