34 hafta kaç aylık oluyo

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Merve. tarafından oluşturulan 34 hafta kaç aylık oluyo başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,851 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 34 hafta kaç aylık oluyo
Konbuyu başlatan Merve.
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Merve.

Zeynepreyyan88

Kayıtlı Üye
rank
Periyot 28 günlük çizelge ye göre yapılıyor. 21 günde 1 kadin yumurtlar o da 7 gün sürer. 280 gün 10 aya tekabül eder. Gebelik 36. Hafta itibariyle 10 ay başlar. Gökyüzüne bakarsanız ay bile 28 günlük bir süreç de değişim gösterir. Normal miladi takvimdeki ay ile gebelik hesaplamaz.
Hayır o herkes için geçerli değildir hesaplama 30 günde bir yapılır ve 280 gün 9 ay 10 gün yapar herkesin adet düzeni bir değildir. Bilemedigin şeyleri biliyor gibi yapma . Adet 21-35 gün arayla sürer herkesin 28 gün değil gebelik 36 haftadan itibaren asla 10 aydan başlamaz uydurma saçma sapan yok gökyüzü bilmem ne diyorsun delirdin mi acaba 😂😂😂😂

Tuba küntaş

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar dün Gorumcem ile bu konuyu konuştuk oda hamile simdi. Bende 4. Çocuğuma hamileyim. Benim bildigim kadariyla 4 hafta 1 ay olarak hesaplaniyor ve bana göre 34 hafta 8 buçuk aylık oluyo. Yanlış mı biliyorum acab diye sormak istedim. Çünki gorumceme gore de 34 hafta 7 buçuk aylık ediyormus 😂 böyle bi karışıklık yasadik dün
Bende 4.hamileyim 35 +2 günlüğüm 9 aydayiz allahin izniyle ayin 25inde yatisim yapılacak benim cok şükür

Merve.

Kayıtlı Üye
rank
34 hafta tam 8 aylık oluyor daha çok güne göre hesaplayın. Her 30 günde bir bir ay yapıyor . 240 günlük olunca 8 aylık oluyor 270 günlük olunca 9 ay 280 gün olunca 9 ay 10 gün yapıyor
Tmm iste gün olarak hesaplandigi zamanda ayni sonuc çıkıyor zaten 8 bucuk aylik oluyo. Siz nasil 8 olarak hesapladiniz 🤔
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bende 4.hamileyim 35 +2 günlüğüm 9 aydayiz allahin izniyle ayin 25inde yatisim yapılacak benim cok şükür
Sağlıkla kucagina al insallah cnm 🙏🤗

Ecemsu

Kayıtlı Üye
rank
Kızlar dün Gorumcem ile bu konuyu konuştuk oda hamile simdi. Bende 4. Çocuğuma hamileyim. Benim bildigim kadariyla 4 hafta 1 ay olarak hesaplaniyor ve bana göre 34 hafta 8 buçuk aylık oluyo. Yanlış mı biliyorum acab diye sormak istedim. Çünki gorumceme gore de 34 hafta 7 buçuk aylık ediyormus 😂 böyle bi karışıklık yasadik dün
Görümcen bir aydan hesaplamış 28 günden değil normal olan da zaten 30 günden hesaplamak siz 4 hafta 1 ay diyosunuz ama 4 hafta 28 gün ediyor geriye kalan 2 veya 3 gün nerde 😀😀😋

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Hayır o herkes için geçerli değildir hesaplama 30 günde bir yapılır ve 280 gün 9 ay 10 gün yapar herkesin adet düzeni bir değildir. Bilemedigin şeyleri biliyor gibi yapma . Adet 21-35 gün arayla sürer herkesin 28 gün değil gebelik 36 haftadan itibaren asla 10 aydan başlamaz uydurma saçma sapan yok gökyüzü bilmem ne diyorsun delirdin mi acaba 😂😂😂😂
Sizin biraz terbiye probleminiz var sanırım, herkese enteresan yorumlar yapıyorsunuz. Elinizdeki telefonu insanlara salça olmak yerine biraz kendinizi gelistirmek adına kullanırsanız bu tarz platformlarda rezil olmazsınız. Edebinke yorum yapamayacaksan oku geç kimse senin yorumlarıni tolere etmek zorunda değil, haddini bil.

