Tuvalet eğitimi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Rukiye27 tarafından oluşturulan Tuvalet eğitimi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,291 kez görüntülenmiş, 47 yorum ve 5 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Tuvalet eğitimi
Konbuyu başlatan Rukiye27
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gamze Hümeyra

Meryem07

Kayıtlı Üye
rank
öncelikli siz sabırlı mısınız bu önemli. çünkü altına kaçıracak söylemeyi unutacak yada lazımlığa yapınca siz lazımlığa temizlerken birden fazla halılara koltuklara yapabilecek. gece 3 saatte bir alarm kurup uyandırma ız falan... daha bizim oğlan 5.gün sonunda lazımlığa yapmaya başladı. ürün gündüz her saat başı oturtur çiş yaparsa yapsın büyük mutluluk duyar belli eder öperdim. hele kaka yaparsa hangi renk olduğunu falan konuşur eğlenirdik

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Aaaa ne zor bir dönem ya inatlaşma varmı peki cnm
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

İnşallah cnm ya

İnşallah cnm ya
İnatlaşma yok çok şükür canım bebeğin kendini ifade edebiliyor mu

Rukiye27

Kayıtlı Üye
rank
İnatlaşma yok çok şükür canım bebeğin kendini ifade edebiliyor mu
Evet ediyor cnm ama tuvalete gidince yapmaktan vazgeçiyor tanı benimde sabrım gelmiyor yani kızıyorum 😣😣

benimde iki yaşina girecek oğlum bezini cikartiyo tolete goturuyorum yapmiyo iceri gelince yapiyo biraz daha buyumesini bekliyorum akli selim olunca inşallah daha iyi olur ve cabuk alişir
Hmm şuan bıraktınız mi eğitimi o zaman peki bende devam edeceğim ama inan bugün bir sürü kıyafet değiştim

Üç cocuk annesi

Kayıtlı Üye
rank
Bende
Tuvalet eğitimi ne başlamak istiyorum ama nasıl olacak bilmiyorum iki yaşına girecek oğlum denedim ama inatlasiyor yardımcı olur musunuz nasıl başaracağız biz 🤗🤗😍
Kizima ogretmek istiyorum ama cok inatci bende bi kosede bekliyorum yorumları

Kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş 😂😂 şaka bir yana da zor bir dönem öncelikle çocukta bazı kriterler var eğitime hazır olduğuna dair. Bunlar iki saatten fazla bezinin kuru kalması sen bezini degistirmeye yatirdiginda kendisi çıkarmaya çalışması ıslaklık kuru kavramını anlamış olması ve en önemlisi de çişini tutmayı bilmesi ve o bölgedeki kasların gelişmiş olması gerekir. Ben 18. aydan sonra lazımlık aldım anlattım ara ara oturttum eğitime başladığımda korkmadı severek oturdu. Çocukla iletişim kurmak çok önemli tuvaletini nereye yapacağını anlamalı ilk oturttum bezini çıkardım sadece zıbın ve şort giydirdim bu süreçte gece yatarken bez bağladım. Su içtikten yemek yedikten 10-15 dk sonra lazımlığa oturttum yapsa da yapmasa da ilk başlarda tedirgin oluyorlar vücudumdan birşey çıkıyor diye merak ediyorlar iletişimle bu korkuda geçiyor tuvaletin korkunç bir yer olmadığını anlaması lazım 1,5 hafta olacak şimdi kakasını söylüyor çişini arada kaçırıyor inşallah onunda öğrenecek kısa zamanda sabır gereken bir dönem.
Canim benimki agustosta iki yasina girecek konuşuyor ama cok az kendini tam ifade edemiyor kardesi tuvalete giderken bak abi cis yapiyor hadi sende yap diyorum yok dakikalarca tuvalette bekliyorum yapmiyor bilmiyirum nasil olcak

Kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş 😂😂 şaka bir yana da zor bir dönem öncelikle çocukta bazı kriterler var eğitime hazır olduğuna dair. Bunlar iki saatten fazla bezinin kuru kalması sen bezini degistirmeye yatirdiginda kendisi çıkarmaya çalışması ıslaklık kuru kavramını anlamış olması ve en önemlisi de çişini tutmayı bilmesi ve o bölgedeki kasların gelişmiş olması gerekir. Ben 18. aydan sonra lazımlık aldım anlattım ara ara oturttum eğitime başladığımda korkmadı severek oturdu. Çocukla iletişim kurmak çok önemli tuvaletini nereye yapacağını anlamalı ilk oturttum bezini çıkardım sadece zıbın ve şort giydirdim bu süreçte gece yatarken bez bağladım. Su içtikten yemek yedikten 10-15 dk sonra lazımlığa oturttum yapsa da yapmasa da ilk başlarda tedirgin oluyorlar vücudumdan birşey çıkıyor diye merak ediyorlar iletişimle bu korkuda geçiyor tuvaletin korkunç bir yer olmadığını anlaması lazım 1,5 hafta olacak şimdi kakasını söylüyor çişini arada kaçırıyor inşallah onunda öğrenecek kısa zamanda sabır gereken bir dönem.
Canim benimki agustosta iki yasina girecek konuşuyor ama cok az kendini tam ifade edemiyor kardesi tuvalete giderken bak abi cis yapiyor hadi sende yap diyorum yok dakikalarca tuvalette bekliyorum yapmiyor bilmiyirum nasil olcak

Rukiye27

Kayıtlı Üye
rank
Bende

Benimkisi tuvalete gidiyor tam çıkıyoruz yapıyor sinirim bozuluyor 🤣🤣anlasabilsek iyi olacakta işte

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Evet ediyor cnm ama tuvalete gidince yapmaktan vazgeçiyor tanı benimde sabrım gelmiyor yani kızıyorum 😣😣

Hmm şuan bıraktınız mi eğitimi o zaman peki bende devam edeceğim ama inan bugün bir sürü kıyafet değiştim
Kızma canım bende biraz kızdım gerileme oluyor sakin ol çişini üstüne yapınca tepki verme kendin üstünü çıkar bak kirlendi de günde kaç kere üstünü değiştiriyorum

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Bende

Canım 5 dk dan fazla oturtma ilk günler 3 dk filan kalsın zaten sıkılıp kalkacak yapmasa da kalksın 10-15 dk sonra tekrar oturt ve tuvalette oyun oynamasına izin ver konuş orası onun için eğlenceli hale gelsin. Bak ben çokta sabırlı bir insan değilim ama bu konuda kendimi tuyuyorum halıları kaldırdım ortalığa çişini kaçırıyor günde kaç defa üst değiştiriyorum yerleri siliyorum hatırlamıyorum. Sabır lazım zorlu bir süreç psikolojik olarak sen ve bebeğinin hazır olması lazım bı sürece

Aynen cnm ya alışmam lazım artık abartısız bugün baya çalıştırdım makinayı 😅 sabırsızlık bir anneyim ya 😥
En son yazdığım yorum senin içinde geçerli canım. Ben makinaya atmıyorum çok kirlenmemişse elimde yeşil sabunla citileyip balkona güneşe seriyorum. Birde bez kullanma artık gece uyuduğunda bağla eğitime başlayıp bez takarsan kafası karışıyor çocuğun benim ki o yüzden uzadı

Tüm sayfalar yüklendi.