Yenidoğan bebeğim kakasını yapamiyor

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Özlemtrhn tarafından oluşturulan Yenidoğan bebeğim kakasını yapamiyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,559 kez görüntülenmiş, 26 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı Yenidoğan bebeğim kakasını yapamiyor
Konbuyu başlatan Özlemtrhn
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan iyiki varsiniz cocuklarim

Özlemtrhn

Kayıtlı Üye
rank
Canım bence fıtıl kullanma bı sure sonra alışıyor onsuz yapmıyor bizde çok gaz ve kabızlık yaşadık lavman kullandım alışkanlık yaptı onu sıkmadan yapmıyordu sonra sıkmayın biraktim 1 aylıkken bide mama değiştirdim 3.5 aylık oldu şuan kendisi yapıyor eğer ek olarak mama kullanıyorsan markasını değiştirmeyi dene canım
Yok sadece anne sütü veriyorum.yapamiyor çok ağlayıp zorlanıyor dayanamıyorum veriyorum sonra fitili

Yok sadece anne sütü veriyorum.yapamiyor çok ağlayıp zorlanıyor dayanamıyorum veriyorum sonra fitili
Anladım kuzum acaba sindiriminde mi bı sıkıntı var ki benimki mamadan oluyormuş sma kullaniyordum aptamile döndüm geçmişti inşallah geçer canım zeytin yağı ile karnına ayaklarının altına masaj yap canım bide bisiklet sürme hareketi yap bağırsakları calistiriyormus inşallah geçer 🙏😔

A

Ata parsin annesi

Guest
Benim de bebeğim çok zorlanıyor doktorumuz sab simplex damla ve aguline surup verdi onu içince rahatliyor evladim

Ciçiş örgüler

Kayıtlı Üye
rank
Canım wallahi beni dinlersen asla fitil kullanma.. benim oqlum 10 qüne yakın yapamıyordu ama qazını çıkarıyordu kusuyordu sadece altını kirletmiyordu.. tanıdık hemşire wardı dedi beni dinliyorsanız fitil ilaç kullanmayın .. orjinal zeytinyaqı poposuna sıkın bide mamasına herqün biraz damlatın çok şükür o şekilde hallettik çok zorlandık ama hiç fitil ilaç kullanmadım.. zaten burayada yazmıştım saolsun arkadaşlar ilaç haricinde çok qüzel önerilerde bulundular.. dene derim
Ay bende aynısını yaptım cocuklara ve hatta zeytinyağı ile kulak çöpüyle uyardım fitil falanda hşç vermedim. Oğlum 6 ayda dzüeldi sadece ama kızlar 2.ayın içinde düzeldiler kendileri yapmaya basladılar bende o zaman kurcalamayı bıraktım valla 🤣🤣

Kevser55

Kayıtlı Üye
rank
Slm kizlar kizim 1 aylık oldu doğduğu günden beri çok aşırı gaz sorunu var birde kakasını hiç yapamıyor 3 günde bir fitil vermek zorunda kalıyorum fitil içinde zararlı diyorlar gazı içinde relaxtaz ve zinco kullandım ama kızım hiç rahatlamuyor önerisi olan var mi.hastanege götürüyorum kakası için lavman yapıp gonderiyorlar.
Lavman verme biogaia kullandık biz gaz ilacı ve fitil 1 aylık bebek için iyi değil canım
Çok bisiklet hareketi yapıyoruz ama ise yaramiyir kizim kilo da almıyor anlamadim sorun bende mi 😕

Teşekkür canım inşallah gecer.fitil yapmıyorum artık hastaneye götürmeye korkar hale geldim kızım ellerinde çıldırıyor
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Mamasina kimisi kullanma diyor 1 aylık olduğu için kafam allak bullak 😒 kıza gaza olmasın die yemek yemiyorum artik sürekli aynı şeyleri yemekten kusacagim artık ama yine de karnında çalışma var gibi hep gaz sesleri kakasını yapamama durumu.allah herkesin cocuguna şifa versin benim kızıma da inşallah
Canım 1 çay kaşığı badem yağı mama veriyosan mamasına vermiyosan ağız yoluyla içir tavsiye ederim yağ hakiki ise bağırsakları yumuşatır iyi gelir yani tuvaletinide rahat yapar gaz için karnına küçük sıcak su torbası koy ama hani bebeği yakmıcak sıcaklıkta olsun bide masaj sonra bebişin İnşallah tuvaletini de gazınıda yapar🤲🏻

Prensin annesi

Kayıtlı Üye
rank
Slm kizlar kizim 1 aylık oldu doğduğu günden beri çok aşırı gaz sorunu var birde kakasını hiç yapamıyor 3 günde bir fitil vermek zorunda kalıyorum fitil içinde zararlı diyorlar gazı içinde relaxtaz ve zinco kullandım ama kızım hiç rahatlamuyor önerisi olan var mi.hastanege götürüyorum kakası için lavman yapıp gonderiyorlar.
Kilo almak isteyen bebekler kaka yapmiyormus doktor demişti. 7 gün bekle. Eğer kakasini yapmıyorsa fitil kullan ama 7 8 gün geçmesini bekle. Eğer emziriyorsan bol bol emzir mama veriyorsan onlarda kabızlık yapar mamasını degistirmelisin canim

Ayshe❣️

Kayıtlı Üye
rank
Sadece anne sütüne rağmen yapamıyorsa bence doktorun sadece lavman yapıp yollaması kabul edilir değil ve bence fitil kullanmamalısın çünkü bağırsakları tembelleşir daha başka yöntemler denemelisin. Ama iyi bir çocuk doktoruna götür çünkü daha çok ufak onun günlük kaç defa kakasını yapması lazım böyle bir eziyeti çekmemeli. Çok üzüldüm yavruma ya bence fitili verme alışmasın vücudu buna en kısa sürede iyi bi doktora götür kıyamam ona ya ☹️☹️

Sümeyraaa🤍

Kayıtlı Üye
rank
Ben bunu yazdım bi kenara valaa çok sağol canım 😍😍😍
Merhaba canım ben oğlumda ne çekmiştim bu gaz ve kaka yapamamasından 🤦‍♀️ Bebeğim yapamadığı için ağlamaktan helak oluyordu bende kakasını yapamıyor diye ağladığımı bilirim.. Doktorlar 10 güne kadar yapamazsa normal diyorlar ama çocuk öyle acı çekiyor ki beklenilmiyor malesef 🥺 Şimdi sana tamamen zararsız birşey söyleyeceğim onu mutlaka yap kesin sonuç alırsın ben yapamadığı zaman o şekilde yaptırıyordum..Bir tane şırınga ve bir tasa poposunu yakmayacak şekilde ılık su al sonra poposunu açtığın da bebeğinin bacaklarını karnına doğru çek yani altını alma pozisyonuna getir bebeğin bacakları karnına çekik bir şekilde birisi bacaklarını tutsun.. Sende o şırınganın içine ılık suyu çek ve uzaktan popo deliğine damla damla dök (şırıngayı sakın poposuna sokma bu işlem uzaktan yapılmalı) Sen o ılık suyu popo deliğine damla damla döktüğünde kakasını yaptığını o an göreceksin kesinlikle işe yarıyor. Eşimin kuzenin de bebeği kakasını yapamıyordu benim dediğim yöntemi denedi işe yaradığını görünce oda hep o şekilde yaptırdı hem o an gazını yapıyor hemde kakasını kesinlikle dene derim tamamen zararsız biraz uzun oldu kusura bakmayın inşallah bu günleri kolaylıkla atlatırsınız çok geçmiş olsun 😊

Husnıyeeee

Kayıtlı Üye
rank
Senin bebeğin kolik canım sana bi damla vericem o dediğin damları ben kullandım bi boka yaramıyor ve sürekli bebeğe lavma yapılması sağlıklı bişey değil Allah göstermesin ilerki zamanlarda daha fazla sorun yapabilirsin eczanede biogala gaz damlası var 1 damlası 27 damlaya bedel 5 damladan fazla verme bebeğine ve bebeğini günlük banyo yaptır yaptır ki bebeğin gazını rahat atsın masaj yaparak banyo yaptır karnına yapma sakin masajı sürekli sırtına karnına masaj yapman sorun yaratabilir sıtını zıvazla canım

Merhaba canım ben oğlumda ne çekmiştim bu gaz ve kaka yapamamasından 🤦‍♀️ Bebeğim yapamadığı için ağlamaktan helak oluyordu bende kakasını yapamıyor diye ağladığımı bilirim.. Doktorlar 10 güne kadar yapamazsa normal diyorlar ama çocuk öyle acı çekiyor ki beklenilmiyor malesef 🥺 Şimdi sana tamamen zararsız birşey söyleyeceğim onu mutlaka yap kesin sonuç alırsın ben yapamadığı zaman o şekilde yaptırıyordum..Bir tane şırınga ve bir tasa poposunu yakmayacak şekilde ılık su al sonra poposunu açtığın da bebeğinin bacaklarını karnına doğru çek yani altını alma pozisyonuna getir bebeğin bacakları karnına çekik bir şekilde birisi bacaklarını tutsun.. Sende o şırınganın içine ılık suyu çek ve uzaktan popo deliğine damla damla dök (şırıngayı sakın poposuna sokma bu işlem uzaktan yapılmalı) Sen o ılık suyu popo deliğine damla damla döktüğünde kakasını yaptığını o an göreceksin kesinlikle işe yarıyor. Eşimin kuzenin de bebeği kakasını yapamıyordu benim dediğim yöntemi denedi işe yaradığını görünce oda hep o şekilde yaptırdı hem o an gazını yapıyor hemde kakasını kesinlikle dene derim tamamen zararsız biraz uzun oldu kusura bakmayın inşallah bu günleri kolaylıkla atlatırsınız çok geçmiş olsun 😊
Valla canım ben denedim okuyunca bu dediğini zaten poposuna uzaktan sıkarken içine gidiyor nasıl oluyor anlamadım kaka yapmadı yoktu herhalde ama nasil gaz çıkardı anlatamam hay Allah razı olsun🥰💐

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar