Spiral taktiran varmııııgg?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Derdim var kategorisinde Mavi'nin annesi tarafından oluşturulan Spiral taktiran varmııııgg? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,254 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Derdim var
Konu Başlığı Spiral taktiran varmııııgg?
Konbuyu başlatan Mavi'nin annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ASİL 'İN Annesi

Mavi'nin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Selam kızlar spiral taktiranlar bana biraz bilgi verebilirmi agri oluyormu nasil takiliyor bide reglin 3. Gunu takiliyor diye duydum dogrumu

Alioth

Kayıtlı Üye
rank
Selam kızlar spiral taktiranlar bana biraz bilgi verebilirmi agri oluyormu nasil takiliyor bide reglin 3. Gunu takiliyor diye duydum dogrumu
Ben kürtaj sonrasında oluşan yapışıklık için 3 ay taktırmıştım. 3 ay boyunca her ama her gün ağrısını çektim ve her reglim aşırı kanamalı geçti. Ama bu durum hiç doğum yapmayanlarda oluyormuş. Doğurup taktıran bir çok arkadaşım memnun ve hiç ağrılarının olmadığını söylediler. Regl olup olmadığımı hatırlayamadım.

Helin in annesi

Kayıtlı Üye
rank
Spiral hamile kalma riski

Spiralle gebe kalma riski vardır. Bu risk spiral yerinde ise 1/1000'dir. Ancak spiral yerinden kaymışsa koruyuculuğu azalır ya da kalmaz. Bu nedenle spiral taktırma işleminde sonra 1. ve 3-6. ayda ultrason ile yerinde olup olmadığı kontrol edilir. Spiral kayınca hamile kalına biliniyormus arada ultrason çektirip yerindemi diye kontrol ettirmek gerekirmiş

Rüyaa

Kayıtlı Üye
rank
Canım ben taktırdım 5 yıllık gayet iyi agrısız âdet düzensiz ligi ve kanama hiç yaşamadım gayet güvenli diye düşünüyorum. Yeni Dogum yaptım 40 tan sonra tekrar takmayı düşünüyorum.

Kaya66

Kayıtlı Üye
rank
Ben hormonlu olani taktirdim 5 sene icin. Bir sene olcak taktirali. Ben her ay adet görüyorum. Takildi gün agrim vardi ama ondan sonra hic olmadi. Pazartesi doktora kontrole gidicem. Ben cok rahatim böyle

Ozlem kzlrmk.

Kayıtlı Üye
rank
Hic bi korunma yontemi yuzde yuz sonuc vermez ama spiral bu ihtimallerin en dusugune sahip ben doktoruma igne yada ilac istedim tam korumasi yok ama bunun koruma oraninin daha yuksek oldugunu soyledi ve onerdi taktirdim ve bi kac ay boyunca kontrol icin muane oldum ilk bi kac ay duzensizlik yasadim adetim de ama sonradan duzeldi ve korudu

Sybm

Guest
rank
Ben kürtaj sonrasında oluşan yapışıklık için 3 ay taktırmıştım. 3 ay boyunca her ama her gün ağrısını çektim ve her reglim aşırı kanamalı geçti. Ama bu durum hiç doğum yapmayanlarda oluyormuş. Doğurup taktıran bir çok arkadaşım memnun ve hiç ağrılarının olmadığını söylediler. Regl olup olmadığımı hatırlayamadım.
Sezeryan dogum yapanlara genelde takılmıyor

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar