Yeni doğan burun tıkanıklığı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Haticegulasik01 tarafından oluşturulan Yeni doğan burun tıkanıklığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 860 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Yeni doğan burun tıkanıklığı
Konbuyu başlatan Haticegulasik01
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zeynoo

Elmas🌼timur

Kayıtlı Üye
rank
11 günlük bebeğim hiriltisi var doktora götürdük burundan dedi pek üstüne gitmedi görünürde burnunda birşey yok. Ama ileri kısmında demek ki birşey var ki nefes almakta zorluk çekiyor bana biri akıl versin napmaliyim
Bebeğin daha çok küçük lütfen sürekli fizyolojik su uygulama. Ona bol buharlı duş ve varsa odanıza Rutin olarak buhar makinası kullanın bebek burnu genzi tıkalı olmasada kullanin. Geçmiş olsun umarım çok etkilenmeden atlatir bebeğin🤲

Mariya🌼

💞Ömer Ali💞
rank
11 günlük bebeğim hiriltisi var doktora götürdük burundan dedi pek üstüne gitmedi görünürde burnunda birşey yok. Ama ileri kısmında demek ki birşey var ki nefes almakta zorluk çekiyor bana biri akıl versin napmaliyim
Bende aynısını yaşadım canım hırıltısı geniz akıntısı dan . Bizde hala aynı sorunlar var biz odayı nemlendiriyoruz buhar makinesi yoksa ıslak havlu odaya bırakabilirsin kuzum 😉. Ama bu sadece rahat nefes alması için kesinlikle hırıltı o şekilde geçmiyor biz bir sürü deniz suyu (serum fizyolojik) kullandık çare etmedi en son özele götürdük bize bir tane verdi günde altı defa ikişer damla ile burnuna damlattım ve yine gün de İki defa düzenli olarak aspiratör ile temizledim hırıltısı geçti geniz akıntısı da kesildi. Ama en ufak soğukta bizim Paşa'nın tekrar aynı rahatsızlığı oluyor. Sende aynı şekilde devam et geçer inşallah 🙏. Ha bide hergün banyo yaptır nemlenir burnu kendiliğinden akar geçmiş olsun canım

Haticegulasik01

Kayıtlı Üye
rank
Şimdi kuzum önce evi güzelce temizle toz al sonra havalandir buhar makinen varsa biraz odaya buhar ver yoksa sıcak su kaynat bir köşeye koy ortam nem seviyesini kontrol et serum fizyolojik damlat burun aspiratoruyle çek ama çok zorlama çünkü kilcal damarlar zarar verebilirsin bazılari serumu siringayla burun deliğine sıkıp diğerinden akitiyorlar ama ben onu hiç denemedim beceremem diye
Serum almam gerek
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Şimdi kuzum önce evi güzelce temizle toz al sonra havalandir buhar makinen varsa biraz odaya buhar ver yoksa sıcak su kaynat bir köşeye koy ortam nem seviyesini kontrol et serum fizyolojik damlat burun aspiratoruyle çek ama çok zorlama çünkü kilcal damarlar zarar verebilirsin bazılari serumu siringayla burun deliğine sıkıp diğerinden akitiyorlar ama ben onu hiç denemedim beceremem diye
Bende aynısını yaşadım canım hırıltısı geniz akıntısı dan . Bizde hala aynı sorunlar var biz odayı nemlendiriyoruz buhar makinesi yoksa ıslak havlu odaya bırakabilirsin kuzum 😉. Ama bu sadece rahat nefes alması için kesinlikle hırıltı o şekilde geçmiyor biz bir sürü deniz suyu (serum fizyolojik) kullandık çare etmedi en son özele götürdük bize bir tane verdi günde altı defa ikişer damla ile burnuna damlattım ve yine gün de İki defa düzenli olarak aspiratör ile temizledim hırıltısı geçti geniz akıntısı da kesildi. Ama en ufak soğukta bizim Paşa'nın tekrar aynı rahatsızlığı oluyor. Sende aynı şekilde devam et geçer inşallah 🙏. Ha bide hergün banyo yaptır nemlenir burnu kendiliğinden akar geçmiş olsun canım
Dün akşam yaptırdım banyo ben hep özele götürdüm

Haticegulasik01

Kayıtlı Üye
rank
Dün akşam yaptırdım banyo ben hep özele götürdüm
Bebeğin daha çok küçük lütfen sürekli fizyolojik su uygulama. Ona bol buharlı duş ve varsa odanıza Rutin olarak buhar makinası kullanın bebek burnu genzi tıkalı olmasada kullanin. Geçmiş olsun umarım çok etkilenmeden atlatir bebeğin🤲
Dokunmaya bile kıyamıyorm kızım hem küçük hemde zayıf

Anladım canım serum ve aspiratör kullan geçer
İnşallah

İnşallah
Birde her serum fizyolojik işe yaramıyor bazilari çöp eczacıya şöyle kuzum ona göre iyi bişey versin
Bende öyle düşünüyorum

İnşallah
Birde her serum fizyolojik işe yaramıyor bazilari çöp eczacıya şöyle kuzum ona göre iyi bişey versin
Bende öyle düşünüyorum
Canım sen bilirsin ama o tıkanıklık gecmesse rahatlamaz başka yöntem varsa dene deniz suyuyla yumusat çektir bide denemediysen allah şifa versin inşallah
Eczaneye gidip sormak istiyorum

İnşallah
Bende öyle düşünüyorum
Canım sen bilirsin ama o tıkanıklık gecmesse rahatlamaz başka yöntem varsa dene deniz suyuyla yumusat çektir bide denemediysen allah şifa versin inşallah
Eczaneye gidip sormak istiyorum
Bende beceremem diye denemedim birde 3-4 aydan sonra burun spreyi kullanıyorlarmis 28 de aşıya gidicez doktora sorcam
Bizimki daha 11 günlük

Berrazümra

Kayıtlı Üye
rank
Aynı durum bizdede var canım benim bebeğim 70 günlük burun açık gibi gözükür ama genzi kesin tıkalıdır hırıltı varsa . Muhakkak başka başka doktora götür kol nabızdan akciğer hava gidişine bakıyorlar (ben özelde gördüm ) devlette yapıyorlarmı bilmiyorum . Bende bebeğim bişeyi yok diyordum meğerse ufaktan balgam inmiş genzine . Eczanede satılan tek kullanımlık burun serumlarından alıp 40 TL ye vereceğine ben kocaman bi serum aldı kola takılan bide enjektör bide aspiratör 10 numara işimi görüyor valla . Doktor dedi kesinlikle dikkat et burnunu sürekli temizle değilse ciğeri dolar bronşit olur dedi He bu arada antibiyotik ve öksürük şurubu başladı bize . Ama siz daha 1 aylık bile değilsiniz o yüzden bilmeden bişey verme doktora danış çok geçmiş olsun 🥰 dualarım sizinle

EsKa

Kayıtlı Üye
rank
benimki de 2 aylık oldu onda da var hırıltı. bazen memeyi emerken bazen de uyurken oluyor hırıltısı. serum fizyolojik + aspiratör ile temizliyoruz. bazen bir pislik çıkıyor burnundan şaşırıyoruz. doktora sorduk yapabilirsiniz dedi, sadece çok şiddetli çekmemek lazım diye düşünüyorum burunlarının içi de hassastır damarlarına zarar gelmesin

Zeynoo

Kayıtlı Üye
rank
benimki de 2 aylık oldu onda da var hırıltı. bazen memeyi emerken bazen de uyurken oluyor hırıltısı. serum fizyolojik + aspiratör ile temizliyoruz. bazen bir pislik çıkıyor burnundan şaşırıyoruz. doktora sorduk yapabilirsiniz dedi, sadece çok şiddetli çekmemek lazım diye düşünüyorum burunlarının içi de hassastır damarlarına zarar gelmesin
Kılcan damarlar catlaya bilir

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar