3lü test down sendromu

• Konbuyu başlatan Dudu dinç
  • Toplam 47 yorum
  • Başlangıç tarihi

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gebelikle ilgili Sorum Var kategorisinde Dudu dinç tarafından oluşturulan 3lü test down sendromu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,125 kez görüntülenmiş, 47 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gebelikle ilgili Sorum Var
Konu Başlığı 3lü test down sendromu
Konbuyu başlatan Dudu dinç
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Omerin annesi
D

Dudu dinç

Guest
Sevgili anneler bugün 3lu t at sonucumu aldım ve risk grubunda olduğumu söylediler ya i down sendromlu olabileceğini söylediler ilk başta sanki dünya başıma yıkıldı ama sonra bana mucize diye düşündüm kendime geldim ve şükrettim tam kesin bir sonuç değil ama bu durumda ne yapmalıyım acaba

Mlk6

Kayıtlı Üye
rank
Sevgili anneler bugün 3lu t at sonucumu aldım ve risk grubunda olduğumu söylediler ya i down sendromlu olabileceğini söylediler ilk başta sanki dünya başıma yıkıldı ama sonra bana mucize diye düşündüm kendime geldim ve şükrettim tam kesin bir sonuç değil ama bu durumda ne yapmalıyım acaba
Sana kalmış bişi down sendromlu olduğunu öğrenip doguranda var kürtaj olan da var senın vicdanın ne söylüyor en önemlisi bu

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Canım 3 4 lü testte yanılma payı çok yüksek oluyor hiç kafana takıp bunalıma sokma kendini 20. Haftadan sonra detaylı ultrasonu yaptır orada kesin olarak söylerler herşeyini. Tarama testleri olasılıklar üzerine ve tanı testi değiller zaten bişey yoktur inşallah bebeğinde sen içini ferah tut sağlıkla alırsın kucağına yavrunu inşallah 🙏

Hatice❤️Ayşe Selen

Kayıtlı Üye
rank
Sana kalmış bişi down sendromlu olduğunu öğrenip doguranda var kürtaj olan da var senın vicdanın ne söylüyor en önemlisi bu
Rabbimin emaneti iki tane sağlıklı çocuğum var eşimde karşı bu duruma öyle birşey olsa bile doğum yapmami istiyor ama ben anne olarak nasıl bakarım korkusu geldi içime tabiki de kıyamam ama Rabbimin mucizesi diyip kendimi avutuyorum şuan 😊
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Canım 3 4 lü testte yanılma payı çok yüksek oluyor hiç kafana takıp bunalıma sokma kendini 20. Haftadan sonra detaylı ultrasonu yaptır orada kesin olarak söylerler herşeyini. Tarama testleri olasılıklar üzerine ve tanı testi değiller zaten bişey yoktur inşallah bebeğinde sen içini ferah tut sağlıkla alırsın kucağına yavrunu inşallah 🙏
İnşallah canım ne bilim hani isyan değil ama ister istemez bir üzüntü duydum sonradan kendimi ayrıcalıklı hissettim bu durumda Rabbim hepimizin çocuğuna sağlık sıhhat versin kolay doğum nasip etsin teşekkür ederim canım benim ❤️

Mlk6

Kayıtlı Üye
rank
Ah canım benim inşAllah öle bir risk yoktur bazen net sonuç değil cunku. anne olarak nasıl bakarım benden sonra nolur korkusu hep var olacak içimizde bizi haberdar et olur mu net sonuclardan🙂

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
Rabbimin emaneti iki tane sağlıklı çocuğum var eşimde karşı bu duruma öyle birşey olsa bile doğum yapmami istiyor ama ben anne olarak nasıl bakarım korkusu geldi içime tabiki de kıyamam ama Rabbimin mucizesi diyip kendimi avutuyorum şuan 😊

İnşallah canım ne bilim hani isyan değil ama ister istemez bir üzüntü duydum sonradan kendimi ayrıcalıklı hissettim bu durumda Rabbim hepimizin çocuğuna sağlık sıhhat versin kolay doğum nasip etsin teşekkür ederim canım benim ❤️
Kendinden ziyade o yavruya da yazık tabi canım çok zor bi durum inşallah bişey çıkmaz 🙏 ama dediğim gibi içini ferah tut sen yanılma payı çok yüksek oluyor o testlerin burun kemiği, ense vs için bişey dedi mi Dr? Amin canım benim inşallah hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza 🙏🥰

Hatice❤️Ayşe Selen

Kayıtlı Üye
rank

İnşallah güzel haberler veririm Allah razı olsun canım çocuğun her türlüsü anneyi zorluyor bakım yönünden böyle olursa insanın merhameti vicdani 10 kat daha artıyor sanki içimde tatlı telaş başladı ruh halim zaten bozuk iyice şaşırdım bir ağlayıp bir gülüyorum 😬😬

Kendinden ziyade o yavruya da yazık tabi canım çok zor bi durum inşallah bişey çıkmaz 🙏 ama dediğim gibi içini ferah tut sen yanılma payı çok yüksek oluyor o testlerin burun kemiği, ense vs için bişey dedi mi Dr? Amin canım benim inşallah hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza 🙏🥰
İkili test yaptirdigimda herşey çok güzel çıktı ense kalınlığı felan çok iyiydi hatta gelişimi için iki hafta önce 37 38 haftalıkken doğuma alırız dediler sezaryen çünkü bakalım MEVLA NEYLERSE GUZEL EYLER hayırlisi inşallah

Merve_berkk

Kayıtlı Üye
rank
İkili test yaptirdigimda herşey çok güzel çıktı ense kalınlığı felan çok iyiydi hatta gelişimi için iki hafta önce 37 38 haftalıkken doğuma alırız dediler sezaryen çünkü bakalım MEVLA NEYLERSE GUZEL EYLER hayırlisi inşallah
2li iyi çıktıysa 3lüye hiç takılma canım herşeyin hayırlısı olsun inşallah 🙏

İmoşun Annesi

Kayıtlı Üye
rank
Canım testlere güvenme hiç doğru sonuç vermiyorlar ben ilk oğlumda son günüme kadar engelli dediler down sendromlu dediler kalbi çok büyük yaşamaz dediler bacakları çok küçük normal değil dediler bel açıklığı var dediler ama onların söylediğinin hiç biri çıkmadı çok şükür bana aldır diyorlardı ben evladıma nasıl kiyardim bakarım her türlü dedim zaten erken doğdu farklı rahatsızlıkları oldu ama şuan 3 yaşında çok şükür iyi Ke doğurdum meleğimi Rabbım hiç bir anneyi evladı ile sınamasın çok zor ama Bi gülüşü bile dünyaya bedel 🙏🥰

Tüm sayfalar yüklendi.

Son mesajlar