3lü test down sendromu

• Konbuyu başlatan Dudu dinç
  • Toplam 47 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Dudu dinç tarafından oluşturulan 3lü test down sendromu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,153 kez görüntülenmiş, 47 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 3lü test down sendromu
Konbuyu başlatan Dudu dinç
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Omerin annesi

Hatice hatipoğlu

Kayıtlı Üye
rank
Sevgili anneler bugün 3lu t at sonucumu aldım ve risk grubunda olduğumu söylediler ya i down sendromlu olabileceğini söylediler ilk başta sanki dünya başıma yıkıldı ama sonra bana mucize diye düşündüm kendime geldim ve şükrettim tam kesin bir sonuç değil ama bu durumda ne yapmalıyım acaba
Allahtan hayırlısı ne ise onu iste canım her ne olursa olsun o senin evladın

Canım yarın tekrar gideceğim rahimden su alma işlemi yapacaklar kesin sonuç için ama zaten dese ki %100 down sendromu bile dese doğum yapacağım öyle karar verdik hayırlısı yinede ne diyelim
Bence de sakın aldırmayı düşünme eğer öyle bişey varsa bile Rabbim sana o bebeği vermiş yani canına kıyamazsın bende hamileyken hep derdim hastalığı varsa Allahımın bildiği var ki bu bebeği bana vermiş her zaman aynı şeyi düşünürdüm o yüzden moralini bozma canım

Hatice❤️Ayşe Selen

Kayıtlı Üye
rank
Amniyosentez mi yaptıracaksın canım 🙄
Onu önerdiler en azından böyle birşey varsa bile benim üçüncü sezaryenim olacak ve sıkıntılı oluyor bunun için tedaviye başlarız dedi yani gidişat nasıl olacak yarin göreceğiz inşallah
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Bence de sakın aldırmayı düşünme eğer öyle bişey varsa bile Rabbim sana o bebeği vermiş yani canına kıyamazsın bende hamileyken hep derdim hastalığı varsa Allahımın bildiği var ki bu bebeği bana vermiş her zaman aynı şeyi düşünürdüm o yüzden moralini bozma canım
Rabbim verdi zaten eli ayağı düzgün sağlıklı iki evlat buda basım gözüm üstüne eğer böyle birşey varsa ya ilk doktorun tepkisi korkuttu beni yoksa down sendromundan yada başka bir hastalıktan korktuğum için değil testin sonucu açıklayacağım ama sakın stres ve sıkıntı yapma temkinli ol diyerek girdi söze orda başladı korkum zaten olanda hayır var diyelim 😊

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Onu önerdiler en azından böyle birşey varsa bile benim üçüncü sezaryenim olacak ve sıkıntılı oluyor bunun için tedaviye başlarız dedi yani gidişat nasıl olacak yarin göreceğiz inşallah
Amniyosentez riskli olabiliyor canım iğnenin bebeğin bi yerine falan denk gelme riski oluyor bebekte bişey yokken bile bi engel bırakabiliyor Allah korusun. Kandan mı ne farklı bi testle de kesin sonuç alınabiliyormuş tam bilmiyorum da burada söyleyen arkadaşlar vardı bi konu aç sor istersen cevap verirler canım riski yok en azından onu araştır bi istersen

Hatice❤️Ayşe Selen

Kayıtlı Üye
rank
Amniyosentez riskli olabiliyor canım iğnenin bebeğin bi yerine falan denk gelme riski oluyor bebekte bişey yokken bile bi engel bırakabiliyor Allah korusun. Kandan mı ne farklı bi testle de kesin sonuç alınabiliyormuş tam bilmiyorum da burada söyleyen arkadaşlar vardı bi konu aç sor istersen cevap verirler canım riski yok en azından onu araştır bi istersen
Yazayım bir bakayım bak buna da korktum şimdi 😔

Hatice❤️Ayşe Selen

Kayıtlı Üye
rank
Canım iyi araştır diye söyledim bişey yokken Allah korusun yok yere bişey olmasın çocuğa
Allah razı olsun canım yani insan gerçekten şaşırıyor artık hani ani kararlar almak zorunda kalıyoruz bir nevi caresiz kalıp çare aramaya kalkıyoruz tabi oluşabilecek sıkıntılari da göz önünde bulundurmak gerekiyor teşekkür ederim canım bilgilerin için Allah razı olsun

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Allah razı olsun canım yani insan gerçekten şaşırıyor artık hani ani kararlar almak zorunda kalıyoruz bir nevi caresiz kalıp çare aramaya kalkıyoruz tabi oluşabilecek sıkıntılari da göz önünde bulundurmak gerekiyor teşekkür ederim canım bilgilerin için Allah razı olsun
Aynen canım bazen çaresiz kalıyor insan şaşıyor ne yapacağını herşeye tamam diyor evladı için rica ederim canım benim bu konuda daha bilgili arkadaşlar var o testle alakalı yardımcı olurlar amniyosentezi ikinci planda bırak önce onu araştır bence

Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Rabbim verdi zaten eli ayağı düzgün sağlıklı iki evlat buda basım gözüm üstüne eğer böyle birşey varsa ya ilk doktorun tepkisi korkuttu beni yoksa down sendromundan yada başka bir hastalıktan korktuğum için değil testin sonucu açıklayacağım ama sakın stres ve sıkıntı yapma temkinli ol diyerek girdi söze orda başladı korkum zaten olanda hayır var diyelim 😊
yani doktorun öyle demesi beni de korkutup tedirgin ederdi canım o yönden haklısın

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar