Tuvalet eğitimi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Zeynep'in annesii tarafından oluşturulan Tuvalet eğitimi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 924 kez görüntülenmiş, 39 yorum ve 6 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Tuvalet eğitimi
Konbuyu başlatan Zeynep'in annesii
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zeynep23

sedanurdikcal

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar merhaba kızım ağustosta 2 yaşına girecek tuvalet eğitimi için hazır biliyorum ama ben hazır değilim nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olur musunuz
Maalesef çok zorlu bı surec ama soylede bişey var çocuktan çocuğa degisiyo ben ilk oğlumu 3 ayda alistirmistim biraz zorlanmistik ama ikinci oğlumu 1 haftada alistirdim aslında ilk oğlumda kaynanamlarla oturuyodum sürekli herşeye karisiyolardi arka cikiyolardi çocukta yüz buluyordu yani bunda ayriydim ve hiç sıkinti çekmedim bence sen alisitirirken bence babası bile sana karismiycak şükür ki benim eşim alistirirken tarlada falan olduğu için alistirdigimdan bile haberi yoktu soyleseydim zaten küçük diye kızardı bu arada 1.5 yaşında alistirdim ikinci oğlumu kısacası kafan rahat olacak aslında ara eğitim gibi bişey yapacaktım ama ertesi sabah kalkıp çiş diyince anladım çabuk alisacagini öyle yani biraz uzun oldu kusura bakma 😊

Zeynep'in annesii

Kayıtlı Üye
rank
Rica ederim canım 🥰 bu süreçte ki tecrübelerini burdan yazarsan bana ve diğer arkadaşlara da yardımcı olur 🙏🥰❤️
Canım bi başlayabilsem😂
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bence çocuk hazırken sende hemen alıştırdın bez derdinden kurtulursun hem sıcak bez artık rahatsız eder
Evet ama bağırır kızarım diye çok korkuyorum

Benim kizim 9 aylik büyük tuvaletini lazımlığa yaptiriyorum çişini de günde uyumadan önce uyykudan kalktıktan sonra oturturyorum yavaş yavaş aliştir
Maşallah

Maalesef çok zorlu bı surec ama soylede bişey var çocuktan çocuğa degisiyo ben ilk oğlumu 3 ayda alistirmistim biraz zorlanmistik ama ikinci oğlumu 1 haftada alistirdim aslında ilk oğlumda kaynanamlarla oturuyodum sürekli herşeye karisiyolardi arka cikiyolardi çocukta yüz buluyordu yani bunda ayriydim ve hiç sıkinti çekmedim bence sen alisitirirken bence babası bile sana karismiycak şükür ki benim eşim alistirirken tarlada falan olduğu için alistirdigimdan bile haberi yoktu soyleseydim zaten küçük diye kızardı bu arada 1.5 yaşında alistirdim ikinci oğlumu kısacası kafan rahat olacak aslında ara eğitim gibi bişey yapacaktım ama ertesi sabah kalkıp çiş diyince anladım çabuk alisacagini öyle yani biraz uzun oldu kusura bakma 😊
Dede babaanne alt katta oturuyor canım ister istemez karışıyor illa bize indir diyorlar ee bezsiz nasıl güvenip indireceğim birazda onu düşünüyorum

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Canım bi başlayabilsem😂

Maşallah

Dede babaanne alt katta oturuyor canım ister istemez karışıyor illa bize indir diyorlar ee bezsiz nasıl güvenip indireceğim birazda onu düşünüyorum
Kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman başla bu süreç senin içinde bebeğin için de yıpratıcı olmasın

Kevser55

Kayıtlı Üye
rank
Şöyle yap canım annecim ben sana bu konuda kızabilirim senin iyiliğini istiyorum artık bezin seni rahatsız ediyor diye yetişkine konuşur gibi konuş canım eminim anlar
Yok bizimkine dil döküyorum o yine bildiğini yapıyor canım ne yaptıysam yok yani bir dakika oturuyo lazimliga annem bak biz etrafa yapmıyoruz tuvalette yapıyoruz seninde tuvaletin bu seninde buna yapman lazım diyorum yok diyor 😌

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Yok bizimkine dil döküyorum o yine bildiğini yapıyor canım ne yaptıysam yok yani bir dakika oturuyo lazimliga annem bak biz etrafa yapmıyoruz tuvalette yapıyoruz seninde tuvaletin bu seninde buna yapman lazım diyorum yok diyor 😌
Bir süre sonra inatlaşıyorlar iki yaş sendromu da varsa eğitim zorlaşıyor. Aslında bu süreci bebek yönetiyor biz yol gösterici oluyoruz o istediği zaman kasları geliştiği zaman öğrenecek

Baharrr

Kayıtlı Üye
rank
Canım bi başlayabilsem😂

Maşallah

İnsanın bir yerde siniri bozuluyor vallahi bende korkuyordum kızarım diye ama kendimi tutmaya çalışıyordum bi yerden sonra alışıyor artık

Nisa.

Kayıtlı Üye
rank
Kizlarya tuvalete goturuyom anne çiş geldi duyuyor goturuyom yapmadan hemen geri çıkıyoruz bide çiş yaptım diyiyor ya kaç gündür uğraşıyorum artık pes edecem gerçi din hiç sağa sola cisini yapmadi

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Bezini cikarttim üzerine çiş yaptı bilerek hemen değiştirmedim ıslaklıktan rahatsız olsun diye ama ıslaklığın hiç farkında değil tuvalet eğitimi için erken mi acaba
Bende denedim öyle rahatsız olmadı 12 gün uğraştım farkettim ki kasları gelişmemiş kakasını 3 günde öğrendi çünkü o yüzden tekrar beze döndüm şimdi kakasını söylüyor yani ne ben ne de kızım bu süreçte yıpranmayalım diye bıraktım canım üstüne gittikçe bebekte travma oluyor

Alyaa🌷🌷

Kayıtlı Üye
rank
Bende başladım bir buçuk yaşında oğlum ama çok zorlanıyorum ne desem yapmıyor ne lazimliga ne tuvalette varmı benim gibi olan anneler🥴
Ben canım kaç zamandır uğraşıyorum soylemiyo bi türlü çok zorlanıyorum ya 🙄 daha hazır deil kendini tam olarak ifade edemiyo biraz daha mı beklesem iki yaşını doldurali iki ay oldu

Bende denedim öyle rahatsız olmadı 12 gün uğraştım farkettim ki kasları gelişmemiş kakasını 3 günde öğrendi çünkü o yüzden tekrar beze döndüm şimdi kakasını söylüyor yani ne ben ne de kızım bu süreçte yıpranmayalım diye bıraktım canım üstüne gittikçe bebekte travma oluyor
Ama ara versen yine başa mi doneceksin öyle daha zor olmazmi🤔

Tüm sayfalar yüklendi.