Yeni doğan aşı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bebegim ile ilgili Sorum Var kategorisinde Buğlemin Annesi tarafından oluşturulan Yeni doğan aşı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 619 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bebegim ile ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Yeni doğan aşı
Konbuyu başlatan Buğlemin Annesi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan iki kız annesi💕🌺

Buğlemin Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Selam kızlar hastanede bebek doğduktan sonra k vitamin iğnesi ve hepatit b aşısı yaptılar kızıma sizin bebeklerede yapıldı mı doğumdan hemen sonra bugün internette okudum hiç sağlıklı değilmiş o aşılar bana hiç danışılmadi o aşılar yapılırken bilseydim hiç yaptirmazdim çok üzüldüm şuanda. bebekleri yoğun bakımlık yapıyormuş nekadar doğru haber bilmiyorum Allah'tan birşey olmadı ama olabilirmişte yaptıran yada bu aşılari duyan oldumu aranızda. Şimdi birtek işitme testi kaldı haftaya ona goturucem birde kalça testi kaldı ikisini yaptiricam özelde birde ayın 27 sinde sağlık ocağında bebeklik aşısı yapılacak. Tecrubesizlik çok kötü imiş hele hele bir bebek söz konusu ise şuan okadar üzgünüm ben doğumdan çıkmadan yapmişlar o aşıları 🥺 ve sadece özeller yapıyormuş bunu devlet yapmıyormuş ozellerde para tuzağı bebekleri yoğun bakımlık yapmak için yapılıyor bu iğneler diye yazılmış haberde

Gamze Hümeyra

❤️HÜMEYRAM❤️ADEMİM❤️
Yönetici
Mod
rank
Selam kızlar hastanede bebek doğduktan sonra k vitamin iğnesi ve hepatit b aşısı yaptılar kızıma sizin bebeklerede yapıldı mı doğumdan hemen sonra bugün internette okudum hiç sağlıklı değilmiş o aşılar bana hiç danışılmadi o aşılar yapılırken bilseydim hiç yaptirmazdim çok üzüldüm şuanda. bebekleri yoğun bakımlık yapıyormuş nekadar doğru haber bilmiyorum Allah'tan birşey olmadı ama olabilirmişte yaptıran yada bu aşılari duyan oldumu aranızda. Şimdi birtek işitme testi kaldı haftaya ona goturucem birde kalça testi kaldı ikisini yaptiricam özelde birde ayın 27 sinde sağlık ocağında bebeklik aşısı yapılacak. Tecrubesizlik çok kötü imiş hele hele bir bebek söz konusu ise şuan okadar üzgünüm ben doğumdan çıkmadan yapmişlar o aşıları 🥺 ve sadece özeller yapıyormuş bunu devlet yapmıyormuş ozellerde para tuzağı bebekleri yoğun bakımlık yapmak için yapılıyor bu iğneler diye yazılmış haberde
Doğumdan sonra bize de aynı aşılar filan yapıldı canım

Mervercan

👑Yuşa Han👑
Yönetici
Mod
rank
Doğumdan sonra bütün bebeklere yapılır bu aşılar. Sen internete bakma şimdi aşı karşıtları ne dediklerini bilmiyor saçma sapan şeyler atıyorlar ortaya. Oğlumun 2 yaşına girmesine 2-2 buçuk ay var tüm aşılarını yaptırdım hiçbir sıkıntı yok

Buğlemin Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Aaa tamwm ozaman canım🙂
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Doğumdan sonra bütün bebeklere yapılır bu aşılar. Sen internete bakma şimdi aşı karşıtları ne dediklerini bilmiyor saçma sapan şeyler atıyorlar ortaya. Oğlumun 2 yaşına girmesine 2-2 buçuk ay var tüm aşılarını yaptırdım hiçbir sıkıntı yok
Teşekkür ederim canım cevapladigin için icim rahatladı en azından🥰

AYŞENUR🦋

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
O aşıyı yaptırmayın diyen şahsi fenomen ve internett yazıları doğumda o aşılar yapılmadığında neler olacağını da yazıyor mu . Ayra nın doğumda yapıldığı halde doktorlar vizite yazmamış diğer doktor bizi ta doğum doktoruna gönderdi. Nota düşmemişler eğer yapmadılarsa çocuğun kanını durduramaz kimse diye çok şükür ki yapılmış yada o hepatit aşısı . Göz damlası . Doğumda doğar doğmaz hepatit, kvitamini, göz damlası her çocuğa yapılır.. bak ben kayraya 1 hafta önce 2 yaşına girdi diye yine aşı yaptırdım 2 yıldır her aşısını düzenli bir şekilde yaptırıyorum bir sorunu yok annemiz bizede aşıların hepsini yaptırmış . Bizde bir sorun var mı yok . Şuan yaptırmayan anne adaylarına sesleniyorum 18 dem sonra o birey bir işe girmek istediğin de aşılarının hepsini sorguluyorlar. Eğer yok ise devlet öyle bir zorunlu yaptırıyor ki… kalmış ki fenomenler intenette yaptırmayın ettirmeyşn diyor ama ilk kendileri koşuyorlar aşıya ..

Buğlemin Annesi

Kayıtlı Üye
rank
O aşıyı yaptırmayın diyen şahsi fenomen ve internett yazıları doğumda o aşılar yapılmadığında neler olacağını da yazıyor mu . Ayra nın doğumda yapıldığı halde doktorlar vizite yazmamış diğer doktor bizi ta doğum doktoruna gönderdi. Nota düşmemişler eğer yapmadılarsa çocuğun kanını durduramaz kimse diye çok şükür ki yapılmış yada o hepatit aşısı . Göz damlası . Doğumda doğar doğmaz hepatit, kvitamini, göz damlası her çocuğa yapılır.. bak ben kayraya 1 hafta önce 2 yaşına girdi diye yine aşı yaptırdım 2 yıldır her aşısını düzenli bir şekilde yaptırıyorum bir sorunu yok annemiz bizede aşıların hepsini yaptırmış . Bizde bir sorun var mı yok . Şuan yaptırmayan anne adaylarına sesleniyorum 18 dem sonra o birey bir işe girmek istediğin de aşılarının hepsini sorguluyorlar. Eğer yok ise devlet öyle bir zorunlu yaptırıyor ki… kalmış ki fenomenler intenette yaptırmayın ettirmeyşn diyor ama ilk kendileri koşuyorlar aşıya ..
Yok canım fenomen yada İnternet yazısı değil haberlerde yazıyor hatta çektim burada dosya yükleyemiyorum yüklesem onuda ekliycektim buraya neyse herkes yaptırıyorsa sorun değil o halde ben endişelendim onu duyunca özellikle özel hastaneler için duyurulmuş bilmiyorum neden böyle bir haber çıktı ama muhtemelen karalama içindir

AYŞENUR🦋

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
Ayın Annesi
rank
Yok canım fenomen yada İnternet yazısı değil haberlerde yazıyor hatta çektim burada dosya yükleyemiyorum yüklesem onuda ekliycektim buraya neyse herkes yaptırıyorsa sorun değil o halde ben endişelendim onu duyunca özellikle özel hastaneler için duyurulmuş bilmiyorum neden böyle bir haber çıktı ama muhtemelen karalama içindir
Olabilir ama bu konuda çok makale var bir çocuğu da yaptırın diye cidden yaptırmayın diyen insanlar neyin kafasında anlamıyorum ben sağlığını düşünüyorum diyorlar ama ilk zararı kendileri veriyorlar

iki kız annesi💕🌺

Kayıtlı Üye
rank
Canm heralde senin ilk çocuk tedirginliğinden öyle hissettim genelde yapılıyo bu aşılar bence sorun yok yapılması da gerekiyo

廾 azalᏝ

Kayıtlı Üye
rank
Ay ben de duydum onları, aynı kişiden bahsediyorsak eğer hatta bi de kardeşi var ikisinin de ağzında fosur fosur sigara, sürekli dışarıda reklam diye beleş yemekler, çocuklarının ellerinde sürekli telefon, her bebeğe ayrı bakıcı.Sözde çok doğal, çok bilgili ama ne imlâ kuralı bilir ne doğru yazmayı 🤦🏻‍♀️ Ama paylaşımlarına baksan en ana onlar , en doğal onlar 😬 @Buğlemim Antifenomen diye bir sayfa var instagramda mutlaka takip et bacım gerçek yüzlerini gör bunlar iki yüzlü insanlar.Ben kendilerinin sadece takip edilip, link vermek, kendi bi işe yaramayan merdiven altı yağ-macun saçma sapan ürünlerini satabilmek için böyle şeyleri yaydığını düşünüyorum hatta büyük ihtimalle kendi çocuklarına aşı bile yaptırmış olabilirler ama kimyasala karşıyım doğalım diye gezip duruyorlar.Tamam ilaç şirketlerinin oyunlarının olduğuna ben de inanıyorum ama bizim zamanımızda sen de bilirsin okula hemşire gelir aşı yapar giderdi hiç bi bulaşıcı hastalık bize zarar veremedi çok şükür

Tüm sayfalar yüklendi.