Soru

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Doğum Hikayeleri kategorisinde Buğlemim tarafından oluşturulan Soru başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 616 kez görüntülenmiş, 52 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Doğum Hikayeleri
Konu Başlığı Soru
Konbuyu başlatan Buğlemim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kayra ve Ayra’nın Annesi

Buğlemim

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar sezeryan yapanlar yada bilgisi olanlar sezeryan doğumda genel anestezi mi yoksa belden uğuşturmamı...sizce hangisi daha sağlıklı yaptıran bilen varsa fikrini almak isterimm

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar sezeryan yapanlar yada bilgisi olanlar sezeryan doğumda genel anestezi mi yoksa belden uğuşturmamı...sizce hangisi daha sağlıklı yaptıran bilen varsa fikrini almak isterimm
Ben belden yaptırdım daha çabuk kendine geliniyormuş ama çok kastım kendimi refleksle hep dikeldim kambur duramadım doktor bir türlü yapamadı 2 kişi kolumdan tutup yaptılar.Yatarak yaptıkları için yukarı tarafımda uyuştu ama 15 dakikada oldu bitti bebeği doğar doğmaz görmek çok güzeldi hemen emzirebildim kendimdeydim kafam bulanmadı.O kadar zorlansam bile yine belden yaptırmak isterim

Buğlemim

Kayıtlı Üye
rank
Ben hiç olmadım ama olsaydım genel isterdim çünkü çok korkuyorum ameliyattan 🙄😃
Bende kararsızım 🤔
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben belden yaptırdım daha çabuk kendine geliniyormuş ama çok kastım kendimi refleksle hep dikeldim kambur duramadım doktor bir türlü yapamadı 2 kişi kolumdan tutup yaptılar.Yatarak yaptıkları için yukarı tarafımda uyuştu ama 15 dakikada oldu bitti bebeği doğar doğmaz görmek çok güzeldi hemen emzirebildim kendimdeydim kafam bulanmadı.O kadar zorlansam bile yine belden yaptırmak isterim
Doktorda belden yapalım dedi 19 uzundan sonra sezeryan olucam bana bırak belden daha iyi dedi ama kimisi diyor riskli genel istiyordu. Bende genel.de hemen kendine gelemezsin dedi ama genede sana bırakıyorum kararını ver dedi doğuma kadar bilemedim canım yaaa 🥺

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank
Canım eğer bebeğini hemen görmek istiyorsan sadece belden aşağı olman daha iyi olur hemen emziriyosun kafan yerinde en azından 🥰bu yönü güzel ama eğer korkuyorsan genel anestezi daha iyi olur senin için ben belden aşağı istedim doktora da danıştım oda daha iyi olur dedi hemen yarım saat sürmeden çıktım bebeğimi gördüm mamaya bile gerek kalmadan kendim emzirdim senin tercihine kalmış bişey canım 🥰 Allah yardımcın olsun inşallah 🤲

Hazall

Kayıtlı Üye
rank
Bende kararsızım 🤔

Doktorda belden yapalım dedi 19 uzundan sonra sezeryan olucam bana bırak belden daha iyi dedi ama kimisi diyor riskli genel istiyordu. Bende genel.de hemen kendine gelemezsin dedi ama genede sana bırakıyorum kararını ver dedi doğuma kadar bilemedim canım yaaa 🥺
Ben kendimi kasmasaydım aslında problem yoktu doktor bebeği çıkarır çıkarmaz yanıma koyup fotomuzu çekti tabi ben biraz kötü çıktım ama hatıra işte 😅 ilk 15 dakika emzirmek çok önemliymiş sonra meme reddi olabiliyormuş ten tene temas da onun için ben kendimde olmak istedim riske atmak istemedim

Buğlemim

Kayıtlı Üye
rank
Canım eğer bebeğini hemen görmek istiyorsan sadece belden aşağı olman daha iyi olur hemen emziriyosun kafan yerinde en azından 🥰bu yönü güzel ama eğer korkuyorsan genel anestezi daha iyi olur senin için ben belden aşağı istedim doktora da danıştım oda daha iyi olur dedi hemen yarım saat sürmeden çıktım bebeğimi gördüm mamaya bile gerek kalmadan kendim emzirdim senin tercihine kalmış bişey canım 🥰 Allah yardımcın olsun inşallah 🤲
Dahami iyi diyorsun belden 😌

İlk sezeryaninmi
Evet ilk ve son😄

İlk sezeryaninmi
Evet ilk ve son😄
Ben kendimi kasmasaydım aslında problem yoktu doktor bebeği çıkarır çıkarmaz yanıma koyup fotomuzu çekti tabi ben biraz kötü çıktım ama hatıra işte 😅 ilk 15 dakika emzirmek çok önemliymiş sonra meme reddi olabiliyormuş ten tene temas da onun için ben kendimde olmak istedim riske atmak istemedim
Yaaa biri bana dediki bugün o biride çok yakinimdan biri belden ugusturmanin yan etkilerini bir oku öyle karar ver dedi ama

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank

Evet ilk ve son😄

Evet ilk ve son😄

Yaaa biri bana dediki bugün o biride çok yakinimdan biri belden ugusturmanin yan etkilerini bir oku öyle karar ver dedi ama
Yani doktora da danıştım öyle karar verdim benim sezeryan ani olduğu için pek vaktim yoktu düşünmeye canım bebeğin suyu azaldı apar topar aldılar ameliyata🥴sonrasında baş ağrısı çok oldu bende onuda acı kahve ve bitter çikolata ile bi haftada atlattım şükür 🥰onun dışında bi sıkıntı yaşamadım

Hazall

Kayıtlı Üye
rank

Evet ilk ve son😄

Evet ilk ve son😄

Ona bakarsan genelin de yan etkileri vardır ben demek istediğini anladım iki omurga arasına yapılması gerekiyor eğer iliğe denk gelmezse felç kalınabilir ama genel anesteziden de hiç uyanamayabilirsin ona bakarsan sağlık bu hiç bir şey %100 değil ki.Şahsen benim hiç bir yan etkim olmadı yine hamile kalırsam yine onu tercih ederim çünkü her şeyden haberin oluyor seninle konuşuyorlar doktora soru sorabiliyorsun

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar