16 yaşında ki kızım düşük yaptı

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde nursen tarafından oluşturulan 16 yaşında ki kızım düşük yaptı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,941 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 16 yaşında ki kızım düşük yaptı
Konbuyu başlatan nursen
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MrymCetinkaya

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Gençlik hatası, kimse başımiza gelmez diye büyük konuşmamalı. Hepimiz evlat sahibiyiz, Allah akıl fikir mantık versin. İlgilenin bol bol kızınızla, başınizdan geçen olayla ilgili kızınız istemediği sürece konuşmayın şimdilik, şu an için destek almayı rededecektir o nasıl isterse öyle olsun. Siz ona ne kadar merhametli davranırsanız o da o kadar size dönecektir. Çocuğun ailesi ile iletişima geçin olan bitenden muhakkak haberleri olsun, kızınıza bunu yapmış başka birinin kizina da bunu yapabilir.Sabirli olun her gecenin sonunda güneş tekrar doğuyor, kızınız daha küçük ileride yaptığı hatanın farkına varacaktır.

E

Esmacakmakk

Guest
Karşı taraf kaç yaşında? Kızınız 16 olduğu için direkt işlem başlatırlar aslında

Nur Toygar Tıraz

Kayıtlı Üye
rank
İnanılmaz üzüldüm yasadiklariniza. Çok zor bir süreç şikayetçi olmanizdan yanayip tabikide ama kızınızı düşünerek şikayetçi olmamanizi da canı gönülden anlıyorum. Bu ikilemde kalmakta çok zor gerçekten. Dilerim bebeğinide sağ salim kucağına alırsın hele gebeyken daha da ağır geliyordur bu yaşananlar. Bizler evlatlarımız için herşeyi yapsak da bazen yetisemeyebiliyoruz malesef. Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın 🙏 Yaşı o kadar küçük ki dilerim en kısa zamanda aklı başına gelir ve olgunlukla bu durumun altından kalkar. Lütfen sizde üzülmeyin yarınlar inşallah güzellikler getirir öncelikle sağlık diliyorum. Dualarım siz ve kızınızla, elimden keşke bişey gelse 🙏 doktor desteğini de bır şekilde kızınıza kabul ettirebilirseniz çok daha iyi olur. Kimsenin bilmesine gerek yok birde malesef ki toplum baskısına maruz kalmasin kızımız.

merhabalar,36 haftalık hamileyim.16 yalındaki kızım 6 gün önce ishal ve renk olmuştu hastaneye gitmek istemiyordu iğneden çok korkuyordu.eşim ikinci evliliğim yani üvey babası ısrarla kızımı götürelim yüzü bembeyaz bu kız iyi değil bişey olur diye doktora gittik iyi ki ısrar etti hastanede öğrendim ki 16 yaşında ki kızım düşük yapmış ve kanı 60 olmuş iki gün daha gitmeseymişiz kan kaybından ölecekmiş.kaç poşet kan takıldı ama kızımın durumu düzelmedi.kürtaj oldu sonrasında serumların sayısını hatırlamıyorum.kürtaj sonrası rahim salmış kanamadan kızım ölecekmiş nerdeyse.şuan eve geldik ama iyi değilim.kızım rızamla erkek arkadasımla oldu dedi fakat ben madem oldu neden o çocuk korunmadı dedim öyle bişey yok anne diyor neyin ne olduğunu farkında değil.hastane polisi tutanak tutuldu.ordan çocuk esirgeme ifade aldı savcılığa vericez dedi.bu aşamada bende kesinlikle o çocukla görüşmeyeceksin dedim.seni sevseydi sana zarar vermezdi ağlıyor sürekli kimseye bişey anlatamıyorum 2 haftaya doğum için gün aldım kendim de iyi değilim kızımın üstüne gitmedim kendine bişey yapar diye pedogog yardımı almamız şart dedim kabul etmiyor.hala o çocuk için göz yaşı döküyor görüşemiyor diye.içim parçalanıyor o şerefsiz çocuğun ailesiyle diyolog kurmadım zor tutuyorum.ne yapacağımı şaşırdım.kızımın ağrıları var ben iş yapmasına kıyamazken elin şerefsizi çiçeğimi soldurdu ağlayarak tuvalete oturuyor içim acıyor zoruma gidiyor.lütfen mantıklı cevaplar yazın zaten iyi değilim çaresizim elim kolum bağlı dua edin hamile olmasam o çocuğu öldürürdüm insan bu şekilde katil oluyormuş tvde izler üzülürdüm neye üzüldüysem başıma
Canım Allah yardımcın olsun sen kendine de dikkat et doğumuna az kalmış kızımında şu an üzerine gitme daha kötü bişey yapmasın biraz zamana bırak canım zor ama işte kendine gelsin kızın zaman ver ona

nursen

Kayıtlı Üye
rank
Zor bir süreç sizin içinde kızınız içinde masum duygularıyla kapılmıs karsı tarafa yasadığı sey kolay degil uzman yardımı süreci kolay atlatabilmesi adına iyi olacaktır karsı tarafla konusmanızda fayda var anne ve babasıyla şikayetci oldugunuz takdirde yarın öbür gün vazgecseniz bile kızınızın yası nedeniyle kamu davasına dönecektir sürec cok uzun vs yıpratıcı sizden düşük yaptıgına dair rapor adli detaylı muayene iç dış isticeklerdir kızınızın rızasının olup olmaması hiç önemli değil yası itibariyle karar verebilcek yasta sayılmıyor tacize zorla ırza gecmeye giriyor karsı taraf için cezaları cok agır olacaktır yarın öbür gün seviyorum evlencem diyede tutturabilir aileyle yine yüzyüze bakalirsiniz görüsüp konusmanızda fayda var
baba anne alkolik aile kızımla konuşuyorlardı elimde rapor var yaşadığı süreci yarın birgün evlenicem derse ben istemiyorum asla
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Gençlik hatası, kimse başımiza gelmez diye büyük konuşmamalı. Hepimiz evlat sahibiyiz, Allah akıl fikir mantık versin. İlgilenin bol bol kızınızla, başınizdan geçen olayla ilgili kızınız istemediği sürece konuşmayın şimdilik, şu an için destek almayı rededecektir o nasıl isterse öyle olsun. Siz ona ne kadar merhametli davranırsanız o da o kadar size dönecektir. Çocuğun ailesi ile iletişima geçin olan bitenden muhakkak haberleri olsun, kızınıza bunu yapmış başka birinin kizina da bunu yapabilir.Sabirli olun her gecenin sonunda güneş tekrar doğuyor, kızınız daha küçük ileride yaptığı hatanın farkına varacaktır.
emin olun ailesinin haberi var kızımın telefonu susmazdı arayan soran yok kızım benim haberim olmadan yazdı demek ki karşı taraf sessşzce bekliyor ne olacak diye.ben elalemin ne dediğine takılmam fakat o elalem ağzı durmayacağı için kızıma şöylemi oldu böylemi oldu diye kızıma ulaşırlar kızım bunalıma girer kendine bişey yapar diye korkuyorım

Karşı taraf kaç yaşında? Kızınız 16 olduğu için direkt işlem başlatırlar aslında
çocukta 16 yaşında

çocukta 16 yaşında

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.burda elalem için susduğum sanılmasın açıklık getirmek istiyorum.birincisi kızımın velayeti bende babası duyarsa dava açarak alır kızımı benden babası dengesiz kızıma zarar verir vermese bile çenesiyle bunalıma zokar kuzım kendine zarar veriri.ikinci ise kızımın ile ortak kişiler duyacak aileler duyacak kızıma nasıl oldu yada ömür boyu laf sokma gibi şeyler olacak kızım yüzü eğik gezmesin okulunu değiştiricem hattını değiştiricem

Son düzenleme:

Aselaras

Kayıtlı Üye
rank
merhabalar,36 haftalık hamileyim.16 yalındaki kızım 6 gün önce ishal ve renk olmuştu hastaneye gitmek istemiyordu iğneden çok korkuyordu.eşim ikinci evliliğim yani üvey babası ısrarla kızımı götürelim yüzü bembeyaz bu kız iyi değil bişey olur diye doktora gittik iyi ki ısrar etti hastanede öğrendim ki 16 yaşında ki kızım düşük yapmış ve kanı 60 olmuş iki gün daha gitmeseymişiz kan kaybından ölecekmiş.kaç poşet kan takıldı ama kızımın durumu düzelmedi.kürtaj oldu sonrasında serumların sayısını hatırlamıyorum.kürtaj sonrası rahim salmış kanamadan kızım ölecekmiş nerdeyse.şuan eve geldik ama iyi değilim.kızım rızamla erkek arkadasımla oldu dedi fakat ben madem oldu neden o çocuk korunmadı dedim öyle bişey yok anne diyor neyin ne olduğunu farkında değil.hastane polisi tutanak tutuldu.ordan çocuk esirgeme ifade aldı savcılığa vericez dedi.bu aşamada bende kesinlikle o çocukla görüşmeyeceksin dedim.seni sevseydi sana zarar vermezdi ağlıyor sürekli kimseye bişey anlatamıyorum 2 haftaya doğum için gün aldım kendim de iyi değilim kızımın üstüne gitmedim kendine bişey yapar diye pedogog yardımı almamız şart dedim kabul etmiyor.hala o çocuk için göz yaşı döküyor görüşemiyor diye.içim parçalanıyor o şerefsiz çocuğun ailesiyle diyolog kurmadım zor tutuyorum.ne yapacağımı şaşırdım.kızımın ağrıları var ben iş yapmasına kıyamazken elin şerefsizi çiçeğimi soldurdu ağlayarak tuvalete oturuyor içim acıyor zoruma gidiyor.lütfen mantıklı cevaplar yazın zaten iyi değilim çaresizim elim kolum bağlı dua edin hamile olmasam o çocuğu öldürürdüm insan bu şekilde katil oluyormuş tvde izler üzülürdüm neye üzüldüysem başıma
Rabbim yardımcınız olsun daha kendisi çocuk bebek ya evlat o kadar zor ki Buda sizin sınavınız sakinliğinizi korumaya çalışın kızınız sizden daha uzak olmasın en azından herşeyi paylaşabilecek güven ortamı oluşsun aranızda çocuk daha 16 yaşında hata yapmış olabilir sakın ola ters davranmayın yüzünüzü asmayın sizin evladınız sizin kadar kimse düşünemez kimsenin ciğeri yanmaz Allah ıslah etsin karşı tarafı da çok geçmiş olsun

E

Emine zeynep

Guest
Durum zor Rabbim yardımcınız olsun evlatlarımızı böyle pisliklerden korusun bulunduğunuz durum itibariyle işiniz zor olsada güçlü olun ve bence her ne olursa olsun yanına kalmamalı yaptım ettim karşi taraf sessiz kaldı yaptığım yanıma kaldı diyecek hem aile hem çocukları ve kızınzda anlamalı bence böyle birşey oldugu zaman ailemde susmaz şimdi atacağınız adımlar ileriki zaman için çok önemli lütfen yanlış anlamayın ama susmak hepsine cesaret verecektir diye düşünüyorum

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
baba anne alkolik aile kızımla konuşuyorlardı elimde rapor var yaşadığı süreci yarın birgün evlenicem derse ben istemiyorum asla

emin olun ailesinin haberi var kızımın telefonu susmazdı arayan soran yok kızım benim haberim olmadan yazdı demek ki karşı taraf sessşzce bekliyor ne olacak diye.ben elalemin ne dediğine takılmam fakat o elalem ağzı durmayacağı için kızıma şöylemi oldu böylemi oldu diye kızıma ulaşırlar kızım bunalıma girer kendine bişey yapar diye korkuyorım

çocukta 16 yaşında

çocukta 16 yaşında

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.burda elalem için susduğum sanılmasın açıklık getirmek istiyorum.birincisi kızımın velayeti bende babası duyarsa dava açarak alır kızımı benden babası dengesiz kızıma zarar verir vermese bile çenesiyle bunalıma zokar kuzım kendine zarar veriri.ikinci ise kızımın ile ortak kişiler duyacak aileler duyacak kızıma nasıl oldu yada ömür boyu laf sokma gibi şeyler olacak kızım yüzü eğik gezmesin okulunu değiştiricem hattını değiştiricem
Karsi tarafın haberi vardir muhakkak durumdan ama bu olay bu şekilde kapanırsa da çocuk yaptığı hatanın hicbirsekilde bedelini ödememiş olacak.Bir avukatla felan görüşün yine de gizli bir şekilde olayla alakalı kızınızı mağdur eden gence bir yaptırım düzenlenmeli. Bu olaydan bu kadar kolay sıyrılırsa ne bilim başkasına daha büyük bir fenalık yapabilir diye düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz ve hassasiyetiniz de çok mantıklı ve doğru ama siz yine de bir avukat ile neler yapılabilir hem kızınız hemde sizler yıpranmadan diye bir konuşun.

E

Emine zeynep

Guest
Durum zor Rabbim yardımcınız olsun evlatlarımızı böyle pisliklerden korusun bulunduğunuz durum itibariyle işiniz zor olsada güçlü olun ve bence her ne olursa olsun yanına kalmamalı yaptım ettim karşi taraf sessiz kaldı yaptığım yanıma kaldı diyecek hem aile hem çocukları ve kızınzda anlamalı bence böyle birşey oldugu zaman ailemde susmaz şimdi atacağınız adımlar ileriki zaman için çok önemli lütfen yanlış anlamayın ama susmak hepsine cesaret verecektir diye düşünüyorum

nursen

Kayıtlı Üye
rank
kızımla bugünde konuştum ben mahkeme hastane gücüm yok anne o insan kötü biri değil seviyorum diyor beni çıldırtıyor hala kendisine nasıl zarar verdiğinin farkında değil.16 yaşında olduğu için kamu davası açılacak fakat kızım zorlama olmadı derse hiç ceza almadan hayatına devam edecek benim kızımın belki çocuğu olmayacak çok ağır kürtaj aldu.çıldırıcam çok zoruma gidiyor allahımın bana sınavı

arkadaslar kızım okadar sakin terbiyeli bir kız ki inanın benim kızımın başına geldiyse herkezin gelir.arkadas gibi oldum böyle oldu mesafe koyarız yine yaparlar inanın kız çocuğu annesi olmak çok zor sakın kızı erkeği yok demeyin erkek yapsa içeride yatar çıkar ama kız ömür boyu bunu unutamayacak yaşadığı acıyı mahcubu ve halada ona yapılan yanlışı anlamıyor.kızımın okulu değiştircem kaçırırlar diye mahdur olan biz kız annesi her bakımından maduruz.yasalar öyle ağır olmalı ki ve bilmeliler bunu yaparsak böyle olur.erkeklerin korkuları yok istedikleri gibi hayatlarına devam ediyorlar.kızımın üstüne gitsem sen neden yaptın yazıklar olsun okulada gitme bu sefer ya evden kaçar o çocuğa yada canına kıyar.okadar zor ki çok zor.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.