Yenidoğan bebeği eve gectiğinizde ne zaman yıkadınız

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Darkangel tarafından oluşturulan Yenidoğan bebeği eve gectiğinizde ne zaman yıkadınız başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,819 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Yenidoğan bebeği eve gectiğinizde ne zaman yıkadınız
Konbuyu başlatan Darkangel
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve_berkk

Darkangel

Kayıtlı Üye
rank
Canım 2 doğumu da kışın yaptım ben biri şubat biri kasımda doğdu iki üç gün sonra yıkadım seninki yaz bebeği gelir gelmez de yıkayabilirsin ama benim bildiğim bebek dış dünyaya alışana kadar üzerindeki o ince tabaka kalmalı diye biliyorum
Ben yine doktora sorarım canım zaten normal dogumda 1 gün hastanedesin ertesi gün cıkana kadar ögleden sonrayı gecer doktora sorarım yıka derse yıkarım eve gecince olmadı ertesi gün yıkarım kaynanam arıyor uzakta ya bebeği eve getirir getirmez yıka bak öyle bırakma kokar doktorlara bakma sen rahat edemez diyor şimdiden 😊
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

B
Benim ablamin da 4 tane çocuğu var biz göbeği düşmeden dikkat ederek ama göbeğe su degdirmedn yıkıyorduk
Bende öyle yaparım artık canım havalarda cok sıcak çünkü

Melek80

Kayıtlı Üye
rank
Üç yıkanmama sebebi üzerindeki verniks tabakasını vücudu emmesi lazım ki çocuğun bağıiıklığı kuvvetli olsun ama şuan yaz zaten ikünci günü yıkayın ama şampuan kullanmayın

Fadimana

Kayıtlı Üye
rank
Selam annişler dogum yaptıktan sonra doktorlar genelde bebegi 3 gün yıkamayın dısındaki tabakayla kalsın diyorlar büyüklerimiz olur mu öyle sacmalık cocuk öyle pis kalır mı kokar vucudu rahat etmez flan bu doktorlar sacmalıyır cok biliyor diye veryansın ediyorlar sizler neler yapıyorsunuz 😊
Gelir gelmez yıkadı teyzem göbek kısmını da iyi kuruladım üç gün ara ile tekrar yıkadım kuru oldumu sıkıntı yok yıkayınca iyi kurula yeter

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Ben yine doktora sorarım canım zaten normal dogumda 1 gün hastanedesin ertesi gün cıkana kadar ögleden sonrayı gecer doktora sorarım yıka derse yıkarım eve gecince olmadı ertesi gün yıkarım kaynanam arıyor uzakta ya bebeği eve getirir getirmez yıka bak öyle bırakma kokar doktorlara bakma sen rahat edemez diyor şimdiden 😊

B

Bende öyle yaparım artık canım havalarda cok sıcak çünkü
Ay Allahım 😂😂 sen dediğin gibi dra sor canım ne derse ona göre bakarsın. Dr yıkama hemen derse de kaynanan uzakmış zaten ya yıkadım de geç 😂

Canan_

Kayıtlı Üye
rank
Selam annişler dogum yaptıktan sonra doktorlar genelde bebegi 3 gün yıkamayın dısındaki tabakayla kalsın diyorlar büyüklerimiz olur mu öyle sacmalık cocuk öyle pis kalır mı kokar vucudu rahat etmez flan bu doktorlar sacmalıyır cok biliyor diye veryansın ediyorlar sizler neler yapıyorsunuz

Selam annişler dogum yaptıktan sonra doktorlar genelde bebegi 3 gün yıkamayın dısındaki tabakayla kalsın diyorlar büyüklerimiz olur mu öyle sacmalık cocuk öyle pis kalır mı kokar vucudu rahat etmez flan bu doktorlar sacmalıyır cok biliyor diye veryansın ediyorlar sizler neler yapıyorsunuz 😊
Çocuk doktoru göbek bağı düşene kadar yıkamamamı söyledi hatta 7. Gün bağı DÜŞTÜ ortadaki delik kapansın diye bir gün daha bekledim.

Darkangel

Kayıtlı Üye
rank

Çocuk doktoru göbek bağı düşene kadar yıkamamamı söyledi hatta 7. Gün bağı DÜŞTÜ ortadaki delik kapansın diye bir gün daha bekledim.
Bende kararsız kaldım doguma az kaldı yıkasam mı yıkamasam mı diye doktora sorarım artık bakim ne dicek 😊

Nur Toygar Tıraz

Kayıtlı Üye
rank
Benimde bu durum Hep aklıma geliyor ne yapacağımı bilmiyorum göbek bağından dolayı çok tedirginim birde okumuştum biryerde üzerindeki tabakayla ne kadar kalırsa o kadar iyi diyorlar. Çok eskiler 40 i çıkana kadar bile yikamazlarmis 🙄 göbeği dustukten sonra yikayacagim sanırım 😬

Eslem

Kayıtlı Üye
rank
Canım valla ben ikinci gün yikadim şükür birseyde olmadi canım yinede sen bilirsin canım rabbim en hayırlısını nasip etsin inşallah

R

rabiahilal

Guest
Kızım doğduğun eve gelir gelmez yikamistim 5 yaşında şükür bağışıklık problemimiz de yok. Hastanede huysuz olan çocuk yıkanınca sakinleşti. Bebeği yıkar yıkamaz güzelcene kurula Rabbimin izniyle bişey olmaz.Simdi tekrar hamileyim nasip olurda kucağıma alırsam yine eve gelir gelmez yıkarım.

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar