Tuvalet eğitimi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Zeynep'in annesii tarafından oluşturulan Tuvalet eğitimi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 923 kez görüntülenmiş, 39 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Tuvalet eğitimi
Konbuyu başlatan Zeynep'in annesii
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zeynep23

Baharrr

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba kızım ağustosta 2 yaşına girecek tuvalet eğitimi için hazır biliyorum ama ben hazır değilim nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olur musunuz
Kızın hazırsa başla bence yavaştan bezini çıkart 10 dk da bir tuvalete götür gecede bezleme yine alarm kur hep tuvalete götür öyle böyle alışır canım başta zorlanıcan ama alışıcak

Asena.ase

👑TOPRAK👑KUMSAL LAREN👑
Mod
rank
Kızlar merhaba kızım ağustosta 2 yaşına girecek tuvalet eğitimi için hazır biliyorum ama ben hazır değilim nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olur musunuz
Merhaba kuzum bu arada form da tuvalet eğitimi veren arkadaşlarımız var mesela sana @Zeynep23 emine de kızına veriyor onun izlediği yolu izleyebilirsin

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Canım 12 gündür uğraşıyorum kakasını söylüyor ama çişini tutamıyor kasları hala gelişmediğini farkettim o yüzden bez ya da alıştırma kilodu kullanıyorum. Bu süreçte bebeğinin ve senin hazır olman önemli. Bazı kriterler var Bebeğin 2 saatten fazla kuru kalıyorsa bezini kendisi çıkarmaya çalışıyorsa seninle beraber tuvalete gelmek istiyor merak ediyorsa başlayabilirsin. İlk günler özellikle şu içip yemek yedikten 15-20 dk sonra lazımlığa oturttur. Tuvalette oyun oynayın konuşun iletişim çok önemli eğitime başladığında bez bağlama gece uyuduktan sonra bağlarsın. Altına kaçırmalar olacak ortalık batacak kızma tepkisiz kal ve sadece sende ben ve baban gibi tuvalete yapabilirsin diye söyle. Zor ve sabır isteyen bir dönem Allah kolaylık versin

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Kızının hazır olduğunu düşünüyor isen başla bence canım hiç bekleme
Misal tuvaleti geldiği zaman köşeye bireye sıkışıp yapıyor mu yani bu durumları takip et

Zeynep'in annesii

Kayıtlı Üye
rank
Kızın hazırsa başla bence yavaştan bezini çıkart 10 dk da bir tuvalete götür gecede bezleme yine alarm kur hep tuvalete götür öyle böyle alışır canım başta zorlanıcan ama alışıcak
Hazır tuvaletin ne işin kullanıldığını biliyor çiş yada kaka yapınca yaptım diyor ama ben cesaret edemiyorum
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Merhaba kuzum bu arada form da tuvalet eğitimi veren arkadaşlarımız var mesela sana @Zeynep23 emine de kızına veriyor onun izlediği yolu izleyebilirsin
Okurum canım teşekkür ederim 💕

Canım 12 gündür uğraşıyorum kakasını söylüyor ama çişini tutamıyor kasları hala gelişmediğini farkettim o yüzden bez ya da alıştırma kilodu kullanıyorum. Bu süreçte bebeğinin ve senin hazır olman önemli. Bazı kriterler var Bebeğin 2 saatten fazla kuru kalıyorsa bezini kendisi çıkarmaya çalışıyorsa seninle beraber tuvalete gelmek istiyor merak ediyorsa başlayabilirsin. İlk günler özellikle şu içip yemek yedikten 15-20 dk sonra lazımlığa oturttur. Tuvalette oyun oynayın konuşun iletişim çok önemli eğitime başladığında bez bağlama gece uyuduktan sonra bağlarsın. Altına kaçırmalar olacak ortalık batacak kızma tepkisiz kal ve sadece sende ben ve baban gibi tuvalete yapabilirsin diye söyle. Zor ve sabır isteyen bir dönem Allah kolaylık versin
Pek sabırlı birisi değilim havalar sıcak klima başında duruyoruz her yer halı koltuklar kızarım diye korkuyorum 😞

Kızının hazır olduğunu düşünüyor isen başla bence canım hiç bekleme
Misal tuvaleti geldiği zaman köşeye bireye sıkışıp yapıyor mu yani bu durumları takip et
Banyo yaparken ciş yapıyor anne çiş yaptım diyor kaka yapınca biliyor değiştir diyor

Bende başladım bir buçuk yaşında oğlum ama çok zorlanıyorum ne desem yapmıyor ne lazimliga ne tuvalette varmı benim gibi olan anneler🥴
Benim ki 2 yaşında ama bende cesaret yok sabırsız birisiyim kızarım diye korkuyorum

Tüm sayfalar yüklendi.