Abartıyo muyum bana akıl verin lütfen

Gebelik Takibim Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Derdim var kategorisinde Anneadayii tarafından oluşturulan Abartıyo muyum bana akıl verin lütfen başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,563 kez görüntülenmiş, 43 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Derdim var
Konu Başlığı Abartıyo muyum bana akıl verin lütfen
Konbuyu başlatan Anneadayii
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Meryland

Meryland

Kayıtlı Üye
rank
İyi akşamlar kızlar 2.5 yıllık evliyim. Haziranda doğumum olucak inşallah. Konuya nasıl gireyim bilmiyorum. Bir eltim var kayınvalidem de geldiğinde sürekli onda kalır geldiğinde de 1 hafta 10 gün kadar kalır. Ama hep ayağına bekler sürekli aynı ortamda olalım ister. Bu süreçte çok çok nadir gelir evime. 2.5 yıl içinde belki 10kez gelmemiştir bile. Geldiğinde ise misafiriz burda gibi laflar eder. Bunlara çoğu zaman ses etmem. Benim asıl sorunum kayinvalidemin eltimin çocuklarını sahiplenir gibi tavırları var. Eltim hiç oralı değil biri çocuklara baksın da nasıl bakarsa baksın gibi. Mesela ilk torununu 3 4 aylık bebekken evine getirmiş 4 5 yıl kadar kendi bakmış. Ama arada sırada eltimlere geldikçe çocuk da gelmiş işte o şekilde görmüş çocuk da annesini. İkinci çocukta da ben sahittim her geldiğinde çocuğun her şeyiyle Kayınvalidem ilgilenir yemeği temizliği falan. Ben bunları gördükçe hamile kalmadan önce eşimle konuşuyorduk kimseye vermeyiz bebeği diye. Doğumda da benim annemin ilk torunu olucak özellikle o gelsin istedim eşimle de o şekilde konuştuk. Hormonlardan mıdır bilmem ama zarar gelcek sanıyorum bebeğime. Kimse dokunmasın istiyorum. Eşime bunu söyledim o da eğer anneme bebeğe dokunma dersen alınır küser evimize gelmez Bir daha dedi ben de sanki normal zamanda kaç kere gelmiş falan dedim. Düşün1i1yorum kendi annem olsa yine aynı mı davranırım belki bu kadar kısıtlamam ama bebeğin bakımıyla ilgili herşeyi kendim yaparım ama asla kendi annem bile olsa bebeğimi vermem. Ben mi abartıyorum sizce
Hassas dönemde olduğunuz için eltinizin çocuğunu bebekken alıp bakmış bu da sizi boşuna endişelendirmiş. Bebeğinizi siz istemediğiniz sürece kimse alamaz. Kuruntu yapmayın. Ayrıca bebeğe bırakın dokusunlar ki bebeğinizin vücudu farklı mikroplarla tanışıp bağışıklığı artsın. Sosyal açıdan da o babannesi ve torununu kucağına alıp sevmek en doğal hakkı.Eşiniz annenize dokunmayın bebeğime dese hoşunuza gider mi?

Anneadayii

Kayıtlı Üye
rank
Hassas dönemde olduğunuz için eltinizin çocuğunu bebekken alıp bakmış bu da sizi boşuna endişelendirmiş. Bebeğinizi siz istemediğiniz sürece kimse alamaz. Kuruntu yapmayın. Ayrıca bebeğe bırakın dokusunlar ki bebeğinizin vücudu farklı mikroplarla tanışıp bağışıklığı artsın. Sosyal açıdan da o babannesi ve torununu kucağına alıp sevmek en doğal hakkı.Eşiniz annenize dokunmayın bebeğime dese hoşunuza gider mi?
Esim de asla deme böyle şeyler iki taraf da üzülür dedi o konuda eşimin de hakkını yiyemem bi kere surat sallamadı ailem tarafına. He kayınvalidemle de ufak sürtüşmeler dışında birbirimize lafimiz sözümüz yok kesinlikle. Tabi ki sevcekler dokuncaklar o konuda hiç bi problem yok ama bu kim olursa olsun her hangi biri de olsa zarar gelecekmiş hissi var
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Benimkinde var mesela mama yese seni emmese koynumda yatırırım sana vermem diyor sanki ben doğurmadım gibi 🤦🏻‍♀️ tek oğlum diye seviyor çocuğumu 3 tane oğlu var 😐
Ben bi yatirayim önce demedin mi 😂

Meryland

Kayıtlı Üye
rank
Esim de asla deme böyle şeyler iki taraf da üzülür dedi o konuda eşimin de hakkını yiyemem bi kere surat sallamadı ailem tarafına. He kayınvalidemle de ufak sürtüşmeler dışında birbirimize lafimiz sözümüz yok kesinlikle. Tabi ki sevcekler dokuncaklar o konuda hiç bi problem yok ama bu kim olursa olsun her hangi biri de olsa zarar gelecekmiş hissi var
Mesajınız bir önceki mesaj ile otomatik birleştirildi

Ben bi yatirayim önce demedin mi 😂
Şimdi de bizimkiler başladı.Kızım yazın 2 yaşında olacak emzirmeyi de bıraktım ya ikinci geliyor diye kızımmm seni alor bahçeye gideriz tavukları kovalarsın koyun koyuna uyuruz diyip duruyor kv ile kb 😂Şu an zoruma gidiyor kızımdan uzaklaşmak ama seslenmiyorum 2. doğunca belki ihtiyaç duyarım belli olmaz diye😁Ne yapabilirim başka?

Tüm sayfalar yüklendi.