Abartıyo muyum bana akıl verin lütfen

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Derdim var kategorisinde Anneadayii tarafından oluşturulan Abartıyo muyum bana akıl verin lütfen başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,566 kez görüntülenmiş, 43 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Derdim var
Konu Başlığı Abartıyo muyum bana akıl verin lütfen
Konbuyu başlatan Anneadayii
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Meryland

Tülay NALÇACI

Kayıtlı Üye
rank
Eltimde gördü ya serbestliği benden de aynı şeyleri bekler mi acaba
Sende kırmadan koyarsın tavrını almaya falan kalkarsa olur mu öyle şey bebek annesiyle büyür dersin belli edersin kendini ama kırmadan yap sonuçta eşinin annesi, ama kesinlikle hormanlardan aynı korku son zamanlarda benim içimde de var iki aileninde ilk torunu olucak üstelik eşim benden 11 yaş büyük ve ben ikinci eşiyim kaynanam hep Bi torun hasreti çekmiş o yüzden çok korkuyorum ama kırmadan da olsa böyle bişey olsa tavrımı belli ederim mutlaka

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Eğer bebek emmezse zaten emmiyor deyip ben bakarım diye alır götürür mü çok korkuyorum böyle bir şey olur diye her aklıma gelişinde de ateşim çıkıyo sinirden. Yardım konusunda da asla ev temizliği gibi şeylere yardım edecek biri değil bebeğim bakımıyla ilgilenir daha çok
böyle bir şeye hakkı yok her şeyin bir usulü var yani şuan yok vermem vs gibi konuları onlar açmadıkça sende açma ama eğer açarlarsa lafını esirgeme senin çocuğun tabi ki sen bakacaksın evladına sen ve babası hariç kimsenin haddi değil evladını anneden alıp bakmam sinir oluyorum böyle insanlara ya
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Eltimde gördü ya serbestliği benden de aynı şeyleri bekler mi acaba
her insanın bir olmadığını bilmesi lazım kusura bakma ama eltinde baya rahatlığına düşkünmüş öyle şeymi olur ben 9 ay onu taşıyacam sonra doğru düzgün bakamadan başkası alacak ne anladım ben annelikten

Ensarin annesi

Kayıtlı Üye
rank
İyi akşamlar kızlar 2.5 yıllık evliyim. Haziranda doğumum olucak inşallah. Konuya nasıl gireyim bilmiyorum. Bir eltim var kayınvalidem de geldiğinde sürekli onda kalır geldiğinde de 1 hafta 10 gün kadar kalır. Ama hep ayağına bekler sürekli aynı ortamda olalım ister. Bu süreçte çok çok nadir gelir evime. 2.5 yıl içinde belki 10kez gelmemiştir bile. Geldiğinde ise misafiriz burda gibi laflar eder. Bunlara çoğu zaman ses etmem. Benim asıl sorunum kayinvalidemin eltimin çocuklarını sahiplenir gibi tavırları var. Eltim hiç oralı değil biri çocuklara baksın da nasıl bakarsa baksın gibi. Mesela ilk torununu 3 4 aylık bebekken evine getirmiş 4 5 yıl kadar kendi bakmış. Ama arada sırada eltimlere geldikçe çocuk da gelmiş işte o şekilde görmüş çocuk da annesini. İkinci çocukta da ben sahittim her geldiğinde çocuğun her şeyiyle Kayınvalidem ilgilenir yemeği temizliği falan. Ben bunları gördükçe hamile kalmadan önce eşimle konuşuyorduk kimseye vermeyiz bebeği diye. Doğumda da benim annemin ilk torunu olucak özellikle o gelsin istedim eşimle de o şekilde konuştuk. Hormonlardan mıdır bilmem ama zarar gelcek sanıyorum bebeğime. Kimse dokunmasın istiyorum. Eşime bunu söyledim o da eğer anneme bebeğe dokunma dersen alınır küser evimize gelmez Bir daha dedi ben de sanki normal zamanda kaç kere gelmiş falan dedim. Düşünüyorum kendi annem olsa yine aynı mı davranırım belki bu kadar kısıtlamam ama bebeğin bakımıyla ilgili herşeyi kendim yaparım ama asla kendi annem bile olsa bebeğimi vermem. Ben mi abartıyorum sizce
Biraz rahat ol çocuğunu vermen taraftarı değilim ama kucağına alma konusunda biraz rahat ol benim 3 çocuğum var kayinvalidem le birlikte büyüttük ne kadar olursa olsun bir babaannenin torununun kötülüğünü isteyeceğini sanmam

Anneadayii

Kayıtlı Üye
rank
Şimdiye kadar bir iğnesi yok evimde düğünde aldıkları eşyalar haricinde. Ama eltime herşeyi yapar evinden eksiğini getirir market ihtiyacını alır belki de şimdiye kadar bana bişey yapmadığı için bakımda da yanımda olsun istemiyorum asla

Kayra ve Ayra’nın Annesi

🔥 Kayra Ateş 🔥 💫 Ayra Nur 💫
Yönetici
Mod
rank
Şimdiye kadar bir iğnesi yok evimde düğünde aldıkları eşyalar haricinde. Ama eltime herşeyi yapar evinden eksiğini getirir market ihtiyacını alır belki de şimdiye kadar bana bişey yapmadığı için bakımda da yanımda olsun istemiyorum asla
bunun da payı vardır ama daha çok eltinin çocuklarını o büyüttüğü için ister istemez bana da aynısını yapar mı diye de düşüncesi onu yanında istememene neden olur

Ensarin annesi

Kayıtlı Üye
rank
S
Seni anlıyorum canım ama bırak haksız olan o olsun hayat sadece bu dünyadan ibaret değil Allah katında da bu dunyada da o haksızlığınin karşılığını muhakkak ki görür

Sibelita

Kayıtlı Üye
rank
İyi akşamlar kızlar 2.5 yıllık evliyim. Haziranda doğumum olucak inşallah. Konuya nasıl gireyim bilmiyorum. Bir eltim var kayınvalidem de geldiğinde sürekli onda kalır geldiğinde de 1 hafta 10 gün kadar kalır. Ama hep ayağına bekler sürekli aynı ortamda olalım ister. Bu süreçte çok çok nadir gelir evime. 2.5 yıl içinde belki 10kez gelmemiştir bile. Geldiğinde ise misafiriz burda gibi laflar eder. Bunlara çoğu zaman ses etmem. Benim asıl sorunum kayinvalidemin eltimin çocuklarını sahiplenir gibi tavırları var. Eltim hiç oralı değil biri çocuklara baksın da nasıl bakarsa baksın gibi. Mesela ilk torununu 3 4 aylık bebekken evine getirmiş 4 5 yıl kadar kendi bakmış. Ama arada sırada eltimlere geldikçe çocuk da gelmiş işte o şekilde görmüş çocuk da annesini. İkinci çocukta da ben sahittim her geldiğinde çocuğun her şeyiyle Kayınvalidem ilgilenir yemeği temizliği falan. Ben bunları gördükçe hamile kalmadan önce eşimle konuşuyorduk kimseye vermeyiz bebeği diye. Doğumda da benim annemin ilk torunu olucak özellikle o gelsin istedim eşimle de o şekilde konuştuk. Hormonlardan mıdır bilmem ama zarar gelcek sanıyorum bebeğime. Kimse dokunmasın istiyorum. Eşime bunu söyledim o da eğer anneme bebeğe dokunma dersen alınır küser evimize gelmez Bir daha dedi ben de sanki normal zamanda kaç kere gelmiş falan dedim. Düşünüyorum kendi annem olsa yine aynı mı davranırım belki bu kadar kısıtlamam ama bebeğin bakımıyla ilgili herşeyi kendim yaparım ama asla kendi annem bile olsa bebeğimi vermem. Ben mi abartıyorum sizce
Abartmıyorsun bebeğini tabiki verme ama dokunma konusu bence abartılı sonucta torunu sevecek , yarın obur gun onun yerinde sen olacaksın , sen torununu sevmek istemeyecekmisin hiç o yonden düşün

Zeynep23

📖Kün fe Yekün!!🤲
Yönetici
Mod
rank
Gerçekten bi sahiplenme duygusu oluyo mu peki kaynanada
Ben izin verseydim olacaktı canım. kayınvalidem ben işe başladıktan sonra kızımı kucağına almaya başladı çünkü o bakıyo öncesinde kendi oğlu tutamıyo diye vermezdi bende hamileyken tavrı mı belli ettim vermedim kimseye. kendi annem doğumuma gelmişti ona bile tutarken söyleniyodum. Yani sende tavrını koy eşini de arkana al şimdiden düşünüpte kendini strese sokma bebeğin hissediyo

Tüm sayfalar yüklendi.