Merve.

Kayıtlı Üye
rank
Görümcen bir aydan hesaplamış 28 günden değil normal olan da zaten 30 günden hesaplamak siz 4 hafta 1 ay diyosunuz ama 4 hafta 28 gün ediyor geriye kalan 2 veya 3 gün nerde 😀😀😋
Onu bem demiyorum Doçent doktor kerime salihoglu na gidiyorum kontrollere. Bizzat bu doktorun kendisi bu sekilde anlatti 😊 yani benim yorumlamam degil uzman hekimin anlattığı bu sekilde. Hâliyle bende onun anlattığı sekilde hesaplıyorum.

Onu bem demiyorum Doçent doktor kerime salihoglu na gidiyorum kontrollere. Bizzat bu doktorun kendisi bu sekilde anlatti 😊 yani benim yorumlamam degil uzman hekimin anlattığı bu sekilde. Hâliyle bende onun anlattığı sekilde hesaplıyorum.
Her ay 28 gun degil 30 gun olanda var 31 olanda var o yuzden aradaki 1 2 gune cok takilmamak lâzım galiba 😂 dedigim gibi benim yorumlamam degil doçent in yorumlamasi 🤷‍♀️

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Sizin biraz terbiye probleminiz var sanırım, herkese enteresan yorumlar yapıyorsunuz. Elinizdeki telefonu insanlara salça olmak yerine biraz kendinizi gelistirmek adına kullanırsanız bu tarz platformlarda rezil olmazsınız. Edebinke yorum yapamayacaksan oku geç kimse senin yorumlarıni tolere etmek zorunda değil, haddini bil.
Engelle geç canım ben öyle yaptım uğraşma laf anlamayan anlamıyor boşuna sinirlerini bozma

MrymCetinkaya

Kayıtlı Üye
rank
Engelle geç canım ben öyle yaptım uğraşma laf anlamayan anlamıyor boşuna sinirlerini bozma
Çok ayıp ya insanlara bu şekilde saldırmak nedir? Sosyal hayatındaki baskının acısını buradaki insanlara saldırarak çıkarıyor belli. Her yorumu saldırı şeklinde onun fikri doğru başkaları bir halt bilmiyor burda. Biz hepimiz saygıyi ve üslubu bozmadan birbirimize yorum yapıyoruz, kocaman kadın sonuçta dengesiz dengesiz cümleler kuruyor.

Ecem hanım gebelik hafta hafta hesaplanır o yüzden de 10 aya takabul eder. Her hafta 7 gün ve 4 hafta 1 ay yapar bu da 28 gün demektir. Halk arasında 9 ay 10 gün derler normal takvim üzerinden hesaplanır ise, bu konuyu isterseniz birde kendi uzman hekiminizle konusun o da size farklı bir şey söylemeyecektir. Normal takvim ile gebelik takvimi bir olmuyor o yüzden bir çok gebe kadınin kafası da orada karışıyor.

Son düzenleme:

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Çok ayıp ya insanlara bu şekilde saldırmak nedir? Sosyal hayatındaki baskının acısını buradaki insanlara saldırarak çıkarıyor belli. Her yorumu saldırı şeklinde onun fikri doğru başkaları bir halt bilmiyor burda. Biz hepimiz saygıyi ve üslubu bozmadan birbirimize yorum yapıyoruz, kocaman kadın sonuçta dengesiz dengesiz cümleler kuruyor.
Olması gereken o saygı çerçevesinde cevap verilmeli kimse kimseye öyle muamele yapamaz, Haklısın canım da kime ne diyeceksin geçenlerde banada yaptı aynısını engelledim geçtim sende öyle yap

Merve.

Kayıtlı Üye
rank
Olması gereken o saygı çerçevesinde cevap verilmeli kimse kimseye öyle muamele yapamaz, Haklısın canım da kime ne diyeceksin geçenlerde banada yaptı aynısını engelledim geçtim sende öyle yap
Aynen cnm cok haklısın. Banada yorumlari cok saygısızca geldi. Artik nasıl bir psikoloji icerisinde bilmiyorum 🤷‍♀️ insanlarin bilmedigi konular hakkinda bu sekilde yorumlar yapmasina da ayrica sinir oluyorum 😏

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar