Soru

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğum Hikayeleri kategorisinde Buğlemim tarafından oluşturulan Soru başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 735 kez görüntülenmiş, 52 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğum Hikayeleri
Konu Başlığı Soru
Konbuyu başlatan Buğlemim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Genel anestezide uyandıktan sonra ameliyat ağrılarını kontrol etmeleri çok zor çünkü sen uyandıktan sonra ağrı kesici yapıyorlar ve o ilaç fayda edene kadar ameliyat ağrısını dibine kadar hissediyorsun. Belden uyuşturma daha iyi uyuşma bitmeden ağrı kesicini yapıyorlar ağrıyı kontrol altına alabiliyorlar. Belden uyuşturmanın bir diğer iyi yanı da bebeğini doğar doğmaz görebiliyorsun ama genel anestezide göremiyorsun. O ağrıyla bebek umrunda olmuyor. Bana doktorum belden uyuşturma için çok ısrar etti ama ben genel olmayı tercih ettim keşke doktorumu dinleseydim

Hülya12

Moderator
Yönetici
Mod
rank
Kızlar sezeryan yapanlar yada bilgisi olanlar sezeryan doğumda genel anestezi mi yoksa belden uğuşturmamı...sizce hangisi daha sağlıklı yaptıran bilen varsa fikrini almak isterimm
İyi geceler kuzum nasılsın bende doğumdan çok korkardım hemde nasıl 😔🥺 özellikle normal dogumdan hatta dua ederdim sezeryan olayım diye belden uyusmali oldu hem daha iyi hemde çabuk toparlanabiliyorsun ayağa kalkıyorsun narkozu ameliyathanede hemen attım benimki zor gecdi çünkü ben enfeksiyon felan kaptim her bünye ayni değil bende oldu diye sendede olacak diye birşey yok benim kötü gecdi özellikle hep annemde. Kuvvet alarak kalkardim Allah razı olsun annemden hep yanımdaydı birtanem sürekli yürü ben hep yürüdüm yatmazdim hemşire bile bana biraz yat derdi hemen toparlanayim diye belden uyusmali da bebeğini göreceksin emzireceksin benim erken doğum olduğu için bunları göremedim Allah'ım sağlıkla kucagina almayı nasip etsin inşallah 🤲

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Tabiykide dünyaya bir can getirmek zor zahmetli kolay değildir muhakak ama.ben kendimi motive ediyorum işte olucak biticek cikicam sonrası önemli diye bir bakıyorum günlerce arar açmam en sonunda mecbur açıyorum yüzsüz gibi arar karşı taraf başlar moralimi bozmaya öyle bir korku sardı ki beni bugün inşallah çabucqk gelir gecer
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Doğru söylüyorsun canım 🥰
Ay var öyle kendini bilmezler ben de çalışırken bi abla vardı onu molaya çıkarmaya gitmiştim hızlı hızlı mecbur saati var uymak zorundayım beni hızlı hızlı görünce ben de böyle hızlı hızlı yürürdüm sonra açılmam oldu az daha kaybediyordum dikiş attılar alttan falan dedi aslında kötü niyetli değildi ama hormonlar işte ben çok sinir oldum eşime anlatırken ağladım falan 🤭 şimdi düşününce saçma geliyor ama o ruh haliyle bana sanki küfretmiş sen anneliği beceremezsin demiş gibi gelmişti 😅 aslında işte hamile kadının çok üstüne gitmemek lazım kafası karışık oluyor ama bazı insanlar anlamıyor kendileri yaşasa dahi sen mecbur yalandan kapı çalıyor deyip telefonu kapatacaksın 🤭

Buğlemim

Kayıtlı Üye
rank
İyi geceler kuzum nasılsın bende doğumdan çok korkardım hemde nasıl 😔🥺 özellikle normal dogumdan hatta dua ederdim sezeryan olayım diye belden uyusmali oldu hem daha iyi hemde çabuk toparlanabiliyorsun ayağa kalkıyorsun narkozu ameliyathanede hemen attım benimki zor gecdi çünkü ben enfeksiyon felan kaptim her bünye ayni değil bende oldu diye sendede olacak diye birşey yok benim kötü gecdi özellikle hep annemde. Kuvvet alarak kalkardim Allah razı olsun annemden hep yanımdaydı birtanem sürekli yürü ben hep yürüdüm yatmazdim hemşire bile bana biraz yat derdi hemen toparlanayim diye belden uyusmali da bebeğini göreceksin emzireceksin benim erken doğum olduğu için bunları göremedim Allah'ım sağlıkla kucagina almayı nasip etsin inşallah 🤲
İyiyim canım sen nasılsın işte telaşe korku başladı bir fikir almak istedim 😌🥰

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Kızlar sezeryan yapanlar yada bilgisi olanlar sezeryan doğumda genel anestezi mi yoksa belden uğuşturmamı...sizce hangisi daha sağlıklı yaptıran bilen varsa fikrini almak isterimm
Genel de belden oluyor çoğunlukla canım
Misal benim acil sezeryana aldıkları için genel olmuştum

Buğlemim

Kayıtlı Üye
rank

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Peki genelde ayılman nekadar sürdü
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Hemde nasıl dengem şaştı hormanlar mahvetti beni 🥺
Baya ağrım oldu boynum başım filan kaç saat sonra ayildim bilmiyorum canım valla

Buğlemim

Kayıtlı Üye
rank
Baya ağrım oldu boynum başım filan kaç saat sonra ayildim bilmiyorum canım valla
Benim doktorda aynısını söyledi genelden ayilmak zor oluyor dedi hatta benim kontrolünden önce doğumdan gelmiş bana dedi bak hasta bağıra bağıra ayilamadi daha dedi geneli önermiyorum dedi bende en iyisi belden olana karar kilicam

Tüm sayfalar yüklendi.