Ssvd olanlar var mı?

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde İmoşun Annesi tarafından oluşturulan Ssvd olanlar var mı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,850 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Ssvd olanlar var mı?
Konbuyu başlatan İmoşun Annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan İmoşun Annesi

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
İnşallah canım Amin 😂 her türlü insan evladına kavuşunca her şey aklından uçup gidiyor ama hamilelik psikolojisi işte acabalar dönüp duruyor akılda Rabbım isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin inşallah gerisi Bi şekilde geliyor 🙏🙂
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi
Haklısın canım oluyor insanın aklında bi dünya şey takılma hiç o konuya bebeğin doğunca gerisi bi şekilde geçip gidiyor dediğin gibi, amin inşallah ☺️

İmoşun Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Arkadaşım yaptı bende çok istedim ama kısmet olmadı 29+6 acil sezeryana alındım
Çok geçmiş olsun canım çok üzüldüm benimde iki doğumum acil sezaryen oldu bebeğiniz iyidir umarım 🙏

Haklısın canım oluyor insanın aklında bi dünya şey takılma hiç o konuya bebeğin doğunca gerisi bi şekilde geçip gidiyor dediğin gibi, amin inşallah ☺️
Aynen öyle canım ♥️🥰

Aynen öyle canım ♥️🥰
Çok duydum ama riskli de olabiliyor yani sezeryan dikişleri ile sorun olabiliyormuş ama kişiden kişiye değişir

Aynen öyle canım ♥️🥰
Çok duydum ama riskli de olabiliyor yani sezeryan dikişleri ile sorun olabiliyormuş ama kişiden kişiye değişir
Evet maalesef çok riskilymis kimse tavsiye etmiyor

Zeynepreyyan88

Kayıtlı Üye
rank
Çok geçmiş olsun canım çok üzüldüm benimde iki doğumum acil sezaryen oldu bebeğiniz iyidir umarım 🙏

Aynen öyle canım ♥️🥰

Aynen öyle canım ♥️🥰

Aynen öyle canım ♥️🥰

Evet maalesef çok riskilymis kimse tavsiye etmiyor
Çok şükür iyi canım. 37 gün kuvozde kaldı evde şimdi . Senin neden acil sezeryan oldu erken mi doğdu

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba hanımlar iki sezaryen sonrası normal doğum yapanlar oldumu aranızda yada çevrenizde?
Merhaba, 2 doğum arası 2 yıl olması gerekiyor. 2 sezaryen sonrası risk biraz daha artar tabi ama yapan bir sürü kadın var. İyi bir hastane iyi bir doktor ve ekiple bu mümkün. Siz araştırmanıza bulunduğunuz ildeki hastanelerde devam edin yapana doktor muhakkak vardır. Maddi olarak da epey külfetli ben de düşünüyorum şu an gittiğim özel hastanede 10 bin TL dediler. Destekleyen üniversite hastanesi veya devlet hastanesi varsa daha az ücret alınıyordur muhtemelen. Ben üniversite hastanesinde daha az ücretle yapıldığını duydum bu yüzden kendi memleketine gidip orada doğum yapmayı düşünüyorum. İnşallah sizinde gönlünüze göre olur.

İmoşun Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Çok şükür iyi canım. 37 gün kuvozde kaldı evde şimdi . Senin neden acil sezeryan oldu erken mi doğdu
Evet erken doğum canım ilk oğlum gelişim geriliği vardı 33. Haftada suyum bitti acil sezaryene alındım oğlum 98 gün yoğum bakımda kaldı 4 ameliyat geçirdi.. 2.oglum da gebeliğin ilk aylarından doğuma kadar kanamam ve suyum gitti 25 haftalıkken normal doğum başladı bebek eşinden ayrıldı diye sezeryana alındım diğer gün kan yuttuğu için boğuldu bebegim

Merhaba, 2 doğum arası 2 yıl olması gerekiyor. 2 sezaryen sonrası risk biraz daha artar tabi ama yapan bir sürü kadın var. İyi bir hastane iyi bir doktor ve ekiple bu mümkün. Siz araştırmanıza bulunduğunuz ildeki hastanelerde devam edin yapana doktor muhakkak vardır. Maddi olarak da epey külfetli ben de düşünüyorum şu an gittiğim özel hastanede 10 bin TL dediler. Destekleyen üniversite hastanesi veya devlet hastanesi varsa daha az ücret alınıyordur muhtemelen. Ben üniversite hastanesinde daha az ücretle yapıldığını duydum bu yüzden kendi memleketine gidip orada doğum yapmayı düşünüyorum. İnşallah sizinde gönlünüze göre olur

Merhaba, 2 doğum arası 2 yıl olması gerekiyor. 2 sezaryen sonrası risk biraz daha artar tabi ama yapan bir sürü kadın var. İyi bir hastane iyi bir doktor ve ekiple bu mümkün. Siz araştırmanıza bulunduğunuz ildeki hastanelerde devam edin yapana doktor muhakkak vardır. Maddi olarak da epey külfetli ben de düşünüyorum şu an gittiğim özel hastanede 10 bin TL dediler. Destekleyen üniversite hastanesi veya devlet hastanesi varsa daha az ücret alınıyordur muhtemelen. Ben üniversite hastanesinde daha az ücretle yapıldığını duydum bu yüzden kendi memleketine gidip orada doğum yapmayı düşünüyorum. İnşallah sizinde gönlünüze göre olur.
Anladim canım evet epey maliyetli oluyormuş şuana kadar yapan çok doktor buldum ama sorma cesaretinde bulunamadım Bi türlü şehir hastanesinde yapan iki doktor varmış onlarla görüşmek istiyorum ama ne tür Bi tepki alırım bilmiyorum ve çok korkuyorum

Zeynepreyyan88

Kayıtlı Üye
rank
Evet erken doğum canım ilk oğlum gelişim geriliği vardı 33. Haftada suyum bitti acil sezaryene alındım oğlum 98 gün yoğum bakımda kaldı 4 ameliyat geçirdi.. 2.oglum da gebeliğin ilk aylarından doğuma kadar kanamam ve suyum gitti 25 haftalıkken normal doğum başladı bebek eşinden ayrıldı diye sezeryana alındım diğer gün kan yuttuğu için boğuldu bebegim

Anladim canım evet epey maliyetli oluyormuş şuana kadar yapan çok doktor buldum ama sorma cesaretinde bulunamadım Bi türlü şehir hastanesinde yapan iki doktor varmış onlarla görüşmek istiyorum ama ne tür Bi tepki alırım bilmiyorum ve çok korkuyorum
Geçmiş olsun canım ya çok üzüldüm 😔 benim de iki doğumum erken oldu ikisinin de suyu geldi. İlki 34+5 doğdu ikincisi 29+6 doğdu

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank

Ankara'da misiniz? O zaman şanslısınız, orada yaptıranlar var ve destekliyorlar Ssvd'yi, şehir hastanesinin gebelik eğitimlerine de katılın. Refakatçi hakkınız da oluyor egitimlere o da katılırsa. Gebelik eğitimi çok önemliymiş bu gebeligimde onu farkettim, hastaneye gidince orada gebelik eğitimi ile alakalı bilgi alın ve muhakkak katılın.insallah Ssvd hayaliniz gercek olur. Devlette ücretli mi yoksa uvlcretsiz mi bilmiyorum ama ücretli de olsa fazla bir miktar olmaz ondan eminim.

İmoşun Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Geçmiş olsun canım ya çok üzüldüm 😔 benim de iki doğumum erken oldu ikisinin de suyu geldi. İlki 34+5 doğdu ikincisi 29+6 doğdu
Umarim çocuklarınız iyidir benim oglum hala çekiyor acısını tedavi görüyor

Ankara'da misiniz? O zaman şanslısınız, orada yaptıranlar var ve destekliyorlar Ssvd'yi, şehir hastanesinin gebelik eğitimlerine de katılın. Refakatçi hakkınız da oluyor egitimlere o da katılırsa. Gebelik eğitimi çok önemliymiş bu gebeligimde onu farkettim, hastaneye gidince orada gebelik eğitimi ile alakalı bilgi alın ve muhakkak katılın.insallah Ssvd hayaliniz gercek olur. Devlette ücretli mi yoksa uvlcretsiz mi bilmiyorum ama ücretli de olsa fazla bir miktar olmaz ondan eminim.
Hayır canım mersinde yaşıyorum etrafımdaki herkes karşı bu fikrime çok riskli olduğu için o yüzden ne yapacağımı şaşırdım gerçekten

Tüm sayfalar yüklendi.