Sünnet ile ilgili

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde SBA- tarafından oluşturulan Sünnet ile ilgili başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,168 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Sünnet ile ilgili
Konbuyu başlatan SBA-
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Htcomer

SBA-

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba bebeğim 4 buçuk aylık oldu ben sünnet ettirmek istiyorum kayınvalidem ettirme daha küçük diyor 3 yaşında ettirirsin diyor. Acaba en iyisi küçükken ettirmek mi büyüyünce mi ?

Tecrübeli Anne

Kayıtlı Üye
rank
Merhaba bebeğim 4 buçuk aylık oldu ben sünnet ettirmek istiyorum kayınvalidem ettirme daha küçük diyor 3 yaşında ettirirsin diyor. Acaba en iyisi küçükken ettirmek mi büyüyünce mi ?
Bende 3 aylik yaptırdım büyükler yaptırma dedi tabi ama iyiki yaptirmisim diyorum lokal anesteziyle halloldu çabuk da iyileşti büyüyünce hatırlamicak bile

Bence küçükken çünkü çocuk yatıyor çok hareketli değil ama büyüdüğünde eli ile fln oynamaya çalışır canını yakar benim fikrim küçükken yaptır cnm gerisi sana kalmış 🥰

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Kesinlikle küçükken ettir canim oğlum 5 yaşında bir ay önce sünnet ettirdim inan bana kesje bebekken yaptır saydimda dinlemeseydim esimi diyorum hala daha kolay geçiyor hem farkinda olmadigi için psikolojik olarak da etkilenmiyor zaten

Mervee

Kayıtlı Üye
rank
Tam zamanı hiç beklemeden sünnet ettir.. Kayınvalidene de söyle kendi doğurduğuna karışsın.. Sakın geç kalma büyüdükçe zorlaşıyor

N

Niley

Guest
3 yas sünnet için tehlikeli bir yaş diye biliyorum tam kendini keşfettiği bir dönemde oluyor psikolojik olarak en çok etkilenilen bir dönem iyice araştırın bence

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Neden sünnet ettirmeye çalışıyorsunuz ki. Bir korumayı kesip atıyorsunuz.

Biz gerçekten insanı en güzel biçimde yarattık, [Tin, 95/4.] ''Allah size şekil verdi ve şeklinizi en güzel yaptı, [3Teğâbün, 64/3.] O Allah yarattığı her şeyi güzel yapandır, [Sâd, 32/7.]
Canim sünnet ettiricek bu dini bir vasıf ayni zamanda sağlık açısından da önemli estetik yaptirip şekil degistirmicek etrafta botoks sergisi varken sünnet mi simdi kurandan alıntı aldi 🤷 yapmayin böyle seyler

Nesliesen

Kayıtlı Üye
rank
Neden sünnet ettirmeye çalışıyorsunuz ki. Bir korumayı kesip atıyorsunuz.

Biz gerçekten insanı en güzel biçimde yarattık, [Tin, 95/4.] ''Allah size şekil verdi ve şeklinizi en güzel yaptı, [3Teğâbün, 64/3.] O Allah yarattığı her şeyi güzel yapandır, [Sâd, 32/7.]
Yine bir erkek mi sızdı uyhulamaya 🙄

Mervegüll

Kayıtlı Üye
rank
Maalesef ne dinde yeri var ne de sağlık açısından olumlu bir yanı var. Evet dini açıdan topluma dikte edilmiş bir durum için durumun daha iyi anlaşılması adına Kuran alıntısı da yaptım. Yapmayın lütfen böyle şeyler sünnet ne zaman çıkmış hangi toplumlarda neden var İslamda ne zaman var olmuş biraz araştırın lütfen. Evlatlarınız için hem dini açıdan bir yeri olmayan hem de sağlık açısından olumsuz olan bu ritüeli biraz araştırın.

Sünnet Sağlık Açısından Gerekli Bir İşlem Midir?​

Ülkemizde ve dünyada genellikle dini ve geleneksel nedenlerle uygulanır. Ancak bazı tıbbi zorunluluk sebepleriyle ya da koruyucu amaçlarla da gerçekleştirilen sünnet işlemleri vardır. Sünnet, penisin hijyenini sağladığı için tıbben tavsiye edilir. Sık idrar yolu enfeksiyonu geçiren kişilerin ya da doğuştan ürolojik anormalliği bulunan erkeklerin de sünnet olması önerilir.

Erkeklerin sünnet olması (hıtân), İslam'ın şiarlarından biridir. Hz. Peygamber (s.a.s.) sünnet olmayı fıtrat gereği yapılan işler arasında zikretmiştir (Buhârî, Libâs, 63, 64; İstizân, 51; Müslim, Tahâre, 49; Ahmed b. Hanbel, Müsned, II, 178). İslam âlimlerinin çoğunluğu, sünnet olmanın vacip olduğunu söylerken Hanefiler bunun meşru bir mazeret olmadıkça terk edilmemesi gereken bir sünnet-i müekkede olduğunu vurgulamışlardır.

Dahada bisey demiyorum .

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar