spiral taktırma

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Ayşee tarafından oluşturulan spiral taktırma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,810 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı spiral taktırma
Konbuyu başlatan Ayşee
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ayşee

Ozlem kzlrmk.

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba, biyerde görüp okumuştum, biri spiral taktırmış yine hamile kalmış doktora gittiğin de spiralin kaydığını söylemişler, bende bu doğumdan sonra düşünüyordum taktırmayı ama ne kadar güvenli bilmiyorum 🥰
Cnm ben taktirdigimda bi kac ay kontrol le cagirdilar kaydimi yerlestimi diye bakmak icin ayriyetende yilda 1 kere kontrole gitmen gerekiyo aksatmassan koruyo ama sen Allaha guven hesabi yapip ial edersen hamile kalabiliyosun

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar doğum yaptım beşinci ayımdayım korunma yöntemi olarak spiral taktırmak istiyorum ama eltim 30 yaşını geçmiş olman gerekiyor diyor öyle birşey var mı ilk defa duydum eltimede çok güvenmem ama
Canım ben21 yaşımda taktırmıştım ama pek güvenli bir yöntem değil.

Aselcik

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar doğum yaptım beşinci ayımdayım korunma yöntemi olarak spiral taktırmak istiyorum ama eltim 30 yaşını geçmiş olman gerekiyor diyor öyle birşey var mı ilk defa duydum eltimede çok güvenmem ama

Canım ben21 yaşımda taktırmıştım ama pek güvenli bir yöntem değil.
Yok canım öyle bisey yalnız taktığında ağır kaldirmayacaksın kayarsa hamile kalırsın zaten 1 ay sonra kontrol yapılıyor kaydımı yerlestimi diye

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Yok canım öyle bisey yalnız taktığında ağır kaldirmayacaksın kayarsa hamile kalırsın zaten 1 ay sonra kontrol yapılıyor kaydımı yerlestimi diye
Canım kendimden biliyorum 2 numara spiral takıldıktan 5 ay sonra oldu kayma yapmış ama herkeste olmuyor ben hayvan baktığım için ağır kaldırıyordum ondan olmuştur

Aselcik

Kayıtlı Üye
rank
Ben özelde doğum yaptım bağlattim doktorum baglatmak istemezsen kola 1 tane çip gibi bisey takarız 0 seni spiral gibi %90 korur 3 yıl korur 3 yilda bir yeniliriz demişti isterseniz yaptırın

Aselcik

Kayıtlı Üye
rank
Canım ya o %10 luk ihtimal
Banada spiral yaramadı 3 yıl hamile kalma korkusuyla çıkarmadım doktor dediği halde son zaman karnım çok ağrıdı midem bulandı dayanamadım gittim doktora doktor acil hemen şimdi cikartdedi midem bulanıyor deyince o gün çıkarttım 1 hafta içinde hamile kaldim zaten eşim istiyordu 4.de eşimi ikna ettim sezeryan oldum bağlattim şimdilik sıkıntı yok inşallah olmaz valla zor bu korunma işleri ben ölümlerden döndüm normal dogumlarimda sezeryanda doğum sonrası acı hariç iyiydim allah yardımcınız olsun tercih sizin

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar