Sezeryandan sonra normal doğum yapan varmı?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Cansu COŞKUN tarafından oluşturulan Sezeryandan sonra normal doğum yapan varmı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,979 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Sezeryandan sonra normal doğum yapan varmı?
Konbuyu başlatan Cansu COŞKUN
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gülşah006

Nur123

Kayıtlı Üye
rank
Sağlık sorunum yoktu canım hem özelde hem devlette kabul etmediler ben yapanı da hiç duymadım şimdiki gebeliğim de aradan 6 yıl geçti yine farketmiyor
Var canım instagramda bir sezaryan hep sezaryan değildir sayfası var ayrıca ssvddestekleyendoktorlar etiketini aratırsan doğum örneklerini yaptıran doktorları bulabilirsin 🙂

Nur.nur.nur

Kayıtlı Üye
rank
Yok konuşmadım..zatennbide seker çıktı insülin kullaniyorum.bebek etkilenirde erken alirlar diye de korkuyorum..yani şekerden doğuma firsat kalmiyo konusmak icin..
Cnm sende seker varsa bebekde de seker cıkma ihtimalini göz önüne almalısın.doğumdan hemen sonra memeni vermeden önce sekerli su yada yumusak hurma emdir kabugunu soyupda üzerine emzir. Tabi bunları hemşire arkadaslara gösterme kızıyolar. Bende düşük seker vardı ac kalmaya gelemiyodum 3 dogımda da bu sekilde yaptım çok sükür bebeklerim iiler. Sana bunu neden sölüyorum üzülürüm bebeklere bişi olmasın hiç. Ben hastanede ebe hatası yüzünden kac tane bebegin sekerden öldüğünü gördüm. Hemşireyim ben.yani bu sebeple biliyorum yoksa nerden bilecem. Bebekte seker olup olmadıgını bilemiyorlar sana gelene kadar bebeği giydiriyorlar ısıtıyolar derken cok vakit geciyo ki bebeğin sekeri düşüyo. Bu bi tavsiye cnm yapıp yapmamak sana kalmıs. Rabbim kolay kurtarsın hepinizi

Begüm😊

Kayıtlı Üye
rank
8 sene once ilk doğumumu sezeryan oldum bebek aşağı inmedigi için..simdi 31 haftalık hamileyim bebek aşağıda normal olurmu acaba???
Ssvd her doktorun göze aldığı bir durum değildir çok tecrübeli ve tecrübesine güvenen doktorlar sadece ssvd deniyorlar. Ama dediğim gibi hiç bir doktor kendini riske atıp hadi yapalım demez ancak çok iyi çok vaka görmüş daha önce ssvd yaptırmış bir doktorsa ve komplikasyon riskleriniz değerlendirildiğinde sorun ihtimali düşükse belki deneyebilir.

Zanazarina

Kayıtlı Üye
rank
Keşke bende 3yıl oldu sezeryanla mecbur şimdi keşke normal dese koşa koşa isterdim.
Ben normal doğum yaptım kızım iki yaşında şimdi 14+6ym kesinlikle sezaryan olmak istiyorum normal doğumdan korkuyorum😄 mesajlari okuyorum normal doğum isteği baya var bende tam tersi. Neden sezaryan neden kimse istemiyor 🤗

Selda mas

Kayıtlı Üye
rank
8 sene once ilk doğumumu sezeryan oldum bebek aşağı inmedigi için..simdi 31 haftalık hamileyim bebek aşağıda normal olurmu acaba???
5 yıl olacak aynı doktordayim ne gerek var deyip önermiyor kimse göze almıyor ama tabiki doktor araştırması yaparak Özel klinik tarzı doğum yerlerinde bunu yapan doktorlar var oylelerini bulmak gerek

BİRGÜL gözde

Kayıtlı Üye
rank
Ben normal doğum yaptım kızım iki yaşında şimdi 14+6ym kesinlikle sezaryan olmak istiyorum normal doğumdan korkuyorum😄 mesajlari okuyorum normal doğum isteği baya var bende tam tersi. Neden sezaryan neden kimse istemiyor 🤗
Ben sezaryan da yaptım daha önceden normalde normalin acısı bebek doğana kadar bebek doğunca rahatlıyorsun sezaryanda ameliyet oluyorsun dikişlerin ağrıyor 15 gün sonra dikişler alınıyor ağrın olmasın diye devamlı agri kesici iciyorsun göbek kalıyor narkozun etkisi geçince başlıyor ağrılar sezaryan olunca 2 yıl kadar ağır kaldırmak yok

Cansu COŞKUN

Kayıtlı Üye
rank
Cnm sende seker varsa bebekde de seker cıkma ihtimalini göz önüne almalısın.doğumdan hemen sonra memeni vermeden önce sekerli su yada yumusak hurma emdir kabugunu soyupda üzerine emzir. Tabi bunları hemşire arkadaslara gösterme kızıyolar. Bende düşük seker vardı ac kalmaya gelemiyodum 3 dogımda da bu sekilde yaptım çok sükür bebeklerim iiler. Sana bunu neden sölüyorum üzülürüm bebeklere bişi olmasın hiç. Ben hastanede ebe hatası yüzünden kac tane bebegin sekerden öldüğünü gördüm. Hemşireyim ben.yani bu sebeple biliyorum yoksa nerden bilecem. Bebekte seker olup olmadıgını bilemiyorlar sana gelene kadar bebeği giydiriyorlar ısıtıyolar derken cok vakit geciyo ki bebeğin sekeri düşüyo. Bu bi tavsiye cnm yapıp yapmamak sana kalmıs. Rabbim kolay kurtarsın hepinizi
Amin canim.Ayy çok teşekkür ederim.cok sağolun.bu dediginizi unutmam .yapmaya çalışırız..😊

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar